Drtiči v závěru ztratili nadějný náskok, v Moravských Budějovicích prohráli gólem z poslední minuty. Sérii rozhodne pátý duel

sobota 9.3.2019 | Redakce

Byli blízko rozhodující třetí výhře, ale výborně rozehraný zápas nedotáhli do vítězného konce. Drtiči na ledě Moravských Budějovic po trefě kanonýra Franka dlouho vedli, ale v posledních pěti minutách o náskok přišli, když nejprve výtečného gólmana Gajana překonal Pelikán a duel sedmnáct sekund před koncem rozsekl v přesilové hře pohotový Kliment. Hodonínští hokejisté ve čtvrtém čtvrtfinále po velkém boji prohráli 1:2 a postupujícího tak určí až rozhodující pátý duel, který se na Zimním stadionu Václava Nedomanského hraje v neděli od sedmnácti hodin.

ČF4, pátek 8.3.2019
HC Moravské Budějovice 2019 - SHK Hodonín  2:1  (0:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 55. Pelikán (Heinrich, Pospíchal), 60. Kliment (Kabelka, Horký) – 37. Franek (Růžička). Rozhodčí: Bláha – Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 765.
HC Moravské Budějovice 2019: Groh (Vacek) – Trnka, Pelikán, Kadela, Furch, Peroutka, Kabelka, Kliment, Pospíchal – F. Matějka, Lupač, Bulín, Juráň, Horký, Mlynář, Mikeš, Rytnauer, Čejka, Ferda, Heinrich, Krutiš
SHK Hodonín: Gajan (Kubáň) – Dresler, Šaršok, Fišera, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Miklík – Charvát, J. Matějka, Leška, Finsterle, Škutchan, Benýšek, Růžička, Franek, Matula, Jurča

Drtiči nastoupili do pátečního zápase s brankářem Gajanem, který nahradil zkušenějšího kolegu Kubáně. Hodonínským trenérům tah s gólmany vyšel. Slovenský mladík mužstvo skvělým výkonem podržel, ale porážku v závěru neodvrátil.

Vyrovnaná první třetina branku nepřinesla. Oba týmy nastoupily do utkání aktivně, zároveň ale pozorně bránily. Hodonínští hokejisté zahrozili střelami Matuly, Růžičky nebo Ševčíka, Moravské Budějovice odpověděly pokusy Pospíchala, Horkého a Kadely. Oba gólmani však byli pozorní.
Ve 13. minutě byl za hru vysokou holí vyloučen domácí Krutiš, Drtiči však čtyřminutovou přesilovku nevyužili. Miklík v nadějné pozici netrefil poloprázdnou klec a ani Matula ze dvou metrů Groha nepřekonal.
Žihadla nepříjemné chvíle ustála a v oslabení zahrozila. Pospíchal však jenom trefil horní tyč hodonínské branky.

V závěru první třetiny musel za katr hostující obránce Ševčík, ale slovácký celek se ubránil.

Výborně v defenzivě si Drtiči počínali i po nedovoleném zákroku Mikésky. Měli ale i štěstí, když Juráň bekhendem zakončoval mimo a po vypršení trestu střílel Kabelka od modré čáry do tyče.
Domácí byli aktivnější, měli více nebezpečnějších střel, ale brankář Gajan chytal výborně.

Hodonínští dál pozorně bránili a vyráželi k rychlým kontrům. Trpělivá hra se hostům vyplatila a ve 37. minutě šli do vedení. Domácí zadáci nechali před brankou osamoceného kanonýra Franka, jenž pohotově poslal kotouč pod břevno.

Moravské Budějovice dál útočily. Při dalším Ševčíkově vyloučení pálil Peroutka, ale Gajan dobře zasáhl. Ve 44. minutě Horký orazítkoval tyč. Konstrukce branky zazvonila také na druhé straně při ráně Miklíka od modré čáry.

Dramatické chvíle přinesl také závěr základní hrací doby. Žihadla se vyrovnání dočkala v 55. minutě, kdy faul Jana Matějky potrestal Pelikán. Domácí útočník uplatnil na brankovišti a zblízka srovnal na 1:1.
Následně si přesilovku zahráli také Drtiči, ale brankář Groh spoluhráče podržel. Napínavý duel spěl do prodloužení, když Žihadla nečekaně udeřila. V čase 59:43 tečoval střelu od modré čáry Kliment.
Trenéři Drtičů si vyžádali oddechový čas, odvolali brankáře, ale při power-play už hosté neměli čas na odpověď.

Zaznělo po utkání …

Jana Gajošová (předsedkyně SHK iClinic Hodonín): „Hráčům děkuji za výborný bojovný výkon, trenérům za dobře odkoučovaný zápas a fanouškům za báječnou atmosféru. Bohužel jsem netušila, že se rozhodčí v druholigovém play-off dokáže snížit k tomu, aby takto zničil zápas a degradoval jinak vynikající utkání na okresní přebor. Všichni se těšíme na domácí nedělní zápas a věříme, že čtvrtfinále dotáhneme do úspěšného konce a postoupíme do semifinále.“

9.8. | M. Budějovice - Hodonín | 1:6
24.8. | Hodonín - M. Budějovice | 3:4sn
3.11. | Hodonín - M. Budějovice | 4:3p
5.1. | M. Budějovice - Hodonín | 6:3
2.3. | Hodonín - M. Budějovice | 3:1
4.3. | M. Budějovice - Hodonín | 4:2
6.3. | Hodonín - M. Budějovice | 4:2
8.3. | M. Budějovice - Hodonín | 2:1