Drtiči vrátili Žďáru porážku z konce září

středa 2.11.2011 | Redakce

Přestože konečné skóre vypadá jednoznačně a Drtiče poslal již v páté minutě do vedení Barták, byl zápas mezi Hodonínem a Žďárem, co se skóre týče, relativně vyrovnaný. Drtiči navyšovali skóre vždy o jeden gól za třetinu. Ve druhé třetině zvyšoval Martin Hollý a v poslední části pečetil vítězství svým druhým gólem Roman Barták. Hosté měli několik slibných příležitostí, ale na překonání Marka Peksy recept nenašli.

16.kolo, středa 2.11.2011
SHK Hodonín - SKLH Žďár nad Sázavou  3:0  (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Barták (Sajdl, Komárek), 22. Hollý (Hlavačka, Komárek), 42. Barták (Sajdl, Hollý). Rozhodčí: Coufal - Musil, Pospíšil. Vyloučení: 4:7, navíc Pokorný (HOD) 10 minut, Kočan (ZNS) 5+OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1259. Střely na branku: 44:23. Průběh utkání: 3:0.
SHK Hodonín: Peksa (Šenk) - Hlavačka, Svoboda, Pokorný, Miklík, Okuliar, Komárek, Gróf - Peš, Jurásek, Rehuš - Špok, Hollý, Fiedler - Hoza, Barták, Sajdl - Tomi, Korotvička.
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Linhart) - Krejnus, Staněk, Smejkal, Šulc, Střecha, Sobotka R., Hron, Plachý, Ježek, Kunstmuller, Bukáček, Havelka, Man, Kotlík, Kočan, Dítě, Fúzik

Hodonínští se poprvé představili před svým publikem s novým trenérem Žilkou. Po dvou zápasech na hřištích soupeřů osmatřicetiletý kouč, spolu se svou novou družinou, absolvoval první zápas na velmi slušně zaplněném zimním stadionu TEZA, který zažil zatím největší návštěvu v sezoně. Zápas se Žďárem nad Sázavou sledovalo 1259 fanoušků. Spokojených fanoušků, tedy, kromě pětice, která se z Vysočiny vydala podpořit své červeno-bílé barvy.

Domácí, hnaní výborným publikem, se do svého soupeře zakousli od samotného začátku a první branka na sebe nenechala moc dlouho čekat. Roman Barták, který po dlouhé době nastoupil na pozici čistokrevného útočníka, už v páté minutě prokázal důraz na brankovišti, kde dorazil Komárkovu střelu a Hollého přiťuknutí.

Vedoucí branka ještě více nakopla Drtiče, kteří byli po naprostou většinu zápasu jasně lepším mužstvem. Objektivně je ale potřeba přiznat, že šance měli i hosté. Ti ale ve všech svých příležitostech narazili na nepřekonatelnou zeď jménem Marek Peksa. Golman Drtičů si rozhodně nemohl stěžovat na nedostatek práce, ale během celého zápasu měl nad hostujícími střelci navrch.

První dějství skončilo jednobrankovým vedením SHK, i když skóre mohlo být i vyšší. Ve druhé části domácí hru naprosto opanovali a jen díky výbornému výkonu žďárského brankáře Slámy byli hosté stále ve hře. Po necelých dvou minutách prostřední dvacetiminutovky ale stejně lovil podruhé puk ze své klece.

Staňkovo vyloučení potrestal Martin Hollý, který šikovně tečoval Hlavačkovu ránu od modré čáry. Od tohoto momentu byl na dlouhé momenty na ledě v podstatě jen jeden tým. Drtiči dostávali svému jménu a svého soupeře jasně přehrávali. Vypracovali si i spoustu vyložených příležitostí, ale strážce žďárské svatyně pokračoval ve svém výborném výkonu. Postupně si na něm vylámali zuby Fiedler, Hlavačka, po něm opět Fiedler a následně i Barták a Hollý.

Do poslední dvacetiminutovky šly celky za stavu 2:0 pro Drtiče. Hosté se snažili o korigování výsledku, ale převaha domácích pokračovala i nadále. Plameny dokázaly na úvod závěrečné třetiny ubránit oslabení, ale půl minuty po návratu vyloučeného Havelky se opakovala situace ze začátku zápasu. Hollý opět přiťukl Romanu Bartákovi a šestadvacetiletý odchovanec Znojma vstřelil svou druhou branku v zápase, čímž zvýšil už na rozdíl tří branek.

