Drtiči se protrápili k výhře nad poslední Kutnou Horou

středa 5.10.2011 | Redakce

Hned v 1. minutě poslal domácí do vedení Jurásek. Jenže pak během dvou minut Marek Peksa inkasoval dva laciné góly a nechal se vystřídat Martinem Šenkem. Ještě do konce třetiny Drtiči třemi góly otočili na 4:2. Ve druhé třetině padla jedna branka na obou stranách. Ve třetí třetině se Sršni dvakrát dotáhli na rozdíl jediné branky. V prvním případě ale zvýšil náskok domácích Peter Kocák a podruhé hostům již nezbývalo mnoho času. Výhru Drtičů zařídila první formace ve složení Peš - Jurásek - Kocák, která vstřelila všechny branky domácích.

8.kolo, středa 5.10.2011
SHK Hodonín - TJ Sršni Kutná Hora  6:5  (4:2, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 1. Jurásek (Salajka), 7. Kocák (Peš), 16. Peš (Kocák, Jurásek), 17. Jurásek (Kocák, Peš), 30. Peš (Jurásek, Salajka), 51. Kocák (Jurásek) - 3. Muras, 4. Kubišta (Janata), 27. Křišťan (Muras), 49. Jankovský (Nakládal), 60. Bláha (Bílek). Rozhodčí: Coufal - Pospíšil, Linhart. Vyloučení: 7:10, navíc Nakládal (KUT) 10 minut, Bláha 5+OK. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1024. Střely na branku: 42:25. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5.4, 6:4, 6:5.
SHK Hodonín: Peksa (3. Šenk) - Salajka, Svoboda, Gróf, Komárek, Pokorný, Miklík, Tomi - Peš, Jurásek, Kocák - Sajdl, Hollý, Rehuš - Hoza, Korotvička, Špok - Kuba, Fiedler, Barták - Charvát.
TJ Sršni Kutná Hora: Kalousek (Barta) - Heřmanský, Janata, Veselý, Bílek, Kurka, Šlejtr, Horálek, Kubišta, Jankovský, Uhlíř, Křišťan, Sladký, Muras, Nakládal, Tvrdík, Bláha

Hosté z Kutné Hory se ještě ani nestačili pořádně rozkoukat a už prohrávali. Po třiadvaceti vteřinách rozsvítil brankové světlo za Kalouskem chytrou tečí Zdeněk Jurásek. Hosté byli ve velkém útlumu a Drtiči Sršně svírali v jejich obranném pásmu, po nahození od poloviny hřiště, odkud poslal jednoduchou střelu na Peksu Lukáš Muras, a po chybě hodonínského brankáře bylo na začátku třetí minuty nečekaně vyrovnáno.

O minutu později vyslal druhou střelu hostí Jan Kubišta a brankářská jednička Drtičů odjela na střídačku. Jeho pozici v domácím brankovišti zaujal Martin Šenk. Drtiči byli i nadále lepším mužstvem a v sedmé minutě se dočkali zaslouženého vyrovnání. Autorem druhé trefy byl navrátilec do sestavy Peter Kocák. V polovině první části hráli domácí dvojnásobnou přesilovku, ale Drtiči se kromě Komárkovy střely do žádné větší příležitosti nedostali.

Domácí se ale dočkali v čtyři minuty před první přestávkou. Jurásek krásně našel úplně volného Petra Peše, který ukázkovou střelou švihem vymetl pavučinky v Kalouskově svatyni a konečně protrhl svou střeleckou smůlu. Vzápětí fauloval hostující Křišťan. Rehušovu střelu ještě Kalousek našel ve své lapačce, proti střele Zdeňka Juráska z bezprostřední blízkosti už byl bezmocný a Drtiči šli do kabin s vedením 4:2.

V sedmadvacáté minutě se hostům povedlo snížit. Radim Křišťan po vyhraném buly krásně trefil na bližší tyč nad Šenkovo rameno. Domácí se pak museli bránit po faulu Grófa a Křišťan mohl v krátké době vstřelit druhou branku. O chvíli později zazvonila po Nakládalově střele tyč. Nakonec ale Drtiči přečkali oslabení bez úhony.

Půl minuty po návratu vyloučeného Grófa zaúřadoval opět první útok, jmenovitě Jurásek, který krásným křížným pasem opět Petra Peše a křídlo první formace střelou pod víko vrátil v polovině zápasu domácím dvoubrankové vedení, kterým také druhá dvacetiminutovka skončila.

V úvodu poslední třetiny se do velké šance dostal nejlepší střelec hostů Bláha, ale Šenk si s jeho pokusem poradil. V další možnosti se ocitli Kubišta a Sladký, ale také ztroskotali na výborném rozštěpu domácího brankáře. V devětačtyřicáté minutě se už Sršni dočkali další snižující branky. Vyloučení Miklíka potrestal Marek Jankovský. Půl minuty po Jankovského gólu šli hosté do oslabení a Drtiči na branku svého soupeře rychle odpověděli.

Juráskovu střelu Kalousek vyrazil pouze k volnému Peteru Kocákovi, který měl před sebou zcela odkrytou bránu a nabídnutou šancí skórovat nepohrdl. Drtiči tak deset minut před koncem vedli opět o dvě branky a v pohodě si hlídali svůj náskok. Hosté pak začali hrát zbytečně tvrdě až zákeřně, za což byli také potrestáni. Sudí Coufal udělil osobní desetiminutový trest nejdříve Nakládalovi a v samotném závěru poslal pod sprchy i Bláhu, který naprosto nesmyslně mířil krosčekem na hlavu Kocáka.

Klidný konec tak utkání mezi Hodonínem a Kutnou hrou souzen nebyl. Robert Bláha totiž ještě před svým odchodem do kabin v poslední minutě stihl snížit na konečných 6:5. Na víc už hostům nezbýval čas a domácí tak ze souboje s posledním týmem tabulky berou upracované tři body.

Svatopluk Číhal (hlavní trenér SHK Hodonín):
Na jednu stranu jsme získali tři body, na druhou stranu jsme měli zápas velmi dobře rozehraný a myslím si, že ani herně to dlouho nebylo špatné, ale dostali jsme zase hodně laciné góly. Nemůžeme si dovolit za stavu 6:4 nechat skočit za záda hráče z trestné lavice. Nedá se to všechno svádět na golmany. Druhá polovina zápasu nebyla dobrá, měli jsme to dohrát v pohodě a s nadhledem a ne se bát o výsledek. Dneska nám dal góly jenom první útok a je potřeba, aby se přidali i další. Mám z toho vítězství takový rozpačitý dojem. Dali jsme šest gólů, což je dobré, ale pořád dostáváme moc laciných branek.