Drtiči v Kopřivnici třikrát vedli. Domů se ale vracejí s prázdnou

středa 31.10.2018 | Redakce

Hodonínští hokejisté vysokou domácí výhru nad Valašským Meziříčím nepotvrdili. Drtiči sice po gólech Fišery, Škutchana a Mikésky na ledě Kopřivnice třikrát vedli, ale o těsný náskok pokaždé přišli a po dvou inkasovaných brankách v závěrečné části nakonec Tatře podlehli 3:5. Slovácký celek zůstal v tabulce druhé ligy východní skupiny pátý.

14.kolo, středa 31.10.2018
HC TATRA Kopřivnice - SHK Hodonín  5:3  (2:2, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. Kofroň (Červenka), 17. Tomášek (Gebauer), 37. Hrubý (Fojtík), 48. Mach (Tomášek), 58. Mach (Kofroň, Červenka) – 2. Fišera (Jurča), 14. Škutchan (Sedlák), 24. Mikéska (Matula, Janás). Rozhodčí: Dufka – Vengřín, Hranoš.
HC TATRA Kopřivnice: Fendrich (Hromada) – Stříž, Imrich, Ficek, Krutil, Zuzaník, Bail, Marek, Fojtík – Pěnčík, Hrubý, Tomášek, Korec, J. Mach, M. Mach, Červenka, Gebauer, Suchý, Kofroň, Gola, Sluštík.
SHK Hodonín: Kubáň (Štěpanovský) – Sedlák, Fišera, Kobylík, Mikéska, Hladiš, Miklík – Charvát, Hložánek, Janás, Matějka, Šaršok, Finsterle, Škutchan, Růžička, Matula, Jurča, Polák.

Hodonín se na středeční utkání důkladně připravoval a po dlouhé cestě na sever Moravy vstoupil do utkání velmi aktivně. Hned ve 2. minutě se prosadil obránce Fišera, kterému asistoval kapitán Jurča. Kopřivnice však přispěchala s rychlou odpovědí. Na 1:1 srovnal Kofroň. Pak byl vyloučený hostující útočník Matějka, ale Drtiči oslabení přečkali a ve 14. minutě podruhé udeřili. Vedení slováckému celku vrátil Škutchan. Domácí Tatra ale znovu dokázala reagovat. Ještě na konci úvodní části srovnal veterán Tomášek.

Začátek druhé třetiny poznamenaly vyloučení. Hra čtyři na čtyři ale Jihomoravanům svědčila. V čase 23:55 poslal Drtiče potřetí v zápase do vedení Mikéska, jemuž nabíjel Matula.

Hodonínští hokejisté ale o těsný náskok stejně jako v předcházejících případech přišli. V závěru prostřední periody gólmana Kubáně překonal Hrubý.

I v závěrečné části se hrál v Kopřivnici útočný a svižný hokej. Oba týmy si vypracovaly spoustu příležitostí i střel. Ve 48. minutě přiblížil domácí tým třem bodům útočník Matěj Mach, jenž po Tomáškově asistenci poslal Tatru poprvé v zápase do vedení.

V dramatickém závěru pak dostal kotouč za hostujícího brankáře také Jakub Mach a bylo hotovo. Drtiči už reagovat nedokázali a domů se vracejí bez bodů.

Zlepšit náladu si zase mohou v sobotu, kdy na Zimním stadionu Václava Nedomanského přivítají Moravské Budějovice. Utkání začíná v tradičních sedmnáct hodin.

Ivan Dornič (SHK iClinic Hodonín): „Jsem velmi zklamaný. Měli jsme šance na to, abychom dali více gólů a zápas zvládli. Dvě třetiny jsme měli zápas pod kontrolou. Naše sebevědomí nalomil gól soupeře na 4:3. Chlapci znervózněli a při snaze co nejrychleji vyrovnat, se dopustili hrubé chyby, kterou Kopřivnice využila a zvýšila vedení na 5:3. Musím uznat, že domácí hráli dobře. Měli lepší pohyb, lépe bruslili a měli větší snahu po vítězství.“

29.9. | Hodonín - Kopřivnice | 2:3p
31.10. | Kopřivnice - Hodonín | 5:3