Drtiči ve druhém přípravném zápase nestačili na Moravské Budějovice, Žihadlům ve Znojmě podlehli 3:4

pátek 9.8.2019 | Redakce

Hodonínští hokejisté utrpěli v přípravě na novou sezonu první porážku. Drtiči po středečním triumfu nad Trnavou nedokázali ve čtvrtek porazit Moravské Budějovice. Svěřenci trenérů Konečného a Flašara druholigovému rivalovi na ledě Znojma podlehli 3:4. Branky hostů vstřelili Ševčík, Matějka a při power-play v poslední minutě Finsterle.

přát., čtvrtek 8.8.2019
HC Moravské Budějovice 2005 - SHK Hodonín  4:3  (1:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 11. Horký (Krutiš, Peroutka), 22. Sigmund (Bazala, Procházka), 26. Bulín (Molnár, Alexa), 59. Horký (Krutiš, Procházka) – 39. Ševčík (Hasoň), 42. Matějka (Slabý), 60. Finsterle (Sokolík). Rozhodčí: Reich – Lahodný, Ludvík. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0.
HC Moravské Budějovice 2005: Vacek (Radosta) – Peroutk,a Šána, Dudáček, Bazala, Molnár, Trnka, Heindl, Chlubna – Horký, Krutiš, Svoboda – Piš, Sigmund, Procházka – Bulín, Alexa, Kratochvíl – Hačecký, Sorger, Račický
SHK Hodonín: Kubáň (Hlaváč) – Ševčík, Fišera, Slabý, Věžník, Váňa, Vanek – Charvát, Jurča, Matula – Matějka, Leška, Pröschl – Polák, Finsterle, Janás – Hasoň, Sokolík, Klíma

Drtiči proti Moravským Budějovicím jen marně doháněli ztrátu z prostřední části.

Ani první třetina ale hostům ze Slovácka nevyšla podle představ. Ve 4. minutě sice obránce Věžník prokličkoval domácí obranou až před gólmana Vacka, ale zakončení nezvládl. Na druhé straně se tečovanou ranou prezentoval veterán Procházka.

První gólová akce se zrodila v 11. minutě. Žihadla využila hned první přesilovou hru v utkání. Nedovolený zákrok Janáse potrestal nekompromisní ranou Horký, který za Kubáně poslal odražený kotouč po střelec Krutiše.

Drtiči se snažili v závěru úvodní části o vyrovnání, ale Fišerův pokus skončil ve Vackově lapačce a na domácího brankáře si nepřišel ani Matula.

V závěru první třetiny byli vyloučeni dva hráči Hodonína, čehož Moravské Budějovice využily ke zvýšení náskoku. Na konci úvodní části se ještě Drtiči dvojnásobné přesile ubránili, ale v pokračující přesilovce pěti proti čtyřem už inkasovali. Domácí Sigmund přesnou ranou zvýšil na 2:0.

Hodonínští hokejisté mohli vzápětí výsledek zkorigovat, ale přečíslení dva na jednoho nevyřešili dobře. A tak přišel na druhé straně trest. V době, kdy Drtiči hráli první přesilovku v zápase, ujeli hostující obraně Molnár s Bulínem a druhý jmenovaný se v úniku nemýlil.

Žihadla byla ve druhé třetině nebezpečnějším týmem. Čtvrtou branku rozjetého domácího týmu ale sudí Reich neuznal, protože při trefě stál domácí hráč v brankovišti.

Zatímco mužstvo z Vysočiny nekompromisně trestala zaváhání protivníka, Jihomoravané se střelecky soužili. Ke gólu jim nepomohla ani přesilová hra. V ní sice Drtiči protivníka zmáčkli, ale na pozorného brankáře Vacka si nepřišli. Opora Moravských Budějovic lapila tvrdou ránu Ševčíka od modré čáry i dva pokusy Matuly.

Slovácký celek udeřil až ve 39. minutě. Hasoň vybojoval puk, který poslal připravenému Ševčíkovi a ten propálil Vacka.

Šanci na zvrat v zápase oživil hned v úvodu závěrečné periody Matějka. Zkušený útočník zužitkoval početní výhodu a Drtiči rázem prohrávali pouze o gól. Hodonín se dál snažil. Tlačil se do zakončení, ale Vacek spoluhráče dál držel. Rozhodnout rušný duel mohl ve 48. minutě Procházka, zkušený forvard se prokličkoval až před Kubáně, ale v zakončení neuspěl.

Odpor Drtičů částečně nalomil až Horký, jenž v čase 58:21 upravil na 4:2. Hotovo však nebylo. Hostující trenéři si po obdržené brance vyžádali oddechový čas a za nepříznivého stavu sáhli ke hře bez brankáře. Power-play Hodonínu vyšla. Dvaadvacet sekund před koncem přetavil nápor v kontaktní branku Finsterle. Na vyrovnání už ale hokejisté ze Slovácka čas neměli, a tak ve Znojmě druholigovému rivalovi po boji podlehli 3:4.

O víkendu mají Drtiči volno. Třetí přípravný duel sehrají v úterý 13. srpna v Rakousku, kde vyzvou Vídeň Capitals B.

Aleš Flašar (SHK Hodonín): „S výkonem nejsme samozřejmě spokojení. Zápas byl z naší strany o poznání horší než v Trnavě. Výkon hlavně v prvních dvou třetinách byl hodně matný. Hráli jsme bez srdce, důrazu, bojovnosti. I když šlo o přípravný zápas, museli jsme zvednout hlas, protože takto se o místo v sestavě nehraje. Dobře nehrála obrana, nespokojení jsme byli i s přístupem útočníků, kteří se po ztrátě kotouče nevraceli do obrany tak, jak by měli. V naší hře byla spousta chyb, nedostatků. Moravské Budějovice podržel velmi dobrý gólman, který zachytal skvěle. U nás zase musím pochválit Andrease Kubáně, který zneškodnil spoustu šancí a střel soupeře. Domácí měli více ze hry, byli nebezpečnější. My jsme ale proti Moravským Budějovicím měli uhrát lepší výsledek. Ve třetí třetině se nám sice podařilo snížit na 3:2, ale pak jsme dostali smolný gól. Při power-play jsme snížili a dokonce jsme byli blízko vyrovnání, ale tentokrát jsme si opravdu nezasloužili vyhrát.“

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.