Drtiči skolili Havlíčkův Brod a zůstali v tabulce třetí. Dva body slováckému celku vystřelil Balán v prodloužení

středa 26.2.2020 | Redakce

H O D O N Í N - Před zápasem přišli o trojici útočníků, když mladík Dobiáš onemocněl a Komínek s Krejčím se zranili při rozbruslení, přesto těžkou středeční šichtu i v oslabené sestavě zvládli a proti nepříjemnému Havlíčkovu Brodu vydolovali dva body. Drtiči v předposledním domácím zápase základní části skolili Bruslaře 4:3 po prodloužení. Rušný duel v čase 62:36 rozsekl domácí útočník Stanislav Balán. Zkušený forvard po úniku zužitkoval početní výhodu, když se štěstím a pomocí brankáře Holíka dostal kotouč do sítě. Slovácký celek i díky dvěma trefám obránce Ondřeje Ševčíka a třem využitým přesilovkám uhájil před Valašským Meziříčím a Opavou třetí příčku.

43.kolo, středa 26.2.2020
SHK Hodonín - BK Havlíčkův Brod  4:3p  (1:2, 2:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Ševčík, 32. Jurča (Luža, Balán), 33. Ševčík (Luža, Balán), 63. Balán – 4. Musil (Kliment, Mikeš), 10. Mikeš (Plachý, Voříšek), 50. Holenda (Kliment). Rozhodčí: Slavka – Maloušek, Hübl. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:0. Diváci: 853. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.
SHK Hodonín: Kubáň (Javůrek) – Janošek, Slabý, Sedláček, Věžník, Ševčík, Miklík, Horák – Čejka, Jurča, Charvát, Mlynář, Balán, Polák, Hložánek, Janás, Luža.
BK Havlíčkův Brod: Holík (Nedvěd) – Pejchal, Kulhánek, Krejčí, Benák, Škareda, Vala, Kliment – Voříšek, Musil, Plachý, Ludvík, Přidal, Holenda, Třetina, Mikeš, Kadlec.

Středeční zápas poznamenaly absence na obou stranách. Zatímco domácím scházeli útočníci Komínek, Dobiáš a Krejčí, hosté přijeli na Slovácko bez obránců Semráda a Pospíchala a také útočníků Cachnína s Kuchtou. Místo nich naskočili junioři Krejčí, Pejchal, Škareda a Musil.

Začátek utkání patřil Havlíčkovu Brodu. Bruslaři šli do vedení už ve 4. minutě. Mikeš přihrál na modrou čáru Klimentovi, jehož ránu tečoval Musil nad Kubáňovu lapačku a připsal si premiérovou trefu v prvním týmu Bruslařů.

Drtiči ovšem přispěchali s rychlou odpovědí. Rána obránce Ševčíka zaplula přesně pod břevno havlíčkobrodské brány. Jihomoravané se ale dlouho neradovali. Plachý zavezl kotouč do domácího páma a přihrál nepokrytému Mikešovi, jenž střelou z voleje vrátil hostům z Vysočiny vedení.

Hodonínští hokejisté mohli skóre ještě do konce první třetiny srovnat, ale Charvátovu tutovku parádním zákrokem zneškodnil hostující gólman Holík. Drtiči pak promarnili dvě početní výhody.

Na druhé straně ani Havlíčkův Brod nedovolené zákroky Ševčíka nepotrestal.

I prostřední část nabídla svižný hokej s šancemi na obou stranách. Nejprve nedokázali hosté dopravit kotouč do odkryté branky, Drtiči ale nepříjemnou chvíli přečkali a pak potrestali dvouminutový trest Mikeše za nesportovní chování.

Kapitán Jurča zblízka propálil gólmana Holíka a bylo to 2:2. Zanedlouho se provinil proti pravidlům i Vala a Drtiči šli díky využité přesilové hře poprvé do vedení. Luža nabil Ševčíkovi, jenž našel mezírku mezi Holíkovými betony.

