Drtiči první derby sezony na brněnském ledě jasně ovládli

středa 19.9.2012 | Redakce

Utkání by se, alespoň co se týká branek, dalo rozdělit na dvě poloviny. V první poslal domácí do dvougólového vedení dvěma brankami kanonýr Rajnoha. Druhá polovina ale patřila Drtičům, kteří ještě do konce druhé třetiny stihli během devíti minut třemi góly stav obrátit. Očekávaný dramatický závěr nakonec nepřišel. Pár minut před koncem totiž pečetili vítězství Hodonína Fiedler a Kříž. První derby sezony tak jasně vyznělo pro hodonínské Drtiče.

2.kolo, středa 19.9.2012
HC Technika Brno - SHK Hodonín  2:5  (1:0, 1:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 18. Rajnoha (Bilčík), 24. Rajnoha (Bilčík, Sedláček) - 32. Peš (Stejskal, Červenka), 35. Špok (Pokorný), 40. Šťastný (Stejskal, Skočovský), 57. Fiedler (Zábranský), 58. Kříž (Špok). Rozhodčí: Held - Maťašovský, Hanzlík. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: neuvedeno. Střely na branku: 35:41. Průběh utkání: 2:0, 2:5.
HC Technika Brno: Chvátal (Novák) - Habrovec, Košecký, Strýček, Bilčík, Klimeš, Zapletal, Žalud - Mráz, Sedláček, Rajnoha, Česnek, Benýšek, Odehnal, Matouš, Bělohlávek, Látal, Šedý, Hnilička
SHK Hodonín: Barus (Zavadil) - Šťastný, Pokorný, Popela, Skočovský, Randa, Hanus - Sajdl, Kříž, Špok - Peš, Stejskal, Medřický - Červenka, Kučera, Kuba - Pekárek, Fiedler, Zábranský

Drtiči dnes do Brna přijeli s novou útočnou akvizicí. Po třech letech dnes znovu oblékl oranžovo-modrý dres čtyřiadvacetiletý útočník Martin Zábranský. Do branky se postavil opět Filip Barus.

Ze začátku zápasu oba celky hrály hodně opatrně a dbaly hlavně na defenzivu. Mírně aktivnější byli přeci jen hosté, ale bez vyložené šance. Na první branku se čekalo až do závěru první části. Nejprve se pěknou střelou prezentoval hodonínský Kučera, ale opět platilo tolikrát omílané nedáš - dostaneš. Z protiútoku se ve skrumáži před Barusem nejlépe zorientoval domácí střelec Kamil Rajnoha, který s trochou štěstí poslal Techniku do vedení.

Po čtyřech minutách druhé dvacetiminutovky šli domácí do dvoubrankového trháku. Střelu jednoho z domácích hráčů golman Drtičů vyrazil nešťastně přímo na hůl Kamila Rajnohy a pro útočníka Brna bylo doražení do opuštěné klece snadnou záležitostí. V sedmadvacáté minutě mohl snížit Peš, ale Chvátal byl proti. Těsně po polovině utkání přišel první zlomový moment utkání. Petr Peš se dostal k dorážce, Chvátal se dokázal přesunout a lapit puk do lapačky. Ovšem, až za brankovou čarou.

Sudí Held předvedl gesto, které se ve druhé lize jen tak nevidí. Dal si pravou ruku k uchu a palcem a malíkem naznačil, že se podívá na video! Tato vymoženost v brněnských halách pochopitelně není, ale brankový rozhodčí nakonec hlavnímu potvrdil, že puk přešel brankovou čáru. O tři minuty na to bylo srovnáno. Drtiči sice promarnili přesilovku pěti proti třem, ale v pokračující klasické přesilovce vystřelil z levého kruhu Martin Špok a Chvátal si levým betonem srazil puk do branky.

V závěru druhé třetiny šel za katr domácí matador Benýšek a Drtiči udeřili opět. Od modré, přesnou střelou po ledě, prostřelil Chvátala svou první brankou po návratu Radim Šťastný a Drtiči šli jedenadvacet vteřin před druhou přestávkou poprvé v zápase do vedení.

V deváté minutě poslední třetiny neuznal sudí Škach Drtičům gól, ale popravdě, ten asi platit neměl. Domácí borci v závěru vrhli všechny síly do útoku, ale jejich snaha byla marná. Naopak, tři minuty před koncem zápasu vystřelil ze strany Ondřej Fiedler a puk, jenž Chvátal vyrazil vysoko nad sebe, zapadl do domácí svatyně.

A o minutu později bylo o vítězi definitivně rozhodnuto. Do přečíslení dva na jednoho uleji Špok s Pavlem Křížem a druhý jmenovaný nechytatelnou ranou pod horní tyč pečetil výhru Drtičů 5:2. Po závěrečném hvizdu mohla propuknout obrovská radost hodonínských hokejistů a jejich věrných fanoušků, s nimiž si vychutnali oslavný chorál.

Vlastimil Odehnal (sportovní manažer VSK Technika Brno):
Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání, ale Hodonín do toho dal více bruslení, bojovnosti a hlavně srdíčka. I když jsme vedli 2:0, tak bylo utkání vyrovnané a otevřené. Pak jsme dostali góly a zlomilo se to, ale my musíme změnit přístup. Musíme hrát tak, jako vloni, kdy jsme víc bojovali. Je tam trochu cítit uspokojení z minulé sezony a musíme zase spadnout z hrušky na zem. Hodonín byl daleko lepší v nasazení a v bojovnosti. Nám tohle bohužel chybělo.

Jiří Rech (hlavní trenér SHK Hodonín):
První třetina byla z obou stran hodně opatrná. Bojovalo se hlavně o střed hřiště. Dostali jsme opět docela hloupý a smolný gól. O přestávce jsme si s klukama něco řekli, ale snad ve třetím střídání jsme dostali zbytečný gól na 2:0. Následných asi pět minut jsme byli v totálním útlumu a je dobře, že jsme neinkasovali další branku. Nabádal jsem všechny, aby šli do brány a aby dali nějaký, klidně i škaredý gól. To se nám povedlo a nastartovalo nás to. Sudí chtěl volat video, ale asi se moc dívá na televizi. Myslím si, že od našeho prvního gólu jsme už byli jasně lepší a utkání jsme dotáhli do vítězného konce. Pro Filipa Baruse je dobré, že i když dostal hloupý gól, tak pak tým několikrát hodně podržel, což jej může jenom zvednout.

16.8. | Hodonín - Technika Brno | 5:1
25.8. | Technika Brno - Hodonín | 5:1
19.9. | Technika Brno - Hodonín | 2:5
3.11. | Hodonín - Technika Brno | 1:2p
8.12. | Technika Brno - Hodonín | 3:2sn
26.1. | Hodonín - Technika Brno | 7:2
23.3. | Hodonín - Technika Brno | 3:4sn
25.3. | Technika Brno - Hodonín | 3:6