Drtiči v hektickém závěru poslali utkání do prodloužení. V něm vstřelil vítěznou branku obránce Ondřej Nedvěd

neděle 31.1.2016 | Jan Hochman

První třetina se domácím hokejistům vůbec nevydařila. Hosté potrestali tři chyby hodonínské defenzivy a po úvodní dvacetiminutovce byl stav 1:3 pro Kopřivnici. Po obrátce se Drtičům podařilo srovnat, ale na začátku poslední části se vedení opět ujali hosté. Když už si kopřivničtí mysleli, že si odvezou tři důležité body v boji o postupovou osmičku, dokázali domácí borci v závěrečném risku bez brankáře srovnat. V následném prodloužení pak byli Drtiči za svou aktivitu odměněni vítěznou trefou, která znamenala zisk dvou bodů a návrat na čtvrtou příčku.

38.kolo, sobota 30.1.2016
SHK Hodonín - HC TATRA Kopřivnice  5:4p  (1:3, 2:0, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Matula (Sajdl), 22. Nedvěd (Jurásek, Peš), 33. Peš (Špok, Nedvěd), 60. Peš (Škápik, Špok), 63. Nedvěd (Peš) - 4. Matějek (Sluštík), 8. Červenka (Stránský, Slovák), 15. Matějek (Teper), 41. Vydra. Rozhodčí: Volf - Hanzlík, Wesley. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1092. Střely na branku: 38:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4, 5:4.
SHK Hodonín: Zavadil (Štěpanovský) - Kolář, Mikéska, Škápik, Nedvěd, Pokorný (C), Jedlička, Polesný - Matula, Sajdl, Špok - Peš, Jurásek (A), Kuba (A) - Černohous, Charvát, Tomi - Venclík, Janás. Trenér: Stanislav Beťko.
HC TATRA Kopřivnice: Vrba (Juřena) - Dusík, Jašek, Čintala, Vydra, Marek (A), Merenda, Teper - Matějek, Sluštík (A), Suchý, Hrubý, Stránský, Tomášek (C), Pargáč, Mach, Červenka. Trenér: Václav Slabý.

Hosté, kteří stále bojují o místenku do vyřazovacích bojů, měli dobrý vstup do utkání, když už na konci čtvrté minuty ihned po vhazování parádní ranou do horního růžku hodonínské brány otevřel skóre zápasu Tomáš Matějek. Drtiči přispěchali s brzkou odpovědí, když se o necelou půlminutu později na kruhu pro vhazování uvolnil Dominik Matula a na začátku páté minuty byl stav 1:1.

Dalšího gólu se téměř jedenáct stovek fanoušků dočkalo v polovině osmé minuty, kdy rychlý protiútok Kopřivnice zakončil střelou do poloprázdné brány Adam Červenka, a hosté opět vedli. O šest minut později měli hosté výhodu přesilové hry, kterou po půlminutě využili. Tomáš Matějek si najel mezi kruhy a překonal Zavadila potřetí.

V závěru první třetiny byl vyloučen hostující Červenka a do druhé dvacetiminutovky šli domácí s výhodou o jednoho hráče. Když už to vypadalo, že hosté oslabení zvládnou bez gólové újmy, napřáhl vteřinu před návratem vyloučeného útočníka hostů Ondřej Nedvěd a puk zastavila až síť kopřivnické svatyně.

Drtiči byli ve druhé třetině jasně lepší a ve třiatřicáté minutě se dočkali zaslouženého vyrovnání. Špok našel na levém křídle Petra Peše, který napřáhl až ke stropu haly a parádní ranou vyhnal pavouky z horního růžku kopřivnické brány. Do třetí třetiny tak šly oba celky za nerozhodného stavu 3:3.

Nerozhodný stav ale vydržel jen do třiadvacáté vteřiny poslední části. O další změnu skóre se postaral obránce Karel Vydra, který překonal strážce hodonínského brankoviště počtvrté. Duel pak v sedmačtyřicáté minutě zpestřila bitka mezi domácím Mikéskou a hostujícím Vydrou, z níž na body vyšel vítězně domácí zadák.

Drtiči pak svého soupeře tlačili, vypracovali si i několik dobrých příležitostí ke srovnání, ale Vrba dlouho nájezdům domácích odolával. V posledních dvou minutách sáhli domácí ke hře bez brankáře a 27 vteřin před třetí sirénou se Drtiči dočkali zaslouženého vyrovnání.

Škápikovu střelu tečoval mimo Vrbův dosah Petr Peš a hodonínská čtyřicítka tímto zásahem poslala utkání do prodloužení. Nastavení bylo v režii slováckého celku. Hosté se zatáhli do defenzivy, čehož v čase 63:17 využil Ondřej Nedvěd, který přesnou ranou zařídil Drtičům důležitý druhý bod.

Dnes jsme opět utekli hrobníkovi z lopaty. Říkali jsme klukům, že Kopřivnice bojuje o play-off a že nám nedarují metr ledu. Bohužel nám ale opět utekla první třetina. Dostali jsme strašně laciné góly. Po první třetině jsme udělali v sestavě nějaké změny a myslím si, že to mančaft nastartovalo a od druhé třetiny jsme byli jednoznačně lepší. Vypracovali jsme si i nějaké šance, ale to samozřejmě soupeř také. Ale my si to prostě pořád zbytečně komplikujeme život. Je potřeba hrát zodpovědně od první minuty a pak nemusíme hrát tak hektické zápasy, jako dnes a minule s Porubou. Jsme samozřejmě rádi, že se nám v power-play podařilo srovnat a v prodloužení urvat druhý, myslím si, že zasloužený bod. Důležité bylo, že v momentu, kdy jsme prohrávali, nás podpořili fanoušci a nenechali nás ve štychu, za což jim patří velký dík a věříme, že nás přijedou podpořit i na těžké derby do Břeclavi. Chci klukům poděkovat, že se zvládli vrátit do zápasu i za stavu 1:3, ale jak jsem už říkal, zbytečně si vlastní nezodpovědností komplikujeme život.

Václav Slabý (Kopřivnice):
Dnes jsme hrozně zklamaní. Hodonín má samozřejmě kvalitu, ale vedeme třicet vteřin před koncem 4:3 a my se zbytečně a nepochopitelně snažíme trefovat přes celé hřiště prázdnou branku. To je obrovská nezodpovědnost a já to prostě nechápu. Další věc pak v prodloužení, kdy jeden hráč soupeře jde do čtyř našich a my nesmyslně couváme. Tohle jsou chyby, které nás neuvěřitelně sráží. My jsme dnes prostě měli odvést tři body a hotovo. Ale klobouk dolů před soupeřem, který to v závěru zkušeně zvládl a má dva body. Pro nás je teď každý bod důležitý a doufáme, že se nám podaří posbírat jich dostatek, abychom se do play-off dostali.