Drtiči proti neoblíbenému Novému Jičínu znovu neuspěli a zkomplikovali si boj o třetí místo

pátek 21.2.2020 | Redakce

H O D O N Í N - Takhle ztráta hodně bolí a štve. Hodonínští hokejisté sice na ledě předposledního Nového Jičína gólem Čejky z konce první třetiny vedli 1:0, v prostřední části ale po chybách dvakrát inkasovali a pak jen marně otáčeli páteční zápas. Kontaktní branka útočníka Komínka přišla pozdě. Drtiči v předehrávce 42. kola východní skupiny druhé ligy podlehli domácím Ďáblům 2:3 a zkomplikovali si situaci v boji o třetí místo. Do konce základní části zbývá odehrát poslední tři kola.

42.kolo, pátek 21.2.2020
HK Nový Jičín - SHK Hodonín  3:2  (0:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 35. Rufer, 37. Hilšer (Kuba, Rufer), 53. Lehečka (Poruba, Finsterle) – 20. Čejka (Komínek, Janošek), 58. Komínek (Ševčík, Mlynář). Rozhodčí: Šudoma - Kořístka, Bartoň. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: nehlášeno. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.
HK Nový Jičín: Šimonů (Palička) – Holáň, Rufer, Már, Hruška, Váňa, Tolokonnikov – Poruba, Finsterle, Kafka, Lehečka, Pecha, Hilšer, Palička, Macuh, Plitko, Kuba.
SHK Hodonín: Kubáň (Javůrek) – Slabý, Janošek, Věžník, Ševčík, Horák, Sedláček – Krejčí, Bulín, Polák, Komínek, Charvát, Mlynář, Hložánek, Jurča, Janás, Fajkus, Čejka.

Do sestavy Drtičů se vrátil zkušený brankář Kubáň i obránce Horák, naopak Miklík s Balánem dál zůstávají na marodce. Trenéři Konečný s Janásem tentokrát ze zlínské juniorky využili služeb beka Janoška a útočníka Fajkuse.

První třetina nabídla oboustranně svižný hokej s velkými možnostmi ke skórování, oba brankáři se však činili. Nebezpečnější byli hosté, kteří několikrát dokázali uzamknout Ďábly v jejich obranné třetině . Jurča a spol. si vynikajícím pohybem i přihrávkami vytvořili místy až neskutečný tlak, svoji převahu ale nedokázali vyjádřit brankami. Ani jeden z týmů navíc v úvodní části nevyužil přesilovou hru.

Skóre se poprvé změnilo až třiadvacet sekund před první sirénou. Domácí Kafka nedohrál svého hráče a Čejka po parádní kombinaci poslala Jihomoravany do vedení.

Gólman Nového Jičína Šimonů zkraje druhé třetiny zlikvidoval dvě nebezpečné střely Drtičů, kteří si v prostřední části vypracovali spoustu šancí, ale v zakončení se soužili. Hodonínští se navíc ve 35. minutě dopustili obrovské chyby, když se dva hosté srazili a domácí Rufer v úniku překonal Kubáně a srovnal na 1:1.

Než se Drtiči otřepali, prohrávali. Hilšer z úhlu zaskočil Kubáně a završil obrat v zápase. Hodonín mohl na konci druhé třetiny skóre srovnat, ale přesilovku po faulu bývalého spoluhráče Finsterleho nezužitkovali.

Slovácký celek se i v závěrečné části snažil vzít si vedení zpět, ale narážel na zeď jménem Šimonů. Domácí gólman chytal skvěle, proti soupeři vytáhl několik bravurních zákroků. Drtiči bojovali, ale jen snaha nestačila. Ďáblové navíc v 53. minutě zvýšili na 3:1, když Kubáně překonal Lehečka.

Zápas mohl definitivně rozhodnout Slovinec Macuh, ale velkou příležitost neproměnil. Drtiči nepříjemnou chvíli přečkali a závěr pátečního utkání pořádně zamotali. Další povedenou akci zakončil Komínek.

Drtiči vycítili šanci, trenéři Konečný s Janásem sáhli ke hře bez brankáře, ale power-play vyrovnání nepřinesla.

Nový Jičín se drtivému tlaku protivníka ubránil a těsné vedení 3:2 s vypětím všech sil uhájil. Hodonínští hokejisté odjeli domů s prázdnou.

Páteční nezdar se pokusí odčinit v dalším domácím zápase proti Havlíčkovu Brodu. Středeční utkání 43. kola druhé ligy startuje na Zimním stadionu Václava Nedomanského v osmnáct hodin.

Michal Konečný (SHK Drtiči Hodonín): „Samozřejmě jsem pořádně zklamaný. Všechny zápasy, které jsme letos v Novém Jičíně sehráli, byli jako přes kopírák. Vždycky se dostaneme do vedení, ale ale inkasujeme vyrovnávací gól a nepochopitelně přestaneme hrát a plnit si úkoly. K tomu navíc neproměníme vyložené šance. A ve třetí třetině už to většinou bývá křeč. Tak tomu bylo i tentokrát. Bohužel jsme ve druhé třetině zahodili neuvěřitelné množství šancí a pak uděláme hrubou chybu, kterou soupeř potrestá. Domácí brankář podal životní výkon, to ale náš výkon neomlouvá. V Novém Jičíně jsme měli bodovat.“

28.9. | Nový Jičín - Hodonín | 4:2
2.11. | Hodonín - Nový Jičín | 6:5
7.12. | Nový Jičín - Hodonín | 3:1
18.1. | Hodonín - Nový Jičín | 2:3sn
21.2. | Nový Jičín - Hodonín | 3:2

1. SUM Šumperk 40 211:89 103
2. OPA Opava 40 146:132 68
3. HBR Havl. Brod 40 148:133 67