Drtiči zlomili utkání s Novým Jičínem ve třetí třetině

středa 28.10.2009 | V. Urubek, J. Hochman

Hosté přijeli do Hodonína s dobře zvolenou taktikou. Pozorně bránili a vyráželi do nebezpečných protiútoků. Tento způsob hry Drtičům vůbec nevyhovoval a dvě třetiny se domácí útočníci neprosadili. Až ve třetí třetině obrana hostů povolila a třikrát inkasovala. Jednou se trefil Lubomír Vaškovič, dvakrát pak Jozef Haring. Michal Holeš vychytal druhou nulu za sebou a domácí natáhli sérii vítězných utkání na svém ledě už na čtyři zápasy.

27.kolo, středa 28.10.2009
SHK Hodonín - HK Nový Jičín  3:0  (0:0, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 44. Vaškovič (Hollý, Haring), 46. Haring (Hollý, Holeš), 58. Haring (Vaškovič, Hollý). Rozhodčí: Mech - Pospíšil, Trunečka. Vyloučení: 3:6, navíc Bacul (NJI) 10 minut + OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1626. Střely na branku: 34:21. Průběh utkání: 3:0.
SHK Hodonín: Holeš (Šurý) - Salajka, Krajčík, Pokorný, Komárek, Šimeček, Rapant - Peš, Jurásek, Vrba - Hoza, Korotvička, Špok - Haring, Hollý, Vaškovič
HK Nový Jičín: Vrzala (Kozák) - Andrýsek, Petružálek, Hruška Pe., Hruška Pa., Gulda st., Pelikán - Sluštík, Macháček, Skaloš - Zedník, Pavlačka, Částečka R. - Tomášek, Toman M., Uhlár - Toman R..

Jako první prověřil hostujícího gólmana Vrzalu Komárek. Jinak ale novojičínský strážce svatyně moc práce neměl. Hosté velmi dobře bránili a domácí útočníci se nemohli prosadit. Až ve 14. minutě se do větší šance dostal Špok, ale zamířil nad branku. Hosté vytrvale čekali na brejky, jeden z nich nebezpečně zakončoval Tomášek, ale Holeš si poradil. Ani při vyloučení Hrušky se brankář hostů výrazněji nezapotil a proto skončila první třetina stavem 0:0.

Druhá třetina se od té první příliš nelišila. Obrázek hry byl stále stejný : pozorná obrana hostů nepouští domácí útočníky do šanci. V 32. minutě mohl otevřít skóre Hoza, ale Vrzalu nepropálil. Když skóre o chvíli později neotevřel ani Komárek, šlo se podruhé do kabin za stavu 0:0.

Do třetí třetiny vlétli domácí jednoznačně s cílem ujmout se vedení. Hollému se to sice nadvakrát nepodařilo, ale o chvíli později přesilovku gólově zužitkoval Vaškovič - 1:0. Na ledě sice ležel hostující hráč, ale rozhodčí nechal hru pokračovat. Rozhodnutí rozhodčího hosty rozlítilo, nejvíce Robina Bacula, který za své protesty inkasoval trest do konce utkání. Na trestnou lavici za chvíli usedl hostující Skaloš a Drtiči trestali. Hollý našel Haringa, který vsítil druhou branku - 2:0. Definitivní klid na domácí hokejky přinesla třetí branka. Postaral se o ni svým důrazem Jozef Haring, který tak zaznamenal svoji druhou trefu v zápase - 3:0. Utkání skončilo vítězstvím Hodonína 3:0.