Drtiči v generálce přetlačili Vídeň Capitals Silver. Poslední přípravné utkání rozhodl Matula v přesilovce

čtvrtek 5.9.2019 | Redakce

H O D O N Í N - Tahle bitva měla říz. Hodonínští hokejisté v posledním přípravném zápase zvítězili nad rakouským týmem Vídeň Capitals Silver 4:3 a naladili se na novou sezonu, která odstartuje už příští týden. Čtvrteční generálku rozsekl v 59. minutě domácí útočník Dominik Matula, který využil přesilovou hru. Další branky slováckého celku zaznamenali Krejčí, Charvát a Finsterle.

přát., čtvrtek 5.9.2019
SHK Hodonín - Vienna Capitals Silver  4:3  (1:1, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 18. Krejčí (Balán, Jurča), 28. Charvát (Matula, Finsterle), 36. Finsterle, 59. Matula (Charvát, Sedláček) – 20. Lindblov (Hermanst), 23. Antal (Preiser), 56. Lindblov (Antal). Diváci: 392. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.
SHK Hodonín: Hlaváč (Kubáň) – Miklík, Čermák, Ševčík, Sedláček, Věžník, Slabý, Váňa – Jurča, Balán, Matějka – Finsterle, Charvát, Matula – Janás, Pröschl, Polák – Krejčí, Bulín, Leška.
Vienna Capitals Silver: Zimmerman (Orpana) – Äkerman, Pallierer, Ëkesson, Steibl, Lakos, Posch, Bayer, Hermanst, Maxa, Lindblov, Ranftl, Kittinger, Neuba, M. Böhm, Antal, Preiser, Hofer, P. Böhm, Rohm.

První třetina nabídla svižný a bojovný hokej s několika šancemi na obou stranách. Brankáři se činili, a tak se na první gól čekalo až do 18. minuty, kdy spolupráci Balánem s Jurčou přesně zakončil Krejčí. Hosté z Rakouska ale rychle přispěchali s odpovědí a ještě v závěru úvodní části výsledek srovnali. Domácího brankáře Hlaváče překonal Lindblov.

I druhá třetina byla rušná a zajímavá. První obrat v utkání obstaral v čase 22:04 hostující Antal, který zužitkoval přihrávku Preisera. Drtiči ovšem dokázali poměrně brzy srovnat. Stejně jako v úterý proti Skalici se i ve čtvrtečním zápase trefil Charvát. Slovácký celek si vzal vedení zpět ve 36. minutě, kdy se prosadil Finsterle.

Diváci ale viděli dramatický a vyrovnaný hokej až do konce. Rozhodnuto zdaleka nebylo. Rakušané totiž v 56. minutě výsledek srovnali na 3:3, když se podruhé v utkání trefil Lindblov.

Hodonínští hokejisté ale dokázali v hektickém závěru strhnout vedení na svoji stranu, když přesilovku zužitkoval Matula.

Drtiči tak zakončili letní období výhrou 4:3 a nyní se už začnou chystat na mistrovské boje.

Nová sezona druhé ligy startuje příští středu. Drtiči mají v prvním kole volno. Jihomoravané začnou nadcházející ročník až v sobotu 14. září, kdy se představí na ledě Kopřivnice.

Michal Konečný (SHK Hodonín): „Od začátku do konce se hrál oboustranně výborný hokej. Hosté k nám přijeli i s hráči EBEL Ligy, o to víc si vítězství vážíme. Jsem velice příjemně překvapený z toho, jak se někteří kluci vyrovnali s kvalitním soupeřem. Utkání se lidem muselo líbit. Třešničkou na konci bylo, že jsme po nesmyslném faulu rakouského hráče v přesilovce udeřili. Je vidět, že se nám pomalu rozehrávají mladí kluci, kteří si začínají zvykat na rychlejší a silovější hokej. V přípravě jsme měli těžké soupeře. Jak nás ale prověřili, uvidíme až v sezoně. Nyní máme týden na to, abychom se důkladně nachystali. Každý začátek je těžký. Všechny týmy mají spousty sil. Uvidíme, jak na tom budeme. Na hráčích ale vidím sebevědomí a chuť do hry, což je hlavní. Máme taky dva výborné a vyrovnané gólmany, což je základ, abychom byli úspěšní. V pátek by měl přijít na trénink ještě jeden útočník. Věřím, že budeme ještě silnější.“

13.8. | Vienna Capitals Silver - Hodonín | 4:5
5.9. | Hodonín - Vienna Capitals Silver | 4:3

1. SUM Šumperk 3 13:5 9
2. HBR Havl. Brod 3 14:4 8
3. VAL Val. Meziříčí 3 16:6 7
4. HOD Hodonín 2 12:9 5
5. OPA Opava 2 9:9 3
6. NJI Nový Jičín 3 8:16 3