Drtiči vyprovodili Vsetín šesti góly, Peš se blýskl hattrickem

sobota 17.10.2015 | Václav Urubek

Dnešní utkání nabídlo celkem devět branek. Šest z nich skončilo v síti vsetínského gólmana Hromady a Drtiči větší část zápasu vývoj kontrolovali. SHK tak po třech prohrách opět potěšil své fanoušky a získal cenné tři body do vyrovnané tabulky. Čtyři kanadské body za tři góly a jednu asistenci zaznamenal Petr Peš, jeho kolega Zdeněk Jurásek připisuje body tři.

11.kolo, sobota 17.10.2015
SHK Hodonín - VHK ROBE Vsetín  6:3  (2:1, 2:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 14. Peš (Jurásek, Škápik), 20. Peš (Špok, Škápik), 24. Jurásek (Peš, Škápik), 28. Charvát (Kučera, Garanin), 49. Peš (Jurásek, Špok), 59. Charvát (Matula, Kolář) - 11. Finsterle (Daněk, Kubo), 45. Ambruz (Slováček, Dvořák), 51. Kolařík (Kubo, Vávra). Rozhodčí: Czubaj - Kříž, Čuňočka. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1245. Střely na branku: 35:22. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3.
SHK Hodonín: Zavadil (Zollpriester) - Kolář, Janota, Škápik, Nedvěd, Pokorný (C), Polesný, Jedlička, Flamík - Matula, Sajdl, Kuba (A) - Peš, Jurásek (A), Špok - Kučera, Charvát, Garanin - Tomi, Černohous. Trenér: Lubomír Oslizlo.
VHK ROBE Vsetín: Hromada (Plšek) - Tesařík, Hryciow, Nedbálek, Vrba, Řezáč, Žák, Báchor, Štědrý - Zúbek, Vaněk (C), Kolařík (A), Slováček, Dvořák, Vávra, Vítek, Ondráček, Ambruz (A), Finsterle, Daněk, Kubo. Trenéři: Viktor Hlobil, Luboš Jenáček.

Do utkání vstoupili Drtiči aktivně a hned ve druhé minutě si vynutili i přesilovku. První vážnou šanci si ale vypracovali Valaši a to v sedmé minutě, kdy Vítkovu střelu zastavila tyč Zavadilovy branky. V jedenácté minutě už hosté gólově udeřili. Střela Lukáše Finsterleho se odrazila od tyčky do Zavadilova betonu a do branky. Hodonín se okamžitě snažil o rychlé vyrovnání a to se také podařilo.

Pěknou Juráskovu přihrávku využil gólovou střelou Petr Peš. Hned vzápětí mohlo být na Zimním stadionu Václava Nedomanského ještě veseleji, ale ve vyložené šanci Matula proti Hromadovi neuspěl.

Domácí pak v rozletu zabrzdilo vyloučení Kučery, ale hosté si žádnou příležitost v početní výhodě nevytvořili. Když pak minutu před první sirénou dostali stejnou šanci Drtiči, byli o poznání úspěšnější a Petr Peš poslal svým druhým gólem Hodonínské do vedení 2:1.

Pokud Vsetín do druhé dějství vstupoval s úmyslem domácí zatlačit a pokusit se o rychlé vyrovnání, tak tento záměr vůbec nevyšel, právě naopak. Ve čtyřiadvacáté minutě dokončil Pešovu akci gólem z otočky Zdeněk Jurásek. O chvíli později sice Kuba netrefil poloprázdnou branku hostů, ale hned vzápětí přišla čtvrtá branka domácích. Nádhernou kombinaci gólově zakončil Matěj Charvát.

Hodonín byl i nadále lepším týmem a vytvářel si další šance, ale v největší z nich Garanin neuspěl. Půl minuty před koncem třetiny se mohl Vsetín dostat opět do zápasu, ale Ondřeje Slováčka důležitým zákrokem vychytal brankář Zavadil.

Třetí třetina začala opatrně, ale i tak se Vsetín dostal do mírného tlaku. Finsterleho blafák ještě Zavadil pokryl, ale po chybě domácích v rozehrávce neměl proti kombinaci hostů zakončené Martinem Ambruzem sebemenší šanci. Po tomto gólu Drtiči opět přidali a výsledkem byla série šancí, ale Hromada svůj tým podržel. To už ale neplatilo v devětačtyřicáté minutě, kdy Petr Peš svým třetím gólem zkompletoval hat-trick.

Na oslavy ale bylo ještě brzo. Hned po rozehrávce totiž Kubovu střelu dorazil za záda Zavadila Jan Kolařík a stále bylo o co hrát. Domácí ale svého soupeře už do většího tlaku nepustili a když pět minut před koncem vychytal Ambruze Zavadil, bylo o vítězi jasno. V předposlední minutě ještě potrestal vyloučení Kolaříka Matěj Charvát a svým druhým gólem v zápase stanovil konečný výsledek na 6:3.

Jan Prčík st. (Hodonín):
Všichni jsme si moc přáli, ať to dnes konečně zlomíme. Sice jsme třikrát po sobě prohráli, ale vždycky to bylo o gól a cítili jsme, že naše výkony nejsou špatné, ale nevycházela nám koncovka. Dnešní výhra nad velmi silným soupeřem nás hodně těší a snad nám to zase trochu zvedne sebevědomí. Před zápasem jsme trochu přeskupili lajny, ale hlavně musíme všichni uznat, a to nejen proto, že dal tři branky, že Petr Peš byl hrozně moc vidět. Vyzařovalo z něj, jak moc se těšil a s jakou chutí do zápasu nastoupil. To nadšení přenesl na všechny kluky a nám všem dnes hrozně moc pomohl. Některé naše góly byly z těch snadnějších, druhou branku si dal Vsetín vlastní. Jejich golman možná neměl úplně svůj den, ale my jsme hlavně rádi za to, že jsme ty góly daly.

Luboš Jenáček (Vsetín):
Hodonín, když je v plné síle a nemá zraněné hráče, tak je kvalitní soupeř. Navíc domácí potřebovali nutně vyhrát, protože třikrát prohráli o gól. Hodonín byl dnes hodně hladový a hodně chtěl vyhrát. To jsme my chtěli samozřejmě také, ale asi o něco méně, než soupeř. Možná nám chyběla i trocha pokory před zápasem. Měli jsme dobrý začátek, ale možná nás trochu ukolébala ta první branka, po které asi v hlavách bylo, že to pojede ve stejných kolejích, jako těch pět předešlých vítězných utkání. Hodonín hrál výborně, dobře bruslil a nám se tento zápas až tolik nepovedl. V závěru jsme měli touhu s tím něco udělat, ale ukázalo se, že hokejový pán Bůh je spravedlivý a že většinou ocení toho, kdo jde více za vítězstvím. My ale jedeme dál. Máme teď před sebou dvě další venkovní utkání a já věřím, že odehrajeme lepší zápasy. Hodonínu gratuluju, protože si výhru zasloužil a odehrál výborný zápas.