Drtiči vyhráli v Brně 3:0! O vítězi se rozhodne v neděli!

pátek 29.3.2013 | Redakce

Za obrovské podpory svých fanoušků to Drtiči pod Špilberkem zvládli. Vítěznou branku vstřelil v oslabení Martin Špok, uklidnění přidal Zdeněk Kučera a tečku udělal ranou do opuštěné klece Techniky Petr Pokorný. Petr Zavadil udržel nulu a Drtiči s nožem na krku dokázali v Brně zvítězit a vynutit si tak rozhodující páté utkání na svém ledě!

FIN4, pátek 29.3.2013
HC Technika Brno - SHK Hodonín  0:3  (0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 31. Špok (Pokorný), 48. Kučera (Kuba), 60. Pokorný (Slavíček). Rozhodčí: Čech, Přikryl – Lukš, Skopal. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 600. Střely na branku: 22:42. Průběh utkání: 0:3.
HC Technika Brno: Novák (Chvátal) - Habrovec, Valeš, Klimeš, Štindl, Zapletal, Blažek, Kozák, Stehlík, Rajnoha, Bělohlávek, Matouš, Brzobohatý, Hnilička, Blaha, Benýšek, Česnek, Odehnal, Látal, Šedý, Bilčík.
SHK Hodonín: Zavadil (Barus) - Pokorný, Skočovský, Šťastný, Kulyk, Svoboda, Miklík, Procházka - Charvát, Kříž, Špok - Peš, Jurásek, Sajdl - Smetana, Slavíček, Stejskal - Kuba, Kučera, Fiedler - Tomi

Čtvrté finálové utkání začalo brzkou přesilovou hrou Drtičů, kteří se tak dostali do úvodního tlaku. Hosté měli více ze hry, ale na obou týmech bylo vidět, že jde o hodně a proto se žádné velké příležitosti slušně zaplněná tribuna brněnského stadionu dlouho nedočkala. Na tu první opravdu vážnější gólovou šanci si museli diváci počkat až do osmnácté minuty. Z levého kruhu vystřelil Špok, Novák puk neudržel, ale na brankové čáře jej před dorážejícím Charvátem odpálili domácí obránci.

Ve druhé třetině se to s šancemi na obou stranách o poznání zlepšilo. Nejprve v přesilovce dvakrát zahrozil Peš, v závěru početní výhody byl brance hodně blízko Fiedler, ale jeho rána skončila na břevně Novákovy brány! Na opačné straně vytáhl Zavadil výborný zákrok proti Štindlovi, aby z protiútoku měl další výbornou příležitost opět Fiedler, ale Novák byl pozorný.

V polovině utkání byl vyloučen Svoboda a Drtiči hráli v oslabení. V něm ale ujel Martin Špok, který tváří v tvář Novákovi zvolil tvrdou ránu, kterou zastavila až síť domácí brány a Drtiči se ve vlastním oslabení ujali vedení. Domácí tým mohl vyrovnat o pár střídání později, ale Benýšek svou chybu neodčinil. V sedmatřicáté minutě pomohl domácímu brankáři jeho spoluhráč Smetana, který před dotírajícím Brzobohatým odklidil kotouč do bezpečí.

Po půlminutě hry v poslední třetině mohli Drtiči navýšit svůj náskok, ale Špokova rána proletěla brankovištěm těsně kolem tyčky domácí svatyně a o minutu později podruhé v zápase pomohli domácímu golmanovi jeho obránci. Smetanovu střelu vyškrábl z brankové čáry Habrovec.

Pak přišel asi zlomový moment zápasu. Drtiči šli na téměř minutu a půl do tří, ale bránící hráči v čele se Zavadilem oslabení zvládla. A když vteřinu před vypršením osmačtyřicáté minuty po Kubově vyhraném buly prostřelil Zdeněk Kučera Nováka podruhé, vypukla v oranžovo-modré části publika obrovská radost, protože Drtiči byli zase o krok blíž vítězství.

Ve dvaapadesáté minutě jel Benýšek zcela sám na Zavadila, ale přestřelil. O chvilku později si brankář Drtičů poradil s Odehnalovou dorážkou. Následně se ale nechal vyloučit kapitán domácích Habrovec a šance Techniky na závěrečný nápor byly ty tam. Tři minuty před koncem vyslal Slavíček do brejku Fiedlera, ale dobře hrající útočník ani třetí velkou šanci v dnešním zápase v gól neproměnil.

Dvě a čtvrt minuty před koncem domácí trenér odvolal Nováka z brány a Technika to zkusila v šesti, ale dobře hrající Drtiči soupeřek ničemu nepustili a šestapadesát vteřin před třetí sirénou pečetil výhru Hodonína trefou do opuštěné klece Brna symbolicky kapitán SHK Petr Pokorný.

Miroslav Barus (hlavní trenér SHK Hodonín):
Do zápasu jsme šli s taktikou, jakou u nás hrála Technika, tedy ze zabezpečené obrany, nenecháme soupeře hrát a budeme chodit do brejků. Myslím si, že jsme dnes Brno do velkých šancí nepustili. Utkání jsme zvládli a musím pochválit i rozhodčí, kteří byli zatím jednoznačně v celé finálové sérii nejlepší. Dařilo se nám hrát velmi pozorně v defenzivě a Petr tam měl také několik výborných zákroků, takže i díky němu jsme to tu dnes zvládli. Kluci si uvědomili, že nesmí nic podcenit. Technika hraje výborný hokej, hraje organizovaně směrem dozadu a má nebezpečné protiútoky. Některé hráče nám trápí nemoci či zranění, ale kluci do toho zápasu šli se sebezapřením a takhle se play-off hraje. Teď už to není o kráse, ale o bojovnosti, dřině, vůli a obětavosti. Všichni hráči, kteří nastoupili, odevzdali maximum a zaslouží si pochvalu.

Autor videa: Pavel Hodes

16.8. | Hodonín - Technika Brno | 5:1
25.8. | Technika Brno - Hodonín | 5:1
19.9. | Technika Brno - Hodonín | 2:5
3.11. | Hodonín - Technika Brno | 1:2p
8.12. | Technika Brno - Hodonín | 3:2sn
26.1. | Hodonín - Technika Brno | 7:2
23.3. | Hodonín - Technika Brno | 3:4sn