Drtiči v klíčové bitvě přehráli Bobry jasně 5:1 a čtvrtfinálovou sérii začnou v sobotu na domácím ledě

H O D O N Í N - Je rozhodnuto. Hodonínští druholigoví hokejisté zvládli závěrečný duel základní části, Valašské Meziříčí v posledním 45. kole porazili 5:1 a dostali se právě před středečního soupeře na čtvrté místo tabulky, takže čtvrtfinálovou sérii, ve které se utkají právě s Bobry, odstartují v sobotu na domácím ledě. Slovácký celek rozhodl důležitou bitvu třemi brankami v prostřední části. Dvakrát skóroval mladík Luža, mezi střelce se zapsali i Janošek, Ševčík a Balán.

45.kolo, středa 4.3.2020
SHK Hodonín - HC Bobři Val. Meziříčí  5:1  (1:0, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Janošek (Jurča), 33. Ševčík (Balán), 35. Balán (Luža, Jurča), 40. Luža (Janás, Sedlaček), 46. Luža (Balán, Horák) – 23. Vaněk (Vávra, Kamas). Rozhodčí: Reich – Komínek, Blažek. Vyloučení: 5:5, navíc Vaněk (Valašské Meziříčí) 10 minut OT. Využití: 1:0 Diváci: 810. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.
SHK Hodonín: Kubáň (Javůrek) – Šěvčík, Janošek, Sedláček, Věžník, Jaroněk, Slabý, Miklík, Horák – Janás, Komínek, Jurča, Luža, Čejka, Hložánek, Mlynář, Bulín, Balán, Charvát, Polák.
HC Bobři Val. Meziříčí: Slovák – Pavlas, Běhal, Baroš, Ďurkáč, Holiš, Kamas, Žák – Kuchařík, Romančík, Pořízek, Andris, Vávra, Vaněk, Daněk.

Hodonínští hokejisté nastoupili do klíčové bitvy o čtvrté místo a výhody domácího prostředí pro čtvrtfinále play-off bez zraněných útočníků Komínka a Krejčího. Valaši přijeli na jih Moravy v okleštěné sestavě a pouze se dvěma útoky.

Drtičům patřil vstup do utkání. V 9. minutě otevřel skóre obránce Janošek, který se trefil po Jurčově asistenci.

I ve zbytku první třetiny se hrál oboustranně útočný a svižný hokej s velkými šancemi a zajímavými momenty. Domácí tým několikrát podržel brankář Kubáň, na druhé straně se vyznamenal gólman Slovák.

Valašské Meziříčí se prosadilo ve 23. minutě, kdy Kubáňovo kouzlo odčaroval Vaněk, jenž zakončil spolupráci Vávry s Kamasem.

Vzápětí byl vyloučen domácí útočník Čejka, Drtiči ale i druhé oslabení zvládli. I prostřední část byla vyrovnaná. Oba týmy se tlačily do zakončení, střely ale byly nepřesné.

Drtiči si vzali vedení zpět ve 32. minutě. Na 2:1 upravil obránce Ševčík, kterému asistoval Balán, Zkušený hodonínský útočník se pak zapsal i mezi střelce, když v závěru druhé třetiny překonal Slovácka a dal Drtičům dvougólový náskok.

Ten ještě před koncem prostřední části navýšil Dominik Luža. Zlínský mladík ve 40. minutě zvyšoval už na 4:1.

Bobři v úvodu třetí třetiny inkasovali dva tresty. Zatímco domácí vyloučení Vávry za podrážení ještě nevyužily, Vaňkovo vražení na hrazení už potrestali, když přesilovou hru zužitkoval mladík Luža.

Jihomoravané si zbytek utkání, které v závěrečné části poznamenalo několik vyloučení, v klidu dohráli.

Po výhře 5:1 se mohou v klidu začít připravovat na play-off, které na Zimním stadionu Václava Nedomanského odstartuje v sobotu. Na Slovácko znovu přijedou Bobři z Valašského Meziříčí.

Michal Konečný (SHK Drtiči Hodonín): „Samozřejmě jsme moc rádi, že jsme těžké utkání zvládli a že začínáme doma. Utkání ale vůbec jednoduché nebylo. Začátek byl z naší strany kostrbatý, dlouho jsme se se soupeřem oťukávali. I tak jsme se ale dostali do vedení. Druhá třetina byla z naší strany velice špatná, přesto jsme ji paradoxně vyhráli 3:1. Až potom se kluci uklidnili a zápas dohráli. Utkání bylo ovlivněné i absencemi hráčů. Hosté mají nějaké marody, ani my jsme nebyli kompletní. Chyběli Komínek, Krejčí či Slabý.“

11.10. | Hodonín - Val. Meziříčí | 2:5
16.11. | Val. Meziříčí - Hodonín | 1:2sn
21.12. | Hodonín - Val. Meziříčí | 2:4
29.1. | Val. Meziříčí - Hodonín | 4:2
4.3. | Hodonín - Val. Meziříčí | 5:1
7.3. | Hodonín - Val. Meziříčí | 4:2
9.3. | Val. Meziříčí - Hodonín | 4:5p
11.3. | Hodonín - Val. Meziříčí | 0:3