Drtiči první šichtu zvládli. Žihadla po velkém boji přemohli 3:1 a ve čtvrtfinále vedou 1:0 na zápasy

sobota 2.3.2019 | Redakce

Hodonínští hokejisté první zápas v letošním play-off zvládli. Drtiči v úvodním čtvrtfinálovém utkání přemohli Moravské Budějovice 3:1 a v sérii hrané na tři vítězné duely se ujali vedení 1:0. Svěřenci trenérů Ivana Dorniče a Aleše Flašara napínavé sobotní střetnutí rozhodli třemi brankami ve druhé třetině, když výtečného hostujícího gólmana Groha postupně překonali Charvát, Kobylík a Benýšek. Vynikající domácí brankář Kubáň přišel o vychytanou nulu v čase 53:07, kdy ho překonal Kadela. I když Žihadla v závěru nepříjemně bodala, Drtiči vedení nepustili a před nejvyšší návštěvou letošní sezony slavili první čtvrtfinálový triumf.

ČF1, sobota 2.3.2019
SHK Hodonín - HC Moravské Budějovice 2005  3:1  (0:0, 3:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 28. Charvát (Jurča, Kobylík), 37. Kobylík (Jurča), 38. Benýšek (Matula, Matějka) – 54. Kadela (Mikeš, Heinrich). Rozhodčí: Maršálek – Čelechovský, Vašíček. Vyloučení: 8:8. Bez využití. Diváci: 1320.
SHK Hodonín: Kubáň (Gajan) – Dresler, Šaršok, Fišera, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Miklík – Charvát, J. Matějka, Leška, Škutchan, Benýšek, Růžička, Franek, Matula, Jurča
HC Moravské Budějovice 2005: Groh (Vacek) – Trnka, Pelikán, Kadela, Furch, Peroutka, Kabelka, Klement, Pospíchal – F. Matějka, Lupač, Juráň, Horký, Mlynář, Mikeš, Rytnauer, Čejka, Hrala, Ferda, Heinrich, Krutiš

Více než třináct stovek natěšených fanoušků zhlédlo na Zimním stadionu Václava Nedomanského parádní utkání. Žádný z týmů si nic nedaroval, od začátku se jelo naplno.

První třetina byla vyrovnaná, šance měl Hodonín i rival z Moravských Budějovic. Skóre se však v úvodní periodě nezměnilo. Domácím jednou pomohla konstrukce branky, hosty zase uchránil gólman Groh.

Klíčové momenty přišly až ve druhé třetině, kterou poznamenala spousta nedovolených zákroků a vyloučení. Hodonínští hokejisté skvěle bránili, navíc se činil gólman Kubáň. Přesilové hry nešly žádnému z mužstev, slováckému celku to ale nakonec vůbec nevadilo.

Drtiči totiž skórovali při hře pět na pět. Čekání na gól utnul ve 28. minutě Charvát, který po akci kapitána Jurči s Kobylíkem rozjásal zaplněné tribuny. Hosté z Vysočiny dál bojovali, ale Hodonínští byli v zakončení důslednější. Na 2:0 zvýšil Kobylík a třetí úder zasadil Žihadlům Benýšek, jemuž asistovali Matějka s Matulou.

Rozhodnuto ale zdaleka nebylo. Moravské Budějovice dál makaly, nenechaly protivníka vydechnout. Diváci se bavili, několikrát jim při šancích Žihadel zatrnulo. Zaplněný sektor hostujících příznivců se branky dočkal až v 54. minutě, kdy Kadela snížil na 3:1.

Moravské Budějovice útočily, soupeře několikrát sevřely, ale kontaktní branku nedaly. Domácí obětavě bránili a hrozili po rychlých kontrech. Drtiči mohli své vedení při power-play navýšit, ale kotouč do odkryté branky už nedostali.

Moravským Budějovicím hra bez brankáře nepomohla, Jihomoravané už vedení nepustili a v sobotu večer zaknihovali první výhru v letošním play-off.

Čtvrtfinálová série se v pondělí přesunuje do Moravských Budějovic, kde je na programu druhý zápas. Třetí duel se hraje ve středu v Hodoníně.

Ivan Dornič (SHK iClinic Hodonín): „Jsme velmi rádi, že se nám podařilo udělat první krok, který je velmi důležitý. Tvrdím, že zápas byl oboustranně výborný. Od začátku to bylo vyrovnané utkání, šance měly oba týmy. Činili se oba gólmani. Překvapený jsem byl z vysokého tempa. Soupeř hrál na čtyři formace, my na tři, ale ve druhé třetině se nám podařilo vstřelit branku. Přidali jsme další dva góly a dostali se do trháku. Třetí třetinu jsme kontrolovali a šetřily síly na další zápas. V sérii vedeme 1:0, ale pořád to nic neznamená. Stále je to otevřené. Do Moravských Budějovic jedeme s pokorou. Soupeř má velmi silné mužstvo s řadou zkušených hráčů. V domácím prostředí bude velmi nepříjemný. V Moravských Budějovicích je menší kluziště, musíme se na odvetu dobře připravit. Čekal jsem, že přijde více než patnáct set diváků, ale věřím, že lidé budou postupně přicházet. Dovolím si tvrdit, že dnes se hrál výborný a velmi rychlý hokej, který měl všechny parametry. Pokud si tohle nechá divák ujít, tak tomu fakt nerozumím. Už nevím, na jaký hokej chtějí fanoušci chodit. Klobouk dolů před každým hráčem. Všichni táhli za jeden provaz. Bruslili, bojovali a teď po zápase všichni sedí a jsou unavení. Musíme zregenerovat, potrénovat a v pondělí jdeme zase na to.“

Augustin Žák (HC Moravské Budějovice 2005): „Nám nevadilo, že se ve čtvrtfinále utkáváme právě s Hodonínem. Na play-off si nemůžeme vybírat soupeře, navíc to máme blízko. V prvním zápase jsme nehráli špatně. Akorát ve druhé třetině jsme měli přesilovky, které jsme nevyužili. Hodonín uplatnil větší důraz a po našich dvou chybách nám utekl na 3:0. Třetí třetina už byla podle našich představ. Hodonín se určitě má na co těšit. Doma budeme daleko agresivnější. Právě v tom se musíme zlepšit. Doufám, že série bude dlouhá a napínavá. V posledních třech týdnech jsme měli slabší soupeře, kdežto v Hodoníně se hrálo ve velkém tempu. My si na něj zvykneme. Doma to bude úplně jiný zápas.“

9.8. | M. Budějovice - Hodonín | 1:6
24.8. | Hodonín - M. Budějovice | 3:4sn
3.11. | Hodonín - M. Budějovice | 4:3p
5.1. | M. Budějovice - Hodonín | 6:3
2.3. | Hodonín - M. Budějovice | 3:1
4.3. | M. Budějovice - Hodonín | 4:2
6.3. | Hodonín - M. Budějovice | 4:2
8.3. | M. Budějovice - Hodonín | 2:1