Drtiči ve šlágru umazali tříbrankovou ztrátu. Nakonec podlehli Bobrům v nájezdech

neděle 17.2.2019 | Redakce

Ani závěrečný mohutný finiš nestačil. Hodonínští hokejisté ve šlágru druhé ligy přišli o vítěznou šňůru i možnost posunout se do čela východní skupiny. Drtiči sice ve 40. kole umazali tříbrankovou ztrátu, ale nakonec v dramatickém zápase podlehli Valašskému Meziříčí 4:5 po samostatných nájezdech. Drtiči dvě kola před koncem základní části hájí druhou příčku, mají ale stejně bodů jako Bobři. Ani jeden z týmů už nemůže dohnat vedoucí Šumperk, který deklasoval Kopřivnici 9:1 a má nedostižný náskok sedm bodů.

40.kolo, sobota 16.2.2019
SHK Hodonín - HC Bobři Val. Meziříčí  4:5sn  (1:2, 0:1, 3:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Charvát (Benýšek, Šaršok), 46. Franek (Matějka, Matula), 49. Hložánek (Kobylík, Matula), 57. Matula (Mikéska) – 6. Pořický (Žák), 19. Martiník (Hořanský), 30. Paťava (Hořanský, Žák), 44. Dalajka (Daněk, Brunec), rozhodující nájezd Seidler. Rozhodčí: Čuňočka – Musil, Kleprlík. Vyloučení: 6:6, navíc Matula (Hodonín) 10 minut OT. Využití: 1:2. Diváci: 1 129. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 4:4, 4:5.
SHK Hodonín: Kubáň (Gajan) – Dresler, Šaršok, Fišera, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Miklík - Charvát, Hložánek, Matějka, Leška, Benýšek, Franek, Matula, Jurča
HC Bobři Val. Meziříčí: Plšek (Slovák) – Ostrčil, Jenášek, Kamas, Rudl, Holiš, Báchor, Váňa, Žák - Hořanský, Brunec, Paťava, Vaněk, Pořický, Seidler, Andris, Kuchařík, Dvořák, Martiník, Daněk, Dalajka

Sobotní duel sliboval atraktivní podívanou. Úvod důležitého utkání poznamenaly dvě vyloučení hostů v krátkém sledu. Drtiči ale nabídnutou příležitost nevyužili a dlouhou dvojnásobnou početní výhodu nevyužili.

Valaši oslabení přečkali a z první vážné šance udeřili. Skóre v 6. minutě otevřel Pořický. Hodonínští hokejisté pak promarnili další přesilovku pět na tři, ale v 15. minutě srovnali. Trefil se útočník Charvát.
Bobři ale ještě v závěru úvodní části přispěchali s odpovědí. Vedení hostům vrátil Martiník, který v přesilovce potrestal faul vyloučeného Šaršoka.

Drtiči se v klíčové bitvě snažili, ale v zakončení nebyli přesní. Zato Valaši pozorně bránili a nekompromisně trestali zaváhání protivníka. Na 3:1 v polovině zápasu zvyšoval Paťava.

V úvodu třetí třetiny byl za zdržování hry vyloučen domácí gólman Kubáň a Bobři znovu udeřili. Další početní výhodu zužitkoval Dalajka, jemuž asistovali Daněk s Bruncem.

Slovácký celek se po těžkém direktu neuvěřitelně zvedl a po změnách v sestavě začal stahovat náskok soupeře. K obratu zavelel ve 46. minutě Franek. Domácí viditelně ožili a výsledkem byla další trefa. Kontaktní branku zaznamenal Hložánek a bylo to 3:4.

Vyrovnání obstaral Matula. Hodonínský útočník se prosadil v přesilovce po Mikéskově asistenci. Hostující brankář Plšek neměl nárok zasáhnout.

Atraktivní duel nakonec dospěl až do prodloužení. Rozhodnout mohly oba týmy, ale žádná šance se neujala, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. Penaltová loterie přinesla bod navíc hostům z Valašského Meziříčí, kteří se díky výhře 5:4 dotáhli na druhý Hodonín.

Drtiči však mají lepší skóre i bilanci ze vzájemných utkání.

Druhá liga pokračuje v sobotu, kdy se Jurča a spol. představí na ledě Kopřivnice. Základní část hodonínští druholigové hokejisté zakončí ve středu 27. února doma proti jistému vítězi východní skupiny ze Šumperku.

Ivan Dornič (SHK iClinic Hodonín): „Pro diváky to byl velmi dobrý zápas. Od začátku do konce se hrálo naplno. Hráče musíme pochválit hlavně za poslední třetinu. Vstali jsme z mrtvých a zápas dovedli do prodloužení. Začátek nám ale nevyšel. I když jsme měli dvě dlouhé přesilovky pět na tři, ale nevyužili jsme je. Soupeř byl na rozdíl od nás velmi efektivní, když potrestal naše chyby. Když jsme na začátku závěrečné části přečkali další oslabení, inkasovali jsme gól na 1:4. Ani za nepříznivého stavu to ale chlapci nezabalili. Pomohly nám také změny v sestavě, kterou jsme proházeli. Výsledkem bylo lepší bruslení, větší bojovnost, nasazení. Soupeře jsme v závěrečné části dostali pod tlak. Dali jsme tři branky a skóre srovnali. V prodloužení byly šance na obou stranách. Samostatné nájezdy už byly loterie. Soupeř dal o jeden gól navíc, proto vyhrál. Tajně jsme doufali, že si to v posledním kole rozdáme se Šumperkem o první místo, ale je to jenom sport. Teď musíme zvládnout poslední dva zápasy v základní části, abychom udrželi druhé místo. Play-off je ale jiná soutěž. Všechny týmy mají stejnou šanci, aby byly úspěšné.“

Jiří Weintritt (HC Bobři Valašské Meziříčí): „Hráli jsme na horké půdě Hodonína, kde jsme sice ve třetí třetině ztratili třígólový náskok, nicméně se nám podařilo vyhrát za dva body. Nejsem z toho smutný, naopak musím mužstvo pochválit za dobrý přístup z celého posledního období při zápasech doma i venku. Máme osmé vítězství v řadě a všichni kluci zaslouží veliké poděkování.“

1. SUM Šumperk 38 151:90 77
2. HOD Hodonín 38 180:120 76
3. VAL Val. Meziříčí 38 146:113 74
4. KOP Kopřivnice 38 137:132 61
5. OPA Opava 38 133:123 54
6. NJI Nový Jičín 38 109:136 49
7. ORL Orlová 38 116:175 33