Drtiči si ve vánočním tempu došli pro povinné vítězství

středa 21.12.2011 | Redakce

Hodonínští rychle získali dvougólový náskok. To jim ale stačilo a utkání pak výrazně ztratilo na tempu. Utkání znovu dostalo náboj až třináct minut před koncem, kdy hosté snížili na rozdíl jediné branky. Dvěma góly pak výhru pečetil Jakub Sajdl, který tak v dnešním utkání nastřílel hattrick. Díky zaváhání Techniky v Nymburce má Hodonín na čele tabulky už sedmnáctibodový náskok!

30.kolo, středa 21.12.2011
SHK Hodonín - TJ Sršni Kutná Hora  4:1  (2:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Sajdl (Špok), 7. Komárek (Kocák, Peš), 57. Sajdl (Rehuš), 58. Sajdl (Rehuš, Špok) - 47. Vlček (Bláha, Sladký). Rozhodčí: Pokorný - Klouda, Musil. Vyloučení: 7:5, navíc Muras (KUT) 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1187. Střely na branku: 40:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
SHK Hodonín: Šenk (Peksa) - Komárek, Svoboda, Pokorný, Milkík, Okuliar, Skočovský, Polesný - Peš, Jurásek, Kocák - Špok, Rehuš, Sajdl - Kuba, Nesrsta, Hoza - Fiedler, Tomi, Barták
TJ Sršni Kutná Hora: Kalousek (Barta) - Veselý, Janata, Burda, Bílek, Kůrka, Horálek, Muras, Křišťan, Sladký, Kubišta, Kadlec, Vlček, Tugarinov, Bláha, Pomichálek, Hanus, Vondráček

K poslednímu letošnímu utkání přijel do Hodonína celek Kutné Hory. Oba týmy dělilo před dnešním utkáním propastných 52 bodů a o tom, kdo bude favoritem nebylo nejmenších pochyb.

Tuto roli také začali hodonínští potvrzovat od prvního buly. Obrana hostí byla v plné permanenci, zatímco Šenk, který dostal tentokrát přednost před Peksou, se mohl kousat nudou. Svou převahu přetavili domácí ve čtvrté minutě v úvodní branku. Špok přihrál Jakubu Sajdlovi, který protečoval puk až za záda Kalouska.

Hosté byli i nadále pod velkým tlakem, který o tři minuty vyústil ve druhou branku Drtičů. Přesilovou hru po faulu Bílka zužitkoval už po osmi vteřinách nechytatelnou pumelicí zápěstím Lukáš Komárek. Tato branka byla ale na dlouhé, předlouhé minuty poslední.

Hodonínští však mohli do konce úvodní části přidat ještě několik gólů, ale žádnou z následujících velkých šancí nedokázali zužitkovat. Prostřední část byla hodně nezáživná. Domácí borci, vědomi si dvougólového náskoku, jako by se už viděli u Vánočního stromečku a hra hodně ztratila kvalitu.

To se Drtičům mohlo pěkně vymstít poté, co Sršni po sedmi minutách poslední dvacetiminutovky vstřelili na konci přesilovky kontaktní gól, jehož autorem byl mladičký Petr Vlček. Všechny šance na úspěch hostí ale utnul Jakub Sajdl, který nejprve v polovině sedmapadesáté minuty vrátil Drtičům dvougólový náskok a o minutu později svou devátou brankou v sezoně pečetil ten samý hráč na konečných 4:1 pro Hodonín.

Ne moc pohledný zápas nakonec Drtiči zvládli a díky dalšímu klopýtnutí Techniky mají před Vánocemi na čele tabulky už sedmnáctibodový náskok.

Libor Žilka (hlavní trenér SHK Hodonín):
Bylo to utrápené vítězství. Zápas jsme rozehráli fantasticky. Po dvou rychlých gólech jsme měli soupeře na lopatě. Bohužel jsme uspokojili, a pak se ve zbytku duelu trápili. Přestali jsme bruslit a hrát. Hlavně druhá třetina byla katastrofální. Nešlo to tam nikomu. Kluci se hledali. V brance dnes dostal šanci Martin Šenk, a na to, že nastoupil po delší době, zachytal velmi slušně. Jsme rádi, že je přestávka. Kluci si během Vánoc odpočinou a naberou další síly.

Radek Měsíček (hlavní trenér TJ Sršni Kutná Hora):
První třetina byla špatná. O první přestávce jsme klukům dost důrazně domluvili. Škoda, že jsme nedali gól dříve. Měli jsme šance i tlak. Vím, že jsme od druhé třetiny byli Hodonínu daleko důstojnějším soupeřem. Po hrubé chybě nám ale soupeř odskočil na dva góly, což utkání rozhodlo. Pro záchranu soutěže ale i nadále budeme dělat maximum. V šesti zápasech jsme prohráli kvůli individuálním chybám o jediný gól a ty body nám chybí.

1. NJI Nový Jičín 21 61:69 39
2. VAL Valašské Meziříčí 18 71:41 34
3. ZNS Žďár nad Sázavou 16 61:53 30
4. OPA Opava 19 57:50 30
5. KMB Kometa Brno B 20 62:60 28
6. KOP Kopřivnice 19 66:63 26
7. VEL Velké Meziříčí 19 64:74 26
8. HOD Hodonín 18 44:76 12