Drtiči promrhali tříbrankový náskok, v dohrávce prohráli se Šumperkem v prodloužení

úterý 13.11.2018 | Redakce

Hodonín – Tahle porážka bude Drtiče ještě hodně dlouho mrzet. Hodonínští hokejisté nezvládli pondělní dohrávku 16. kola východní skupiny druhé ligy. Svěřenci trenéra Ivana Dorniče sice po dvaceti minutách vedli nad Šumperkem 3:0, ale o náskok kvůli zbytečným faulům přišli a nakonec padli 4:5 v prodloužení. Dramatický duel v čase 60:30 rozhodl ex-hodonínský útočník Michal Romančík. Poražení zůstali v tabulce pátí.

16.kolo, pondělí 12.11.2018
SHK Hodonín - Draci Šumperk  4:5p  (3:0, 1:3, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Jurča (Růžička, Miklík), 9. Sedlák (Finsterle, Matula), 20. Škutchan (Mikéska), 36. Finsterle (Matula) – 33. Antonov (Haloda, Ostřanský), 34. Sedlák (Drtil), 39. Sedlák (Čuřík), 43. Čuřík (Drtil, Krejčiřík), 61. Romančík (Čuřík, Sedlák). Rozhodčí: Reich - Urubčík, Čelechovský. Vyloučení: 6:8, navíc Matějka (HOD) 5 + do konce zákrok v oblasti hlavy a krku a Kristín (SUM) 10 minut os. trest nesportovní chování. Využití: 2:2. Diváci: 1008. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:5.
SHK Hodonín: Kubáň (od 60:01 Juríček) – Sedlák, Šaršok, Fišera, Kellner, Kobylík, Mikéska, Miklík, Polák, Charvát, Hložánek, Janás, Matějka, Leška, Pašek, Finsterle, Hefka, Škutchan, Růžička, Matula, Jurča
Draci Šumperk: Kristín (od 19:14 O. Haloda) – Vaněk, Gewiese, Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák, Pokorný, Romančík, Krejčiřík, Hroch, Vachutka, Ďurač, Urban, Plášek, Králík, Antonov, Vorobjev, Ostřanský

Hodonínu k důležité výhře nepomohla ani trojice nových hráčů. Drtiči do pondělního utkání nastoupili se třemi posilami. Na střídavé starty ze Zlína přišli útočníci Kristián Leška a Vlastimil Hefka, z Prostějova zase na Slovácko zamířil obránce Mario Kellner.

Vstup do zápasu Jihomoravanům vyšel skvěle. Hned ve 2. minutě otevřel skóre kapitán Jurča, který se prosadil po spolupráci Růžičky s Miklíkem.

Vzápětí měl velkou příležitost Škutchan. Domácí útočník vystihl přihrávku soupeře, ale na gólmana Kristína nevyzrál. Drtiči byli v úvodní části aktivnější, navíc nekompromisně trestali chyby protivníka. V 9. minutě přidal druhý gól Jan Sedlák, jenž doklepl do prázdné branky puk po přihrávce Finsterleho. V závěru úvodní části zasadil Šumperku třetí ránu Škutchan. Hodonínský forvard využil zaváhání hostujícího brankáře a kotouč pohodlně uklidil do sítě.

Rozzlobený trenér Šumperku Zavadil vyhnal Kristína z ledu a do branky poslal bývalého Drtiče Ondřeje Halodu.

Hotovo ani za stavu 3:0 rozhodně nebylo. Slovácký celek polevil, navíc začal zbytečně faulovat, čehož probuzení Draci využili. Nejprve snížil ranou od modré čáry Antonov, následně vstřelil kontaktní branku kapitán Tomáš Sedlák, kterému asistoval Drtil.

Drtiči dokázali soupeři ještě jednou odskočit, když se ve 36. minutě při signalizované výhodě nad levé rameno brankáře Šumperka trefil Finsterle a bylo to 4:2.

Draci ovšem nesložili zbraně a dál bojovali. V závěru prostřední části snížil na rozdíl jediného gólu Tomáš Sedlák.

