Drtiči ve výrazně omlazené sestavě podlehli Velkému Meziříčí, první gól za muže SHK vstřelil Richard Marek

sobota 15.8.2020 | Redakce,

H O D O N Í N - Hodonínští hokejisté prohráli i svůj druhý letní přípravný zápas. Drtiči po Žďáru nad Sázavou nestačili ani na Velké Meziříčí, druholigovému nováčkovi v pátek večer podlehli 2:4, když tři branky inkasovali ve druhé třetině. Slováckému celku k lepšímu výsledku nepomohla ani premiérová trefa mladíka Richarda Marka mezi muži. Druhý gól SHK vstřelil Erik Hložánek.

přát., pátek 14.8.2020
HHK Velké Meziříčí - SHK Hodonín  4:2  (0:1, 3:1,1:0 )
Branky a nahrávky: 30. Hort (Krutiš, Slabý), 38. Horký (Vlašín P.), 40. Horký (Krutiš, Paták), 55. Juráň (Strnad) - 17. Richard Marek (Leška), 31. Hložánek (Lekeš). Rozhodčí: Homola - Kučera, Tichý. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:0. Diváci: nehlášeno. Střely na branku: 33:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.
HHK Velké Meziříčí: Juda J. (Slavíček) - Vlašín P., Ambrož, Báňa, Kameník, Hort, Burian V., Slabý, Kochánek - Vlašín M., Rozmarín, Horký, Karásek, Paták, Krutiš, Juráň, Strnad, Maštera, Burian M., Matov, Střecha F.
SHK Hodonín: Kocák (Javůrek) - Kruckovič, Sedláček, Veselský, Janošek, Lašák, Holík, Uhříček - Hložánek, Charvát, Bulín, Pröschl, Krejčí, Lekeš, Leška, Dufek, M Richard Marek, René Marek.

Trenér Drtičů Tibor Janás v pátečním duelu šetřil většinu zkušených hráčů a opor. Doma zůstal brankář Kubáň, na Vysočinu neodcestovali ani kapitán Komínek, hrající asistent Balán ani další opory Jurča, Miklík, Charvát nebo Janás.

Šanci proti druholigovému nováčkovi, který nastoupil k prvnímu přípravnému utkání z plného tréninku, dostali mladí hráči a borci, co jsou v Hodoníně na zkoušce.

V bojovném a vyrovnaném utkání šli hosté v první třetině do vedení spornou brankou Richarda Marka. Drtiči ale o vedení v prostřední části přišli. V polovině utkání srovnal svojí první trefou v modrobílém dresu Lukáš Hort.

Pak sice vrátil Hodonínu vedení přesnou střelou Hložánek, ale obrat ve skóre zařídil dvěma brankami v závěru druhé třetiny David Horký. V 55. minutě potom potvrdil velkomeziříčské vítězství Marcel Juráň.

Drtiči se v dalším přípravném utkání představí v nedalekém Uherském Ostrohu. Zápas je na programu ve středu 26. srpna v osmnáct hodin.

Tibor Janás (SHK Drtiči Hodonín): "Do utkání jsme nasadili hráče, které jsme chtěli vidět v akci. Kluci odehráli slušné utkání. Zápas byl plný nasazení a bojovnosti. Naši mladíci soupeřovi svým pohybem hodně zatápěli a plnili přesně to, co jsme si řekli. Střelecky se prosadil nejmladší hráč mužstva, teprve čtrnáctiletý Ríša Marek. Velké Meziříčí má zkušené mužstvo posílené o top hráče Moravských Budějovic. Ti právě svojí zkušeností utkání třemi góly v přesilových hrách rozhodli."

14.8. | Velké Meziříčí - Hodonín | 4:2
1.9. | Hodonín - Velké Meziříčí | 4:3