Drtiči promarnili první mečbol, v komorní atmosféře podlehli Valašskému Meziříčí 0:3 a v sérii vedou 2:1

středa 11.3.2020 | Redakce

H O D O N Í N - Komorní kulisa prázdného Zimního stadionu Václava Nedomanského hodonínským druholigovým hokejistům nesvědčila. Drtiči v sérii s Valašským Meziříčím promarnili první mečbol, když ve 3. zápase předkola play-off, který se hrál bez diváků, podlehli Bobrům 0:3. Výhru hostů zařídili Pořízek s Andrisem a Vaňkem. Gólman Sachr, který šel na led ve 12. minutě místo Slováka, udržel čisté konto. Pokud se nestane něco mimořádného, odehraje se čtvrtý zápas na Valašsku v pátek v osmnáct hodin. Série se za stavu 2:1 pro Hodonín přesouvá na Valašsko, kde se hraje čtvrté utkání.

ČF3, středa 11.3.2020
SHK Hodonín - HC Bobři Val. Meziříčí  0:3  (0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 24. Pořízek (Holiš), 48. Andris (Kočica, Pavlas), 60. Vaněk. Rozhodčí: Maťašovský - Maloušek, Hübl. Vyloučení: 1:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 0. Průběh utkání: 0:3.
SHK Hodonín: Kubáň (Javůrek) – Janošek, Ševčík, Sedláček, Věžník, Milík, Horák – F. Weintritt, Komínek, Balán, Čejka, Mlynář, Krejčí, Charvát, Lekeš, Hložánek, Dobiáš, Janás, Jurča.
HC Bobři Val. Meziříčí: Slovák (12. Sachr) - J. Weintritt, Baroš, Běhal, Holiš, Ďurkáč, Žák, Pavlas – Vaněk, Vávra, Daněk, Romančík, J. Slovák, Andris, Pořízek, Kucharčík, Kočica.

Třetí čtvrtfinálové utkání se na Zimním stadionu Václava Nedomanského v Hodoníně odehrálo bez diváků. Drtiči nastoupili do důležitého domácího střetnutí bez zraněných útočníků Poláka a Luži, trenéři Konečný s Janásem naopak využili zlínské mladíky Weintritta, Janoška, Lekeše a Dobiáše. Bobři na jih Moravy přijeli bez marodů Dvořáka, Martiníka či Seidlera.

Oba týmy v komorní atmosféře několikrát zahrozily, gólmani ale byli v úvodu pozorní. Šance měli Drtiči i hosté z Valašského Meziříčí. Nejblíže vedoucímu gólu byl v 10. minutě domácí útočník Lekeš, který ale ve vyložené šanci nedokázal zasunout kotouč do prázdné branky.

Hosté museli ve 12. minutě neplánovaně vyměnit brankáře, když Slováka, který měl problémy s výstrojí, nahradil Sachr.

V 15. minutě se poprvé vylučovalo. Za hákování Balána putoval na trestnou lavici Andris. Bobři ale pozorně bránili a v oslabení mohli dokonce skórovat, ale únik hostujícího útočníka s přehledem vyřešil Kubáň.

Na konci úvodní části byl ještě vyloučen hostující Vávra, ale Drtiči ani druhou početní výhodu v zápase nevyužili. Jihomoravané začali i druhu třetinu aktivně, ale Sachr byl pozorný. Na druhé straně domácí tým podržel Kubáň. Hodonínský gólman inkasoval ve 24. minutě, kdy po zahozené šanci Drtičů upaloval sám na Kubáně hostující Pořízek a povedenou kličkou do bekhendu otevřel skóre.

V polovině utkání Kubáň fauloval v úniku hostujícího Romančíka a rozhodčí Maťašovský nařídil proti Hodonínu trestné střílení. Ex-Drtič zvolil střelu mezi betony, zkušený gólman SHK ale spoluhráče podržel a střelu Romančíka kryl.

Valaši za stavu 1:0 měli dál navrch, zaskočení domácí se složitě prosazovali.Na konci prostřední části zahodil tutovku hostující Ďurkáč, gólman Kubáň proti jeho dorážce předvedl famózní zákrok a mužstvo podržel.

Drtiči se probrali až po druhé přestávce. Hned na začátku závěrečné části zahrozil obránce Horák. Jeho dorážka skončila na boční síti. Ve 43. minutě už to vypadalo, že domácí skóre srovnali, ale puk za brankovou čarou podle rozhodčího Maťašovského neskončil.

Ve 48. minutě po chybě v hodonínské rozehrávce udeřili Bobři podruhé. Romančík ještě v jasné šanci trefil tyč, ale v pokračující akci zvýšil Andris na 2:0.

Hodonínští hokejisté se snažili, v závěru přidali na obrátkách, ale směrem dopředu nebyli tak nebezpeční jako v předcházejících dvou zápasech. Průnik Balána zastavil Sachr, rána Miklíka šla těsně nad.

Domácí trenér Konečný si v závěru vyžádal oddechový čas. Hosté totiž hráli v šesti. Ani minutové power-play ale slováckému celku výhru nepřineslo.

Naopak, Drtiči sedm sekund před koncem inkasovali z hole Vaňka třetí gól a bylo hotovo. Drtiči tak podlehli Bobrům 0:3, ale v sérii vedou 2:1. Čtvrtý duel se hraje v pátek na Valašsku.

Michal Konečný (SHK Drtiči Hodonín): „Zápas byl hodně specifický. Zažil jsem to poprvé. I když to bylo por obě mužstva stejné, nám to ublížilo víc, protože v Hodoníně lidé chodí a jsou pro nás šestým hráčem. Není to jenom fráze. Nedá se nic dělat. Zápas by dlouho otevřený, prohrávali jsme 0:1. První třetina byla oboustranně velmi špatná, hrálo se v tréninkovém tempu. Nějak jsme se do toho nemohli dostat. I když jsme se kluky snažili o přestávce namotivovat, na ledě to nevypadalo jako play-off. I ve druhé třetině jsme se trápili sami se sebou. Hosté dobře bránili, hráli jednoduše. My jsme chodili do plné obrany: Z naší strany to nebylo úplně ono. Na druhé straně musíme respektovat sílu soupeře. Valašské Meziříčí jsme porazili třikrát po sobě. Toto byl čtvrtý zápas. Hosté dneska neměli co ztratit, hráli uvolněně a nakonec to zvládli. Já věřím, že v pátek ve Valašském Meziříčí předvedeme daleko lepší výkon a sérii ukončíme.“

Josef Doboš (Bobři Valašské Meziříčí): „Vyjádřím se až po sérii.“

11.10. | Hodonín - Val. Meziříčí | 2:5
16.11. | Val. Meziříčí - Hodonín | 1:2sn
21.12. | Hodonín - Val. Meziříčí | 2:4
29.1. | Val. Meziříčí - Hodonín | 4:2
4.3. | Hodonín - Val. Meziříčí | 5:1
7.3. | Hodonín - Val. Meziříčí | 4:2
9.3. | Val. Meziříčí - Hodonín | 4:5p