Hodonínští hokejisté nebrali varování vážně, navíc dál sbírali nedovolené zákroky. Vyloučení Matějky v úvodu třetí třetiny potrestal Čuřík, který dělovkou propálil gólmana Kubáně a srovnal na 4:4.

Ve 44. minutě vyfasoval smolař Matějka osobní trest za zásah do oblasti hlavy nebo krku. Drtiči dlouhé oslabení přečkali a dál bojovali o důležitou výhru. Navzdory řadě šancí na obou stranách další branky nepadly, rozhodnout musel nastavený čas v prodloužení.

Ten trval přesně půl minuty. Čuřík naservíroval kotouč na hokejku Michala Romančíka, který bez potíží skóroval do odkryté klece.

Drakům k obratu možná pomohlo i osmidenní období bez zápasového tempa, měli dostatek času na odpočinek. Šumperští hokejisté na venkovní vítězství čekali měsíc a půl. Pro Šumperk je to důležitá výhra. Za prvé ukončil venkovní mizérii, na kluzištích některého ze soupeřů uspěl naposledy 26. září. Za druhé poskočil díky dvoubodovému zisku zpátky na druhé místo tabulky 2. ligy – skupiny Východ. A vzhledem k vyrovnanosti žebříčku může už ve středu bojovat o nejvyšší stupínek. Teď je čeká náročný program. Ve středu od 18 hodin se představí u nováčka z Orlové. Hned v sobotu vyrukují v Moravských Budějovicích. Drtiči mají ve středu volno, o víkendu se představí na ledě Žďáru nad Sázavou.

Tibor Janás (asistent trenéra SHK iClinic Hodonín): „Zklamání je obrovské. Takto se zápas nemůže odehrát. Za stavu 3:0 se pro nás utkání vyvíjelo velmi dobře. Zápas jsme měli ve své režii, svojí hloupostí jsme však o něj přišli. Pak přišla totální nedisciplinovanost týmu, zbytečná vyloučení, vyšší tresty. Pokud budeme takto hrát dál, body určitě získávat nebudeme. Musíme z toho vyvodit nějaký závěr. Nemá ale smysl rozebírat jednotlivé hráče zvlášť. Hokej je týmová hra, ve čtyřech a ve třech se ale hrát nedá. Pochválit mohu pouze mladé kluky Hefku a Lešku, kteří k nám přišli ze Zlína. Bojovali, byli pro nás přínosem. Rozhodně naší hře pomohli. Bohužel selhání přišlo z druhé strany. Přitom jsme se o disciplíně v kabině před zápasem bavili.“

Jozef Zavadil (Draci Šumperk): „Musím kluky pochválit, že se nezlomili. Na zápas jsme se připravovali. Věděli jsme, co nás čeká, přesto jsme začátek nezachytili. Hodonín hrál stejně jako u nás, kde nás přetláčel. Třetí gól jde na vrub gólmana Kristína, kterého jsme po hrubé chybě střídali. Čtvrtou branku jsme si taky dali sami. I za nepříznivého stavu jsme ale zabojovali a výsledek otočili. Čekal jsem na chvíli, kdy zbavíme hodonínského gólmana kouzel a začneme střílet branky. Za body jsem rád. Byl to oboustranně výborný zápas. Lidé nemohou domácím hráčům nadávat za výkon. Takový je někdy sport. My jsme vedli s Havlíčkovým Brodem 6:1 a nakonec jsme horkotěžko zvítězili. Dva body mají pro nás cenu zlata. Čekají nás další dva venkovní zápasy.“

1. VEL Velké Meziříčí 3 10:7 9
2. OPA Opava 3 10:6 7
3. NJI Nový Jičín 3 9:15 6
4. KOP Kopřivnice 3 9:9 4
5. VAL Valašské Meziříčí 2 11:3 3
6. ZNS Žďár nad Sázavou 3 12:13 3
7. KMB Kometa Brno B 3 5:9 1
8. HOD Hodonín 2 5:9 0