Drtiči v dlouhém zápase plném zvratů obrali vedoucí Draky alespoň o bod. Šlágr rozhodlo až prodloužení

sobota 5.10.2019 | Redakce, Šumperský deník, Martin Schwarz

H O D O N Í N - I bez klíčového centra Balána přitlačili vedoucí Draky ke zdi, ale stejně jako sedm soupeřů před nimi nedokázali Šumperk pokořit. Hodonínští hokejisté v napínavém utkání plném zvratů podlehli lídrovi východní skupiny druhé ligy 5:6 po prodloužení. Strhující duel, který se protáhl kvůli rozbitému plexisklu, rozhodl v čase 63:58 domácí útočník Vladimir Antonov. Drtiči ve šlágru 8. kola brali bod a kvůli horšímu skóre klesli v tabulce za Havlíčkův Brod na třetí místo.

8.kolo, sobota 5.10.2019
Draci Šumperk - SHK Hodonín  6:5p  (1:2, 2:1, 2:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Řezáč (Spratek, Pokorný), 23. Jaroš (Spratek, Vachutka), 34. Jaroš (Kabelka, Kofroň), 43. Hroch (Krejčiřík, Řezáč), 44. Drtil (Scheuter), 64. Antonov - 15. Jurča (Horák), 19. Čermák (Hložánek, Komínek), 36. Komínek (Pröschl), 42. Charvát (Matula, Jurča), 47. Komínek (Bulín, Miklík). Rozhodčí: Goňa – Bubela, Novotný. Vyloučení: 3:4, navíc Gewiese (Šumperk) 5 + do konce utkání zásah v oblasti hlavy a krku. Využití: 0:1. Diváci: 1230. Střely na branku: 41:41. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4, 5:4, 5:5, 6:5.
Draci Šumperk: Peksa (Wanecki) – Kabelka, Gewiese, Řezáč, Drtil, M. Haloda, Sedlák, Plhal – Muller, Scheuter, Krejčiřík, Jaroš, Vachutka, Urban, Spratek, Pokorný, Šíp, Antonov, Milfait, Hroch, Kofroň.
SHK Hodonín: Hlaváč (Kubáň) – Horák, Miklík, Slabý, Věžník, Ševčík, Čermák, Sedláček – Finsterle, Bulín, Komínek – Jurča, Charvát, Matula – Janás, Hložánek, Pröschl – Krejčí, Leška.

Sobotní zápas poznamenalo a výrazně protáhlo rozbité plexisklo, které ve 37. minutě za nepříznivého stavu po souboji u hrazení nevydrželo nápor dvou hráčů. Hokejisté onou týmů zamířili do kabiny s tím, že druhá třetina se dohraje až po úpravě ledu a opravě plexiskla. Rozhodčím se ale nasazení nového plexiskla, které nedrželo tak, jak by mělo, nepozdávalo a hráči znovu zamířili do kabin.

Zápas se tak dohrával s velkým zpožděním.

Hokejisté Hodonína nastoupili do utkání s obráncem Horákem v sestavě. Zkušený zadák posílil Drtiče po návratu z Francie. Hostům ale naopak citelně scházel klíčový centr Balán, pro zranění nehráli ani Mlynář s Polákem.

Hned v sedmnácté sekundě byl vyloučen hostující obránce Čermák, Drtiči ale první oslabení přečkali.

Draci udeřili v 9. minutě. Spratek přihrál Řezáčovi, který ranou od modré čáry prostřelil gólmana Hlaváče. Hosté reklamovali postavení útočícího hráče v brankovišti, protože hodonínský brankář byl sražený k ledu. Podle rozhodčích se ale všechno odehrálo mimo brankoviště, takže vedoucí branka Šumperku platila.

Ve 13. minutě za zásah do hlavy nebo krku na Bulína vyfasoval trest na pět minut plus do konce utkání domácí Gewiese. Následně byl za podražení vyloučen ještě Drtil a Severomoravané šli do tří.

Drtiči dvojnásobnou přesilovou hru využili a vyrovnali na 1:1. Střelu Horáka domácí gólman Peksa vyrazil pouze před sebe a Jurča v pohodě uklidil kotouč do sítě.

