Drtiči zdolali žďárské Plameny 5:4 po prodloužení a přeskočili čtvrtou Opavu. Rozhodl čerstvý otec Komínek

H O D O N Í N - Byly to nervy, ale zvládli to. Hodonínští hokejisté ve 21. kole druhé ligy přemohli Žďár nad Sázavou 5:4 po prodloužení a v tabulce východní skupiny se posunuli před Opavu na čtvrté místo. Středeční duel v čase 63:38 rozsekl útočník Tomáš Komínek, který zužitkoval přesilovku čtyři na tři.

21.kolo, středa 27.11.2019
SHK Hodonín - SKLH Žďár nad Sázavou  5:4p  (1:1, 2:1, 1:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Čejka (Matula, Horák), 26. Janás (Polák), 36. Janás (Polák, Věžník), 55. Jan Bulín (Miklík, Komínek), 63. Komínek (Mlynář, Matula) - 3. Knap (Medek), 26. Hort, 45. Bureš (Heinrich, Kovářů), 49. Heinrich. Rozhodčí: Goňa - Maloušek, Hübl. Vyloučení: 3:5. Využití: 3:1. Diváci: 805. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4, 4:4, 5:4.
SHK Hodonín: Kubáň (Javůrek) - Miklík, Sedláček, Ševčík, Horák, Věžník, Slabý - Komínek, J. Bulín, Mlynář – Charvát, Čejka, Matula – Pröschl, Janás, Polák – Hložánek, Leška, P. Bulín.
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Čáp) – Kališ, Spálovský, Pleva, Veleba, Lojek, Hort, Prokš, Wasserbauer,Chlubna,Knap, Kadleček, Gregar, Adam, Medek,Heinrich, Bureš, Kovářů,Ferda.

Drtiči hned v úvodu střetnutí přišli o obránce Sedláčka, který po tvrdém nárazu odstoupil z utkání kvůli zranění v obličeji.

Plameny začaly na Slovácku aktivně a brzy šly do vedení. Prokš ještě v první šanci zápasu mířil do boční sítě, ale po průniku Medka už se borci z Vysočiny radovali. Nájezd hostujícího útočníka ještě domácí gólman Kubáň zneškodnil, ale dorážka Knapa skončila v síti za bezmocně ležícím brankářem SHK.

Následně byl vyloučen žďárský zadák Kališ a Drtiči, kterým schází dlouhodobě zraněný kapitán Jurča, první početní výhodu v zápase přetavili ve vyrovnávací gól. Přesilovou hru zužitkoval Čejka, který za Slámu dorazil střelu Matuly.

Ve zbytku první třetiny byl k vidění vyrovnaný hokej, šance měly oba týmy. Blízko ke gólu byl po Komínkově úniku Jan Bulín, ale Sláma výtečně zasáhl. Na druhé straně se několika povedenými zákroky zaskvěl pozorný Kubáň.

Hned v úvodu prostřední části měl velkou šanci domácí Matula, ale proti připravenému Slámovi neuspěl.

Drtiči podruhé udeřili ve 26. minutě, kdy puk za gólmana Žďáru dostal útočník Janás.

Hodonínští hokejisté si ale vedení užívali pouze jedenáct sekund, protože brankáře Kubáně z dálky nachytal obránce Hort. Nenápadné nahození hostujícího beka k údivu všech skončilo v domácí síti. Za nerozhodného stavu 2:2 se tak začínalo od začátku.

V polovině utkání měl třetí gól na hokejce Mlynář, ale Sláma famózním zákrokem puk ukryl v lapačce.

Slovácký celek se znovu ujal vedení až na konci druhé třetiny. Pohotový Janás uklidil puk do sítě po střele Věžníka.

Drtičům patřil i úvod třetí třetiny, Komínek ani Jan Bulín ale své příležitosti neproměnili. Vzápětí se útočného faulu dopustil Komínek a Plameny si poprvé v zápase zahrály přesilovou hru, kterou ihned zužitkovaly. Spolupráci Heinricha a Kovářů přesně zakončil Bureš. Jihomoravané si mohli vzít vzápětí vedení zpět, ale Matulu po úniku vychytal výtečný Sláma.

Žďár nad Sázavou nepříjemnou chvíli přečkal a počtvrté udeřil. Hrubou chybu obránce Slabého, který na modré čáře ztratil puk, nekompromisně potrestal Heinrich.

Drtiči se tlačili do zakončení. Vyrovnat mohl Komínek, ale v další šanci neuspěl.

Slovácký celek skóroval až při hře pěti proti čtyřem. Na 4:4 srovnal Jan Bulín.

Vzápětí pelášil sál na Slámu útočník Janás, ale hattricku se nedočkal. V nervózním závěru byl na pět minut vyloučen hostující obránce Kališ, který sekl domácího kapitána Matulu, jenž šel za hákování rovněž za katr.

Plameny byly v poslední minutě blízko vítězství, Drtiči ale udrželi puk před brankovou čarou.

A tak se šlo do prodloužení. V něm hráli Drtiči dlouhou přesilovku a Komínek v čase 63:38 zajistil Hodonínu bod navíc.

Slovácký celek přemohl Žďár nad Sázavou 5:4 po prodloužení a posunul se před Opavu na čtvrté místo tabulky. Právě se Slezanem se utkají v sobotu doma.

Michal Konečný (SHK Drtiči Hodonín): „Dva body bereme, i když jsme měli víc vyložených šancí než soupeř. Byli jsme hodně tvrdě trestáni za chyby. Když pominu nešťastný gól na 2:2, který se může stát. My, když jedeme sami na brankáře, gól nedáme. Sice jsme nakonec pět branek vstřelili, ale měli jsme i další tutovky. Dvakrát tam byla prázdná branka. Zápas mohl být rozhodnutý dřív. Tím ale nechci snižovat výkon Žďáru, který má svoje kvality, a jak jsem říkal už několikrát, v tabulce patří určitě výš. Komplikaci nám způsobilo i zranění Sedláčka. Byl to velký problém. Máme šest obránců, takže zápas jsme dohrávali na pět, respektive na čtyři beky. Ale klobouk dolů, jak to kluci odhrabali. Někdy je pozitivní, že si hrábnou až na dno. Diváci viděli, že stejně jako v Kopřivnici jsme si za tím vítězstvím šli. Je super, že kluci bojují až do poslední minuty. Přeskočili jsme Opavu, kterou budeme chtít doma porazit. Snad zase přijdou lidé a povzbudí nás. Bylo perfektní, že nám proti Žďáru fandili až do konce. Dneska jsme využili tři přesilovky, což je taky pozitivní. Celý mančaft zápas odmakal, a tak jako v Kopřivnici jsme na střídačce cítili, že se kluci hecují a chtějí vyrovnat a výsledek otočit.“

1. SUM Šumperk 24 118:56 61
2. HBR Havl. Brod 23 92:73 45
3. OPA Opava 23 88:75 39
4. HOD Hodonín 23 97:92 37
5. VAL Val. Meziříčí 23 84:69 36
6. NJI Nový Jičín 23 74:99 30
7. KOP Kopřivnice 23 77:83 29
8. ZNS Žďár n/S 23 84:96 29