Hosté se ale ani za tohoto stavu nevzdali a statečně bojovali. Jejich možný pokus o závěrečný tlak ale utnulo Kočanovo vyloučení na pět minut plus do konce zápasu. Vyloučení sice domácí nepotrestali, naopak jen díky skvělému zákroku brankáře Peksy sami neinkasovali, ale díky dlouhé přesilovce definitivně zlomili odpor Žďáru.

Poslední minuty se za potlesku tribun v podstatě už jen dohrávaly. Drtiči porazili Plameny 3:0 a oplatili týmu z Vysočiny porážku z šestého kola. Dvě branky vítězů vstřelil Roman Barták, který tak stylově oslavil svůl návrat do útočných řad. Na výhře se podílel třiadvaceti přesnými zákroky i golman SHK Marek Peksa, jenž vychytal třetí čisté konto v sezoně.

Libor Žilka (hlavní trenér SHK Hodonín):
Ceníme si čístého konta. Kluci hráli výborně dozadu, pomáhali si. Ve hře dopředu nám to jde, jsme produktivní. Neměl jsem strach z toho, že nedáme góly a pokud to uhrajeme na nulu vzadu, a jelikož sílu v útoku máme, tak to musí dopadnout dobře. Jsem u týmu pár dnů, uvidíme, jak to bude pokračovat. V Nymburku rozhodla o vítězství první lajna, dnes jim to tak nelepilo, ale přidali se ostatní. Tak to prostě chodí a je to jenom dobře, že se daří všem. Ve druhé třetině jsme nevyužili spoustu vyložených šancí, mohl přijít jeden hloupý gól a strachovali bychom se o výsledek, ale já jsem klukům prostě věřil, že to dobře dopadne. Zázemí v Hodoníně je parádní, byl jsem překvapen, protoře si troufnu říct, že je opravdu srovnatelné s extraligou. Ať už jde o vedení, kabiny a v neposlední řadě fanoušky. Byl jsem překvapen, kolik lidí tady na hokej chodí a doufám, že budou chodit i nadále.

Petr Kuchyňa (hlavní trenér SKLH Žďár nad Sázavou):
Musím ocenit obrovskou sílu Hodonína v domácím prostředí. To už asi okusily všechny mančafty. Skláním se před výkonem domácích. My jsme věděli, do čeho přijedeme, ale myslím si, že když vyjednou mimo svůj stadium, tak jsou o nějakou cca třetinu horší. Po zápase jsem hráčům řekl, že po zápase mohou jít do autobusu se vztyčenou hlavou. A chraň Bůh, aby si proti nim někdo dovolil něco říct, protože to odmakali od prvního do posldního hráče na maximum. Byli jsme pod velkým tlakem, ale i my jsme měli šance a já za tento výkon svým hráčům děkuju. Pokud budou i nadále hrát, tak jako dnes, tak nemám žádné obavy. Dnes to ale v Hodoníně bylo velmi těžké. Hodonín je doma, takový, jaký je. Trochu mi to připomíná Vsetín z dob jeho éry. Jedinou kaňkou na dnešním utkání je opět rozhodčí. A na tom se asi shodnou i domácí příznivci. Bohužel se opravdu nedivím, že po takovém utkání někdo jde a rozbije sudímu hubu nebo auto. Nechápu, kdo jim mohl dát licenci. Jejich naprostá, a to s deseti vykřičníky, neschopnost, neumění a necit pro hru ovlivnila utkání. Někoho vyloučí a ani neví, kdo fauloval. Pak za námi přijedou a řeknou číslo hráče, kterého nemáme ani na soupisce. Ale to je bohužel v podstatě každý zápas. Zápas to byl ale krásný, jak z naší strany, tak ze strany Hodonína. Divákům se to muselo určitě líbit. Atmosféra byla parádní, řekl bych, že na úrovni extraligy. K takovému publiku můžeme jenom gratulovat, ale chtěl bych dodat, že i u nás dovedou fanoušci udělat super atmosféru.

1. VAL Valašské Meziříčí 34 134:78 70
2. NJI Nový Jičín 31 94:102 56
3. OPA Opava 33 106:95 51
4. ZNS Žďár nad Sázavou 32 113:118 49
5. KMB Kometa Brno B 33 94:102 45
6. VEL Velké Meziříčí 33 106:130 42
7. KOP Kopřivnice 32 101:100 41
8. HOD Hodonín 32 92:115 36