Obrat na konci úvodní části završil obránce Čermák, jenž za Peksu dorazil střelu Hložánka.

Draci podruhé v zápase udeřili ve 23. minutě. Vachutka zpoza branky poslal kotouč před gólmana Hlaváče, který čelit několika střelám a dorážkám. Na tu poslední z hole Jaroše už byl krátký. Uzdravený domácí útočník se ve druhé třetině prosadil ještě jednou. Tadeáš Jaroš usměrnil kotouč přesně k pravé tyči Hlaváčovy branky.

Jihomoravané nesložili zbraně a dál útočili. V závěru druhé třetiny se prosadil pohotový Komínek. Útočník SHK za Peksu dorazil střelu Pröschla.

Přestřelka se naplno rozjela až po výměně plexiskla. Další obrat v dramatickém zápase završil ve 42. minutě Charvát, který dorážkou po Matulově samostatném úniku a Peksově zaváhání poslal hosty ze Slovácka znovu do vedení.

Draci si ale v rozmezí pouhých šestašedesáti sekund vzali náskok zase zpět. Nejprve po Krejčiříkově přihrávce vyrovnal Hroch na 4:4, vzápětí si mezi sebou vyměnili kotouč Scheuter s Drtilem a druhý jmenovaný ho poslal za bezmocného gólmana Hlaváče.

Hodonínští hokejisté ale dál bojovali a rvali se o body. Šanci na výhru oživil Komínek, který po úniku s Bulínem překonal Peksu.

Drama za nerozhodného stavu 5:5 vygradovalo v prodloužení. V 64. minutě se do samostatného úniku dostal Antonov a ten po bekhendové kličce ukončil strhující podívanou. Drtiči prohráli 5:6 po prodloužení, za výkon ale zaslouží pochvalu.

Ve středu mají volno. V dalším utkání vyzvou svěřenci trenérů Flašara a Konečného Valašské Meziříčí. Utkání se na Zimním stadionu Václava Nedomanského hraje už v pátek.

Martin Janeček (Draci Šumperk): „Na utkání jsem se velmi těšil a pečlivě jsme se připravovali. Zápas hodně ovlivnilo neustálé kouskování, v první třetině i ze strany rozhodčích. Poté i vinou naší nekázně. Ve druhé třetině pak se neustále zastavovala hra, nebyla plynulá. Takže jsem musel stáhnout tým na tři pětky, abych hráče udržel v tempu. Toto vše hrálo do karet zkušeným hráčům hostů, byť i oni mají v kádru mladé hráče. Té první formace však ten větší odpočinek vyhovoval. Do toho potom ještě ta anabáze s plexisklem. Herně jsme měli navrch, když jsme otočili na 3:2, tak jsme měli krásné šance. Chybělo štěstíčko, trošku šikovnost. Hodonín byl velmi připravený soupeř, hrál na brejky. A ty využíval." Aleš Flašar (SHK Hodonín): „Celý tým musíme za výkon pochválit. Kluci zápas odmakali a nechybělo mnoho, abychom v Šumperku zvítězili. V prodloužení jsme měli dvě šance, které jsme ale neproměnili. Pak nám ujel hráč, kterému se puk v rozhodující chvíli postavil a trefil to pod břevno. Bod bereme, i když jsme zápas měli výborně rozehraný. Přitom jsme šli do utkání bez tří centrů. Kromě dlouhodobě zraněného Mlynáře nám chyběli také Balán a Polák. Finsterle ze začátku musel naskakovat ve dvou lajnách. Bylo to komplikované, ale celkově to kluci zvládli. Z jejich strany to byla dobrá práce. Nepříjemností bylo rozbité plexisklo. Když ho vyměnili poprvé, zjistili, že je špatné a nedrží. Na pokračování zápasu se čekalo dalších dvacet až třicet minut. Jenom tak jsme tam seděli, bylo to hodně nepříjemné. Ale domácí to měli stejné. Poprvé za nás nastoupil obránce Horák. Byl to jeden z klíčových hráčů. Stejně jako zbytek týmu podal skvělý výkon.“