Drtiči těsné vedení až do 50. minuty. Kliment předal kotouč Holendovi, jenž se z levé strany odvážně natlačil až před bránu a prostrčil brankáři Kubáňovi kotouč mezi betony do sítě. Hned vzápětí mohl završit bleskový obrat Mikeš, ale v ideální pozici netrefil kotouč.

Jihomoravané v závěru protivníka zmáčkli, ale skvělý Holík se v rodném městě zase činil a soupeře deptal skvělými zákroky. Bruslaři mohli duel definitivně rozseknout v přesilovce po faulu Janoška, ale proti čtyřem skvěle bránícím se hráčům se neprosadili. Mikeše pak vychytal Kubáň.

Zápas tak za nerozhodného stavu 3:3 dospěl do prodloužení. Už po půlminutě hry mohl rozhodnout Třetina. Hostující útočník ale z pravého kruhu mířil nad. Právě brodský kapitán se vzápětí pustil do potyčky s domácím bekem Horákem a oba zamířili na trestnou lavici. Za katr pak usedl i obránce Bruslařů Kulhánek a Drtiči v přesilovce čtyři proti třem zápas rozhodli.

Špatného střídání protivníka využil Balán. Někdejší extraligový hokejista procedil kotouč Holíkovi mezi betony a s přispěním mladého gólmana vystřelil Hodonínu bod navíc.

Drtiči ve 43. kole zvítězili 4:3 a díky lepšímu skóre udrželi třetí pozici před Opavou. Páté Valašské Meziříčí ztrácí na oba týmy jediný bod.

Slovácký celek se bronzovou příčku pokusí uhájit v sobotu na ledě vedoucího Šumperku.

Michal Konečný (SHK Drtiči Hodonín): „Nechci být neskromný, ale proti Havlíčkovu Brodu jsme měli získat tři body. Hlavně ve druhé třetině jsme hráli velice dobře a výsledek zaslouženě otočili. Stejně jako ve třetí třetině jsme si vytvořili velké množství šancí. I když jsme inkasovali gól na 3:3, mančaft se znovu semkl a zápas v prodloužení rozhodl. Co mě mrzí, je chování hráčů Havlíčkova Brodu. Po každém zákroku a zapískání řvou po rozhodčím, soupeři a dožadují se potrestání. Pro mě je to absolutně nepochopitelné. Připadám si jako někde v pralese. To, co si třeba Třetina na ledě dovolí, je neuvěřitelné. Opravdu se divím, že může sezonu dohrát. Jestli ten frajer hrál vyšší soutěž, tak nevím, co si ve druhé lize chce dokazovat. To je pro mě obrovské zklamání. Jinak klukům musím poděkovat. Už před zápasem jsme měli problémy. Ráno onemocněl Dobiáš, při rozbruslení se zranili Komínek s Krejčím, což jsem nikdy předtím nezažil. O to víc se ale kluci semkli a odehráli dobré utkání.“

Richard Cachnín (BK Havlíčkův Brod): „Po sobotní pauze jsme jeli na horký led do Hodonína. Je to kvalitní soupeř, který bojuje o play-off. Myslím si, že jsme odehráli dobrý zápas. Postihla nás znovu marodka, ale tak už to ve sportu chodí. Myslím si, že mladí kluci se s tím dobře poprali. Celý tým hrabal jako jeden muž a odvážíme si cenný bod. Asi jedinou výtku mám k pánům rozhodčím, to radši nechám bez komentáře. Klukům za vybojovaný bod děkuji. Teď se dobře připravíme na sobotní zápas. Věřím, že ho před zaplněnou Kotlinou dobře zvládneme a zajistíme si tak druhé místo v tabulce.“

1. SUM Šumperk 40 211:89 103
2. OPA Opava 40 146:132 68
3. HBR Havl. Brod 40 148:133 67
4. HOD Hodonín 40 148:140 65
5. VAL Val. Meziříčí 40 138:123 64
6. KOP Kopřivnice 40 125:122 58
7. ZNS Žďár n/S 40 138:152 52
8. NJI Nový Jičín 40 118:165 45