Drtiči zaknihovali sedmou výhru v řadě. Po Opavě skolili také Písek 5:3

neděle 10.2.2019 | Redakce

Bylo to podobné jako ve středu s Opavou. Hodonínští hokejisté i sobotní domácí duel s Pískem rozhodli ve druhé třetině. Drtiči si v prostřední části vypracovali rozhodující náskok, který udrželi až do konce. Jihočeši sice dokázali porážku zkorigovat, na obrat ale neměli. Slovácký celek ve 38. kole druhé ligy zvítězili 5:3 a v tabulce východní skupiny dál drží druhé místo, když na vedoucí Šumperk ztrácí čtyři kola před koncem základní části osm bodů, ale má však jedno utkání k dobru, takže je pořád o co hrát.

38.kolo, sobota 9.2.2019
SHK Hodonín - IHC Písek  5:3  (0:0, 4:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 32. Matula (Matějka), 34. Franek (Matula, Matějka), 38. Škutchan (Šaršok), 40. Matula (Franek), 41. Matějka (Matula, Franek) – 40. Hučko (Sýbek), 43. Matějka (Hučko, Sýbek), 52. Sýbek (Koupal, Bílek). Rozhodčí: Král - Šimánek, Hnát. Vyloučení: 3:1, navíc Jurča (Hodonín) 10 mnut OT + do konce utkání. Diváci: 985.
SHK Hodonín: Kubáň (Gajan) – Dresler, Šaršok, Fišera, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Miklík - Charvát, Hložánek, Matějka, Leška, Škutchan, Benýšek, Franek, Matula, Jurča
IHC Písek: Hauser (Kříž) – Turek, Suda, Parýzek, Červinský, Bílek, Houdek, Hanus, Hučko, Šuhaj, Novotný, Sýbek, Rod, Koupal, Volf, Strnad, Matějka, Novák

Drtiči šli do sobotního zápasu oslabení o důležité a produktivní útočníky Růžičku a Finsterleho, kteří laborují se zraněním. Jihomoravané i bez klíčových borců soupeře z jihu Čech přehrávali, ale střelecky se soužili. Hosty držel výtečný gólman Hauser, který v první třetině zneškodnil všechny šance i pokusy protivníka.

Domácím k vedoucímu gólu nepomohla ani přesilovka za mnoho hráčů, na druhé straně s přehledem ubránili dvě oslabení.

Branky začaly padat až po polovině zápasu. Dlouhé čekání na první gól utnul kanonýr Matula, který ve 32. minutě poslal favorita do vedení. Nejproduktivnější hráč SHK iClinic Hodonín v letošní druholigové sezoně se podílel také na druhé brance Drtičů, když asistoval u trefy Franka.

Na 3:0 zvyšoval Škutchan a skvělou osmiminutovku završil svým druhým gólem v zápase Matula. Domácí se však šest sekund před koncem druhé periody dopustili hrubé chyby, kterou potrestal hostující Hučko.

Jihočeši se za stavu 4:1 těžko zvedali, navíc hned v úvodu třetí třetiny inkasovali pátý direkt. Trefil se Matějka.

Drtiči za rozhodnutého stavu zvolnili a stejně jako ve středu nechali soupeře snížit. Nejprve spolehlivého gólmana Kubáně překonal David Matějka, následně se prosadil ještě Sýbek.

Hodonínští hokejisté ale závěr v klidu dohráli a i když při power-play protivníka čelili přesile šesti mužích v poli, náskok 5:3 uhájili a do tabulky si připsali další tři body.

Drtiči chtějí vítěznou sérii protáhnout také ve středu v Novém Jičíně, kde se hraje od osmnáct hodin. Před vlastním publikem se Jurča a spol. představí zase v sobotu, kdy vyzvou v souboji o druhé místo Valašské Meziříčí.

Ivan Dornič (SHK iClinic Hodonín): „Jsme spokojení s výkonem i výsledkem. První třetina přinesla naši jednoznačnou převahu. Vytvořili jsme si asi osm vyložených gólových šancí, ale ani jednu jsme nedokázali využít. Chlapci z toho začali být nervózní, ale o přestávce jsme je nabádali k trpělivosti. Snažili jsme se je uklidnit. Věděli jsme, že když si vytvoříme tlak, musí tam nějaké branky padnout, což taky potvrdilo. Hráči se na zakončení a dohrání akcí více koncentrovali, navíc přidali na přesnosti, výsledkem čehož byly čtyři góly v síti soupeře. Jenom mě mrzí, že za stavu 4:0 jsme šest sekund před koncem druhé třetiny po hrubé individuální chybě inkasovali laciný gól. Pom druhé třetině jsme věděli, že musíme zápas dohrát hlavně kvůli divákům. Hned v prvním střídání se nám povedlo dát branku a zvýšit na 5:1. Za toho stavu už se utkání pouze dohrávalo. Zkoušeli jsme nějaké nové varianty, bohužel jsme se opět nevyvarovali zbytečných chyb, které soupeř potrestal. V závěru jsme celé dvě minut hráli čtyři proti šesti, ale při power-play Písku jsme se ubránili a zaslouženě zvítězili.“