Drtiči zakončili přípravu těsnou výhrou nad Vsetínem

úterý 10.9.2013 | Redakce

Generálka na sobotní start ligy Drtičům vyšla. V odvetě se Vsetínem se sice nekonaly žádné brankové hody, ale k vidění byl pohledný zápas se spoustou šancí na obou stranách. Prim však hráli brankáři obou mužstev. Drtiči dokázali rozvlnit síť soupeřovy brány dvakrát, po trefách Škoríka a Juráska. Za hosty se prosadil jen navrátilec Ševčík a poslední přípravné utkání obou celků skončilo výhrou Hodonína 2:1.

Příp., úterý 10.9.2013
SHK Hodonín - VHK ROBE Vsetín  2:1  (1:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Škorík (Kuba, Kučera), 26. Jurásek (Peš, Kučera) - 23. Ševčík (Kajaba). Rozhodčí: Vampola - Kucián, Tkáč. Vyloučení: 9:10. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 424. Střely na branku: 21:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
SHK Hodonín: Barus (31. Kotvan) - Pokorný, Rybalkin, Koukal, Skočovský, Miklík, Kučera, Směřička, Belisle, Laporte - Špok, Vondráček, Dvořáček - Peš, Jurásek, Štěpánek - Velechovský, Škorík, Kuba - Charvát, Smetana, Vrba L.
VHK ROBE Vsetín: Hromada (Plšek) - Farda, Vrba L., Žák, Okuliar, Báchor, Vodák, Mikšovský, Vaněk, Ambruz, Kajaba, Podešva, Ševčík, Daněk, Kubo, Štrbík, Hruška O., Brezáni, Mareček

Začátek zápasu patřil spíše hostujícímu mužstvu, a to i přes to, že Vsetínští hráli už od druhé minuty v oslabení. To ale Valaši zvládli výtečně a sami naopak několikrát provětrali obranu Drtičů. Hodonín se k první šanci probojoval v závěru čtvrté minuty, ale Dvořáčkovi ve slibné pozici přeskočil čepel hole.

Skóre se měnilo až v minutě deváté. Na trestných lavicích seděli hostující Hruška a domácí Koukal a ve hře čtyři na čtyři se čtyři stovky diváků dočkaly první branky zápasu. Kučera nahrál na modrou čáru Kubovi, který těžkou přihrávku dokázal zpracovat a nastřelit puk na vzdálenější tyč, kde jej přesně pod horní tyčku usměrnil Stanislav Škorík. Závěr první třetiny přinesl jen několik vyloučení na obou stranách, ale ani jedno mužstvo si v početní výhodě nevypracovalo větší příležitost.

Vstup do druhé dvacetiminutovky vyšel Valachům na jedničku. Hosté potrestali špatné střídání domácího týmu a Robin Ševčík se ve svém prvním zápase po návratu do Vsetína trefil v sólovém úniku přesně k pravé tyči. Vyrovnaný stav vydržel jen tři minuty. Hosté sice ubránili oslabení, ale pár vteřin po návratu Mikšovského na led se přeci jen skóre měnilo.

Kučerovu střelu srazila bránící vozba před Hromadou k Pešovi, který okamžitě předal kotouč ke druhé tyči, kde už byl připraven Zdeněk Jurásek a nejzkušenější hodonínský hráč propasíroval puk mezi betony vsetínského golmana až do brány. V polovině zápasu měl dobrou příležitost navýšit vedení domácích Velechovský, ale Hromada byl úspěšnější.

Chvíli na to nahradil v brankovišti Drtičů Baruse Kotvan a slovenský golman měl ihned plné ruce i nohy práce. Občas při něm stáli, jak se říká - všichni svatí, ale všechny vyložené příležitosti Valachů, a že jich před druhou přestávkou bylo, hodonínská obrana přežila bez úhony.

Do poslední části tak šli domácí s jednogólovým náskokem. A že tomu tak bylo i po velké šanci ze 43. minuty, tak za to mohli hosté vděčit Hromadovi, který ustál snad čtyři dorážky třetího útoku SHK. V padesáté minutě našel Špok od zadního mantinelu přesně hůl Vondráčka, ale jeho střela je jen otřela o levou vsetínskou tyč.

Dvě minuty před závěrečnou sirénou zatrnulo všem na stadionu, když hodonínský Vrba za hostující brankou tvrdě narazil obránce VHK Žáka. Hra se přerušila a na střídačku museli za potlesku tribun i obou střídaček dopomoci spoluhráči. V posledních sedmapadesáti to Vsetín zkusil bez brankáře, ale vyrovnat se hostům nepodařilo. Aspoň trochu si Valaši spravili chuť v pozápasových nájzdech, v nichž vyhráli 2:1.

Svatopluk Kosík (hlavní trenér SHK Hodonín):
Pozitivem dnešního posledního přípravného zápasu je to, že se nám konečně podařilo zlepšit obranu a inkasovali jsme jen jeden gól. A když si tu situaci promítnu, tak ani tento gól padnout nemusel, nebýt špatného střídání. Negativem je stále a pořád herní disciplína. Máme stále moc vyloučení. Navíc to jsou často i hloupé a zbytečné útočné fauly, což se nám v soutěži nesmí stávat. Důležité bylo, že nám dobře zachytali oba brankáři, což je do začátku ligy také pozitivum. Měli jsme i hodně gólových šancí, které jsme ale nedokázali proměnit. Na tomhle musí kluci trochu zapracovat. Mrzí mě dnes snad jen to, jak jsme sehráli přesilovku 5 na 3, v níž jsme soupeřovu branku v podstatě vůbec neohrozili.

Juraj Jakubík (hlavní trenér VHK Vsetín):
Snažíme se zapracovat na defenzívě. V celé přípravě jsme ve venkovních utkáních dostávali moc gólů. Z tohoto pohledu můžu být s dnešním zápasem spokojen. Nespokojeni jsme. i s mým kolegou Viktorem Hlobilem, hlavně s disciplínou. Stále máme v zápasech velký počet vyloučených hráčů. Dnes jsme měli deset vyloučených a to je moc. Bere to zbytečně moc sil klíčovým hráčům, kteří pak nejsou efektivní ve hře dopředu. Z toho, že jsme v přípravě venku nevyhráli neděláme žádnou velkou vědu. My jsme v přípravě dali příležitost maximálnímu počtu hráčů, byli mezi nimi i junioři ročníku 1993, kteří vloni postoupili do extraligy a kterým chceme dát co nejvíce příležitostí. Tím pádem jde hodně chyb na vrub právě mladíků, kteří ale sbírají cenné zkušenosti.

8.8. | Vsetín - Hodonín | 5:0
10.9. | Hodonín - Vsetín | 2:1
24.9. | Vsetín - Hodonín | 1:2p
5.11. | Hodonín - Vsetín | 3:4sn
13.12. | Vsetín - Hodonín | 6:2
28.1. | Hodonín - Vsetín | 4:5p