Drtiči zapisují třetí výhru v řadě! Zdenko Kotvan pomohl k vítězství na ledě Bobrů třiačtyřiceti přesnými zákroky

sobota 26.11.2016 | Jan Hochman

Poslední utkání první poloviny základní části zvládli hodonínští hokejisté na jedničku. V duelu na ledě meziříčských Bobrů se hosté ujali v první třetině vedení zásluhou Dominika Matuly. Ve druhé části navýšil skóre druhou brankou Baníku Michal Kuba, ale Bobři se v závěru periody dostali do kontaktu gólem Kuba. Uklidnění na hokejky Drtičů přinesla třetí trefa hostí, kterou chvíli po druhé přestávce obstaral Jakub Hajný. Baník v závěru ustál tlak domácího mužstva a veze z Valašska cenné tři body.

22.kolo, sobota 26.11.2016
HC Bobři Val. Meziříčí - SHK Hodonín  1:3  (0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 40. Kubo (Varga. Mir., Baroš) - 18. Matula (Peš, Vrána), 25. Kuba (Hložánek, Kužílek), 43. Hajný. Rozhodčí: Obadal - Novotný, Axman. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 479. Střely na branku: 44:40. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
HC Bobři Val. Meziříčí: Plšek (Čáp) - Mikel, Nedbálek, Pernický, Báchor, Žabčík, Varga M. - Kubo, Fojtík, Kývala, Martiník, Dalajka, Pořický (C), Baroš, Brunec (A), Dvořak (A), Varga D., Varga Mir., Hlaváč, Podešva. Trenér: Tomáš Pařízek.
SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) - Potechin, Miklík, Haloda M., Polesný, Kužílek, Pokorný (A), Loginovsky, Gazda - Jurča, Vaněk, Kadlec - Vrána, Peš (C), Matula - Hložánek, Charvát, Kuba (A) - Janás, Černohous, Hajný. Trenér: Stanislav Beťko.

Oba dosavadní vzájemné zápasy sezony skončily výhrou domácích. Bobři se vrhli do zápasu s chutí a rozhodně chtěli tuto bilanci ponechat nezměněnou. Brankář Zdenko Kotvan, který si v dnešním utkání připsal svůj první letošní soutěžní start, se v úvodu duelu zahřál při zákroku proti střele Dvořáka, následně vychytal i Mikela.

V deváté minutě se naskytla domácím možnost přesilové hry, jenže Hodonín přizpůsobil hru soupeři a nepustil jej do šance. I na druhé straně si připsal Plšek několik zákroků, ale na střelu Dominika Matuly byl krátký.

Brankář Kotvan musel být v úvodu druhé části velmi pozorný, Valašské Meziříčí totiž sehrálo další přesilovou hru. Ani tahle ale neskončila gólem. Druhá branka padla v čase 24:15 a to z hole Michala Kuby, který se nejlépe zorientoval v závaru před Plškovou svatyní a hodonínský útočník poslal puk za záda nic netušícího brankáře.

Hodonín měl ještě v téže třetině dvakrát možnost početní výhody, ke změně skóre nedošlo. Ani domácí hráči nebyli ve hře pěti proti čtyřem úspěšní, nakonec ale brankář Kotvan kapituloval a to v poslední minutě druhé periody. Miroslav Varga se hnal na brankáře, ale zkušeně ještě vylepšil pozici spoluhráči a Martin Kubo neměl problém trefit se do odkryté části brány.

Ani ve třetí periodě si nemohl Kotvan stěžovat na nedostatek práce. Nedbálkův pokus vyrazil betonem, chytil i střelu Brunce. Na druhé straně chybu v rozehrávce Valašského Meziříčí využil Jakub Hajný a pohotovou střelou do horního růžku upravil skóre na konečných 3:1.

Bobři se ještě pokusili utkání zdramatizovat. Poslední minutu totiž hráli domácí přesilovku a rozhodli se i ke hře v šesti, Drtiči se nicméně závěrečnému náporu ubránili a vezou na jih Moravy všechny 3 body.

Čekalo nás těžké utkání. Valašské Meziříčí dvakrát po sobě pod novým trenérem vyhrálo. V první třetině jsme byli trošku ospalí. Nešly nám tolik nohy a měli jsme horší pohyb, zejména v obranné fázi, ale i tak se nám podařilo úvodní dvacetiminutovku vyhrát. Druhá část byla v naší režii. Kromě branky, kterou jsme vstřelili, jsme tam měli ještě několik dalších gólových příležitostí a mohli jsme utkání zlomit už před přestávkou. Škoda, že jsme naopak dostali před pauzou kontaktní branku. V poslední části jsme měli hru až do nějaké patnácté minuty pod kontrolou, v závěru si domácí vytvořili tlak, který jsme ale ustáli a jsme šťastní, že vezeme domů tři body. Děkuji klukům za výkon. Bylo tam nasazení, herní disciplína i srdíčko.

1. VAL Valašské Meziříčí 33 133:74 70
2. NJI Nový Jičín 31 94:102 56
3. OPA Opava 32 102:94 48
4. ZNS Žďár nad Sázavou 31 112:116 48
5. KMB Kometa Brno B 32 92:101 43
6. VEL Velké Meziříčí 32 105:124 42
7. KOP Kopřivnice 32 101:100 41
8. HOD Hodonín 31 86:114 33