Drtiči v Chotěboři splnili roli favorita

středa 30.11.2011 | Redakce

Do vedení šli ve čtvrté minutě domácí. Hodonín do konce třetiny stihnul pouze vyrovnat, trefil se Martin Špok. Ve druhé třetině předvedli Drtiči zlepšený výkon a po trefách Rehuše a Juráska šli do třetí třetiny s dvougólovým náskokem. Chvíli po začátku posledního dějství pečetil vítězství Hodonína opět Rehuš. Zdeněk Jurásek znovu zlepšil svou bilanci, ke vstřelené brance přidal i dvě asistence. Dvěma góly se blýskl Braňo Rehuš.

24.kolo, středa 30.11.2011
HC Lvi Chotěboř - SHK Hodonín  1:4  (1:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Prachař (Stoklasa, Jánský) - 10. Špok (Jurásek), 26. Rehuš (Pokorný), 31. Jurásek (Pokorný, Rehuš), 44. Rehuš (Jurásek, Peš). Rozhodčí: Doležal - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Střely na branku: 20:40. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
HC Lvi Chotěboř: Kousal (Pešek) - Musil, Kesner, Štros, Blažek, Šíma, Mlejnek, Jánský, Fibikar, Pelán, Hospodka, Prachař, Fila, Stoklasa, Škarýd, Bělohlávek, Hnilička, Zemánek.
SHK Hodonín: Šenk (Peksa) - Okuliar, Svoboda, Pokorný, Miklík, Skočovský, Polesný - Peš, Jurásek, Rehuš - Špok, Barták, Sajdl - Hoza, Nesrsta, Kuba - Fiedler, Charvát.

Trenér Žilka nechal odpočívat Marka Peksu a svou první šanci zachytat si celý zápas dostal Martin Šenk. Svou velkou premiéru v A-týmu si odbyl i teprve sedmnáctiletý obránce David Polesný.

Mladý hodonínský golman musel už po čtyřech minutách lovit puk ze své sítě, když se po zaváhání obrany a Stoklasově přihrávce z bezprostřední blízkosti prosadil nejlepší hráč Lvů Tomáš Prachař. Na Drtičích bylo v první třetině vidět, že jim hra moc nejde. Naštěstí se jim v polovině úvodního dějství povedlo srovnat.

Jurásek přihrál Martinu Špokovi a jeho střela mezi Kousalovy betony rozjásala asi třicítku hodonínských fanoušků. Do druhé třetiny vstoupili hosté o mnoho lépe. Sudí Doležal nejprve upřel Branislavu Rehušovi regulérní branku, ale křídlo prvního útoku si spravilo chuť v šestadvacáté, kdy využitou přesilovkou poslalo Drtiče do vedení.

Uklidnění na hokejky Hodonína vnesl těsně po polovině střetnutí Zdeněk Jurásek, který, také v početní výhodě, lišácky prostřelil stojícího Kousala mezi betony. Hosté od prostřední dvacetiminutovky hru jasně kontrolovali a domácí téměř do ničeho nepustili. Když už si Lvi nějakou tu šanci vytvořili, stál jim v cestě výborně chytající Šenk.

V úvodu poslední třetiny přidal pojistku opět Branislav Rehuš, jenž využil geniální Juráskovu přihrávku a trefit opuštěnou klec už nebyl vůbec žádný problém. Závěr utkání se už dohrával v poklidu a Drtiči mohli po závěrečné siréně slavit šestou výhru v řadě.

Pavel Rohlík (hlavní trenér HC Lvi Chotěboř):
Věděli jsme, že přijede kvalitní soupeř, který suverénně vede ligu. Hodonín má výbornou první pětku. Díval jsem se na video, takže jsem zhruba věděl, co hrají a na včerejším tréninku jsme se tomu věnovali. V první třetině jsme byli vyrovnaným soupeřem, ale od druhé už nás Hodonín přehrával. Nakoply je využité přesilovky a od stavu 3:1 nás už v podstatě k ničemu nepustili. Hodonín vyhrál zaslouženě, ale naše kluky nemůžu nikterak hanit. Bylo jasně vidět, že soupeř je momentálně kvalitou jinde. V pátek nás čeká předehrávka s Pelhřimovem, v neděli pak důležitý zápas s Kutnou Horou a to budou hodně důležité zápasy. Z dneška nedělám žádnou tragédii. My jsme se snažili, ale soupeř byl lepší.

Libor Žilka (hlavní trenér SHK Hodonín):
Chotěboř mě vůbec nepřekvapila. Čekal jsem, že do zápasu vlétnou, tak vlétli. My jsme ze začátku zápasu hráli katastrofálně a v tomto výkonu jsme pokračovali celou první třetinu. Ve druhé třetině jsme se pak zvedli, hlavně díky prvnímu útoku, který zahrála excelentně dvě přesilovky. Ostatní pětky se zápasem tak trochu protrápily, ale taky si odehrály určitě své. Svou šanci v bráně dostal Martin Šenk a rozhodně nezklamal. Chytil vše, co bylo potřeba.

14.9. | Chotěboř - Hodonín | 1:5
19.10. | Hodonín - Chotěboř | 9:0
30.11. | Chotěboř - Hodonín | 1:4
11.1. | Hodonín - Chotěboř | 6:1