Drtiči rozsekli duel v Táboře až v nájezdech. Druhý bod trefil Matula

neděle 20.1.2019 | Redakce

Snížili náskok na vedoucí Šumperk, ale jeden bod jim znovu utekl. Hodonínští druholigoví hokejisté zvítězili ve 33. kole nad Táborem 3:2 po samostatných nájezdech. Dlouhý sobotní večer na jihu Čech ukončil hostující útočník Dominik Matula.

33.kolo, sobota 19.1.2019
HC Tábor - SHK Hodonín  2:3sn  (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Škrdleta (Pípal), 33. Březina (Kanov, Prášek) – 17. Finsterle (Matějka, Šaršok), 47. Mikéska (Franěk, Matula), rozhodující nájezd Matula.
HC Tábor: Kolář - Adam, Černý, Skočovský,Kanov,Pechánek, Bouška - Blažek, Zayml, Drda - Březina, Sladkovský, Prášek - Pípal, Kadilák, Škrdleta
SHK Hodonín: Kubáň - Sedlák, Šaršok, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Miklík - Charvát, Matějka, Hložánek, Leška, Finsterle, Škutchan, Benýšek, Franek, Matula, Jurča

Hosté přijeli do Tábora bez několika opor. Drtičům v sobotu scházeli brankář Juríček, obránce Fišera nebo útočníci Růžička s Paškem. Úvod utkání byl oboustranně opatrný, žádný z týmů nechtěl udělat chybu.

Hodonínu nevyšla úvodní přesilová hra. Hosté se dlouho nemohli dostat do pořádného tempa, v 15. minutě je navíc zchladila inkasovaná branka, kterou vstřelil domácí Škrdleta.

Drtiči ale dokázali rychle odpovědět. V době, kdy na trestné lavici seděl útočník Charvát, udeřil Finsterle. Zkušený forvard v oslabení srovnal na 1:1.

I druhá třetina byla vyrovnaná. Hodonínští hokejisté se několikrát dostali do zakončení, ale střelecky se soužili. Na druhé straně se několikrát vyznamenal gólman Kubáň.

Tábor byl v koncovce o něco důslednější a ve 33: minutě šel podruhé v zápase do vedení. Trefil se Březina. Jihomoravané za nepříznivého stavu přidali, ale v ofenzivě ale nebyli přesní. Až ve 47. minutě srovnal na 2:2 bek Mikéska.

Drtiči ožili a protivníka zmáčkli, na obrat v základní hrací době ale nedosáhli. Jelikož vyrovnaný duel nerozhodlo ani prodloužení, přišly na řadu divácky oblíbené samostatné nájezdy. Penaltová loterie nakonec přinesla bod navíc Hodonínu, vítězný gól zaznamenal Dominik Matula.

Slovácký celek se po výhře 3:2 udržel na třetím místě východní skupiny. Další zápas sehraje v sobotu doma proti českobudějovickému HC David Servis. Utkání na Zimním stadionu Václava Nedomanského začíná v sedmnáct hodin.

Ivan Dornič (SHK IClinic Hodonín): „Začátek byl oboustranně opatrný. Nikdo nechtěl udělat chybu. I když nějaké zaváhání přišlo, všechno vyřešili spolehliví brankáři. Nás probral až obdržený gól v patnácté minutě. Zvýšili jsme obrátky, ale dlouho jsme se nemohli dostat do tempa. Pak se nám znovu podařilo skórovat v oslabení. Ve druhé třetině jsme si vypracovali dvě vyložené šance, které jsme bohužel neproměnili. Soupeř nás pak potrestal a dal po naší chybě a zbytečné ztrátě puku v obranném pásmu druhý gól. Do třetí třetiny jsme tak šli za nepříznivého stavu. Hru i výsledek jsme ale chtěli srovnat, což se nám podařilo v dobře sehrané přesilové hře. V závěrečných pěti minutách jsme si vytvořili tlak, vítěznou branku jsme ovšem nedali. V prodloužení byly šance na obou stranách, vyznamenali se ale gólmani. Vyšly nám až nájezdy. Ze čtyř jsme vstřelili tři branky a díky tomu vezeme domů bod navíc.“