Drtiči ve Šternberku neuspěli a opouští první místo

neděle 5.10.2008 | V. Urubek a J. Hochman

Drtičům se ve Šternberku nedařilo. Sice šli do vedení zásluhou Milana Čárského, ale domácí se nevzdali a utkání otočili. Zdá se, že hokejisté Šternberku umí zahrát na papírově silnější soupeře. Po Šumperku obrali šternberští o body i Hodonín a sesadili je tak z prvního místa.

7.kolo, neděle 5.10.2008
HC TJ Šternberk - SHK Hodonín  5:2  (1:1, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 18. Fiala (Kohut, Dobrý), 25. Fiala (Kohut), 30. Dobrý, 32. Musil (Jurdič, Tomášek), 53. Střitecký (Tomášek) - 10. Čárský (Šťastný, Pokorný), 56. Matušek (Peš, Hučko). Rozhodčí: Alka – Hanzlík, Rychlý. Vyloučení: 12:10, navíc Tomášek (STE) 10 minut - Barták, Javorek (SHK) 10 ninut. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 300 (s toho 61 z Hodonína) Střely na branku: 37:42. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2.
HC TJ Šternberk: Pekař (Kaplan) - Jurdič T., Stříteský, Hruška, Zapletal, Musil - Jurák, Zima, Klimovič, Dobrý, Kohút, Fiala, Anděl, Hrbatý, Jurdič J., Tomášek.
SHK Hodonín: Hubačka (30. Holeš) - Pokorný, Šťastný, Podešva, Hučko, Vejvar, Lukačovič, Javorek, Rapant J. - Čárský, Jurásek, Hrtús - Rapant M., Peš, Matušek - Hoza, Zábranský, Barták - Surový.

Hodonín poprvé v sezoně na ledě soupeře nebodoval. Drtiči sice vstřelili první gól utkání, když se přihrávkách Pokorného a Šťastného trefil Milan Čárský, ale to bylo ze strany hostů na dlouho vše. Dvě a půl minuty před koncem první třetiny srovnal stav Erik Kohut po asistenci Dobrého.

Ve druhé třetině bylo o výsledku prakticky rozhodnuto třemi góly Šternberku v rozmezí sedmi minut. Trefili se Lukášové Fiala a Dobrý a černou sedmiminutovku hostů završil Musil. Výsledkem 4:1 druhá třetina také skončila.

Veškeré šance Hodonína vzaly za své v padesáté třetí minutě, kdy přihrávku Tomáška zužitkoval gólovou střelou Karel Střítecký. Hodonín již stihl výsledek pouze zkorigovat. Výsledek na 5:2 pro domácí stanovil Oldřich Matušek, asistoval Michal Rapant.

Kvůli tomu, že HC TJ Šternberk nedělá podrobné onlajny, jsme nebyli schopni přinést podrobnější článek ze zápasu. Za toto se omlouváme. Místo toho Vám blíže popíšeme ostatní zápasy tohoto kola.

Začněme u našeho geograficky nejblížšího soupeře, klubu HC Břeclav. Zápas proti HC Opava přinesl devět gólů, z toho úvodní třetina hned pět. Domácí šli po brankách Kárného a Nohela do dvougólového vedení, ale hosté góly v sedmé a osmnácté minutě srovnali. Přesto šli do kabin spokojeněji domácí, do vedení 3:2 je dostal Balát. Ten samý hráč vstřelil ve druhé třetině také gól na 4:2. Domácí však nadějné vedení neudrželi a hosté dvěma góly v rozmezí sedmi minut utkání dovedli do prodloužení. To však rozhodnutí nepřineslo a přišly na řadu samostatné nájezdy. Ve prospěch Opavy rozhodl Jindřich Suchý.

Ve druhém sobotním utkání přivítali Bobři z Valašského Meziříčí na svém ledě VSK Techniku Brno. Vedení se ujali hosté v patnácté minutě, přesně se trefil Jan Korotvička. Valaši však třemi góly stav utkání zvrátili. V padesáté páté minutě snížil za hosty David Šebek. Konečnou podobu výsledku dal v poslední minutě po přihrávce Šebesty Sochorek.

Hokejisté Uničova jeli do Šumperka. Domácí nebyli před zápasem na lichotivé příčce v tabulce. Zdá se ale, že v tomto utkání se Draci opět chytli. Stav utkání byl již 4:0 pro domácí, když Uničov vstřelil svou první branku, o kterou se postaral Kanaďan Raymond. Šumperk však neponechal nic náhodě a dalšíma dvěma góly z holí Vymazala a Brunce utkání rozhodli. Jen v posledních dvou minutách polevili v soustředění a Uničov dvěma góly upravil konečné skóre na 6:3 pro Draky ze Šumperka.

V dalším nedělním utkání se střetli hráči Orlové a Žďáru nad Sázavou, který je zatím příjemným překvapením sezony. Orlová však rozlet Žďáru přibrzdila. Po gólech Samiece a Minaříka šla do vedení 2:0. Hosté sice snížili, ale Slezané dalšími dvěma góly, které vstřelili Škatula a Blatoň rozhodli o svém vítězství, které nezkazil ani gól Žďáru v poslední minutě. Orlová porazila Žďár nad Sázavou 4:2.

Jestřábi Prostějov přivítali na svém ledě mužstvo Nového Jičína. Domácí jsou stále poslední v tabulce a ani po tomto utkání se směrem vzhůru v tabulce neposunou. Hosté měli v utkání převahu, i když se ji gólově vyjádřit podařilo až ve třetí třetině. Branky vstřelili Bacul, Skaloš a Glabazňa. Domácí po celý zápas nenašli recept na výborně chytajícího brankaře Urbánka.

V dalším utkání na sebe narazily týmy Přerova a Pelhřimova. Domácí měli po celou dobu utkání pevně v rukou, ve třetí třetině vedli domácí již 5:0. Čestný úspěch hostů zaznamenal svou střelou Marek Anderle. Zubři však ještě jeden gól přidali, pěknou kombinaci předvedli nahrávající Martinák a přesně k tyči zakončující Michal Rak.

V posledním utkání tohoto kola se střetli VHK Vsetín a HHK Velké Meziříčí. Hosté však byli pro Vsetín lehkým soustem. O osudu utkání a o tom, že tři body zůstanou na Lapači, bylo rozhodnuto velmi záhy.

5.10. | Šternberk - Hodonín | 5:2
30.11. | Hodonín - Šternberk | 4:3sn
21.1. | Šternberk - Hodonín | 2:3p
18.2. | Hodonín - Šternberk | 3:2