Drtiči vyhráli i třetí letošní domácí duel. Zápas s Novým Jičínem dvěma góly rozhodl útočník Michal Romančík

pátek 2.10.2020 | Redakce

H O D O N Í N - Hodonínští hokejisté zvládli i třetí letošní domácí duel v řadě. Drtiči si po Opavě a Žďáru nad Sázavou před vlastním publikem poradili také s Novým Jičínem, nepříjemného soupeře ze severu Moravy přemohli 2:1 a v tabulce východní skupiny druhé ligy se bodově dotáhli na vedoucí Znojmo, která má ale odehráno o jedno utkání méně. Páteční předehrávku 5. kola dvěma přesnými zásahy rozsekl útočník Michal Romančík, který nejprve ve 27. minutě odpověděl na vedoucí trefu Lehečky a pak jednačtyřicet sekund před koncem základní části svým druhým gólem v zápase definitivně zlomil odpor Ďáblů a zajistil slováckému celku další tři body.

5.kolo, pátek 2.10.2020
SHK Hodonín - HK Nový Jičín  2:1  (0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 27. Romančík (Komínek, Jirásek), 60. Romančík (Miklík) – 10. Lehečka. Rozhodčí: Maťašovský – Maloušek, Hübl. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 528. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
SHK Hodonín: Javůrek (Polášek) – Koubek, Sedlaček, Jirásek, Kruckovyč, Fišera, Miklík, Vosátko – Leška, Medek, Krejčí, Havlát, Komínek, Dufek, Škvrně, Charvát, Lekeš, Hložánek, Balán, Janás, Romančík.
HK Nový Jičín: Šimonů (Galuška) – Krutil, Holáň, Hruška, Már, Vacula, Váňa, Vacula – Sluštík, Pecha, Lehečka, Kafka, Štefka, Poruba, Macuh, Maliník.

Hodonínští hokejisté vstupovali do pátečního utkání i s útočníkem Vaškovičem, který oblékl dres Drtičů po dlouhých devíti letech. Jihomoravané chtěli proti Ďáblům potvrdit dvě předcházející domácí výhry, hosté ale nehráli špatně a soupeře trápili.

První třetina nabídla vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách. Nový Jičín poslal v 10. minutě do vedení Lehečka, který překonal gólmana Javůrka a otevřel skóre. Drtiči mohli do konce první třetiny výsledek srovnat, ale v zakončení se soužili.

V úvodu prostřední části byli vyloučení domácí zadáci Jirásek s Fišerou, hosté ze severu Moravy ale přesilovou hru nevyužili. Drtiči nepříjemné chvíle ve vlastním obranném pásku přečkali a ve 27. minutě skóre srovnali. Lehečkovo vyloučení potrestal Romančík. Zkušený slovenský útočník se prosadil po asistencích Jiráska a kapitána Komínka.

Za stavu 1:1 si ve druhé třetině dvakrát zahráli v početní výhodě také Severomoravané, domácí se ale skvěle bránili. Na konci prostředí části byl vyloučen Holáň, hodonínští hokejisté se ale při hře pěti proti čtyřem neprosadili.

Vyrovnaná byla i závěrečná třetí perioda. Drtiči se snažili, tlačili do zakončení, ale hosté dobře bránil, navíc se dařilo i pozornému gólmanovi Šimonů, který se blýskl několika povedenými zákroky. Na druhé straně se párkrát vyznamenal i domácí brankář Javůrek.

Klíčová chvíle přišla až v poslední minutě. Puk se v čase 59:19 dostal na hokejku útočníka Michala Romančíka, který svým druhým gólem vyrovnaný duel definitivně rozsekl.

Drtiči po velkém boji přemohli Ďábly 2:1 a v tabulce východní skupiny druhé ligy se bodově dotáhli na vedoucí Znojmo, která má ale odehráno o jedno utkání méně.

Hodonínští hokejisté další utkání sehrají ve středu 7. října, kdy se představí na ledě nováčka z Velkého Meziříčí.

Tibor Janás (SHK Drtiči Hodonín): „Moc dobře jsme věděli, že nás čeká těžké utkání, protože Nový Jičín má konsolidovaný tým, který je dlouhou dobu pospolu, což u nás potvrdil. Soupeř hrál opravdu výborně. I ve Znojmě do poloviny zápasu vedl. My jsme si řekli, že musíme daleko víc bruslit a napadat. Utkání bylo po celou dobu vyrovnané, my jsme v závěru měli štěstí. Za výhrou jsme si ale šli. Naši kluci utkání zvládli velice dobře. Opravdu není jednoduché třetí zápas za sebou doma uhrát, nám se to však podařilo, za což jsme moc rádi. Kluci makali, dali do toho bojovnost, srdíčko. Po druhé třetině jsem je nabádal, ať jsou trpěliví, disciplinovaní, že si počkáme na šanci klidně do poslední minutě, což se nám taky podařilo, kdy Romančík trefil přesně pod víko. Soupeře mi pak bylo trošku líto, protože si nezasloužil prohrát. Nás těší, že jsme těžké utkání zvládli a máme tři body, které jsou pro nás hodně důležité. Spousta lidí nám před sezonou nevěřila. Považovala nás za outsidery. Já jenom tvrdím, že se každá sezona hodnotí až na konci a zda je úspěšná, ukáže až závěrečná tabulka. Nikdo by se neměl podceňovat. Kluci hrají, hrabou a bojují za Hodonín, čehož si nesmírně vážím.“