Drtiči prohrávali už 0:4, nakonec udolali Vajgar v prodloužení

středa 12.10.2011 | Redakce

Hodonínští vstoupili do zápasu špatně, po 1. třetině prohrávali 0:3. Když ve 24. minutě zvyšoval na 0:4 pro hosty Procházka, zápas se zdál téměř rozhodnut. Jenže Drtiči se nevzdali. Ještě ve 2. třetině snížil Špok, ale to hlavní mělo teprve přijít. Ve třetí třetině se trefil dvakrát Zdeněk Jurásek a v 54. minutě vyrovnal Petr Peš. Dílo pak dokonal v prodloužení Jan Korotvička. Hodonín tak vybojoval důležité 2 body.

10.kolo, středa 12.10.2011
SHK Hodonín - KLH Vajgar Jindřichův Hradec  5:4p  (0:3, 1:1, 3:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 30. Špok (Korotvička, Barták), 44. Jurásek (Salajka), 51. Jurásek (Kocák, Peš), 54. Peš (Komárek), 63. Korotvička (Peš) - 3. Ištvánik (Měrka, Härkönen), 8. Záhora (Milotinský), 13. Kupec (Dvořák), 24. Procházka (Dvořák) . Rozhodčí: Škach - Smilek, Goňa. Vyloučení: 8:11, navíc Pokorný a Špok (oba HOD) 10 minut, Chmel (JHR) 10 minut. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1241. Střely na branku: 51:29. Průběh utkání: 0:4, 5:4.
SHK Hodonín: Peksa (Šenk) - Hlavačka, Svoboda, Pokorný, Komárek, Salajka, Miklík, Gróf, Barták - Peš, Jurásek, Kocák - Sajdl, Hollý, Rehuš - Hoza, Korotvička, Špok - Fiedler, Popolanský, Nesrsta.
KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Kubeš (Krásný) - Procházka, Chmel, Tupý, Klement, Hastrman, Heršálek, Ištvánik, Kocar, Kupec, Dvořák, Sýpek, Milotinský, Záhora, Härkönen, Měrka, Mäkelä, Mazanec, Skokan, Voříšek.

Obrat jako z říše snů viděli dnes v podvečer diváci na hodonínském zimním stadionu. Po první třetině by na domácí tým nikdo nevsadil ani zlámanou grešli. Drtiči se ale nevzdali, ukázali svou vnitřní sílu a nakonec dokázali urvat dva body za výhru v prodloužení. Ale pěkně po pořádku.

Samotnému utkání předcházela gratulace kapitánovi hodonínských Drtičů Petru Pokornému, který v zápase v Kolíně odehrál své jubilejní třísté utkání v barvách SHK.

Domácí nastoupili do utkání už s Martinem Hlavačkou, který se postavil do první obranné dvojice po bok Adama Svobody, a první vteřiny patřili právě Drtičům, kteří byli aktivnějším týmem. Pět vteřin po vypršení druhé minuty ale přišel nečekaný zásah hostí. Martin Ištvánik.nahodil puk od levého mantinelu směrem na hodonínskou klec a hosté šli z první střely do vedení.

Na konci osmé minuty to už bylo o dvě branky. Peksa vyjel za branku pro puk, který se ale odrazil před opuštěnou klec Drtičů a pro Daniela Záhoru nebyl žádný problém jej uklidit do brány. Domácí byli v hodně dole a ve třinácté minutě bylo ještě hůř. Jihočeši totiž využili přesilovku po Juráskově vyloučení. Drtiči se i ve čtyřech snažili o snížení ale oři útočení propadli a dvojice Dvořák - Kupec jela sama na jediného obránce.

Situaci dva na jednoho sehráli hosté na výbornou a David Kupec vstřelil už třetí branku Vajgaru. Po první části tedy vedli hosté o tři branky a s domácím mužstvem to nevypadalo vůbec dobře.

A ještě hůř bylo po čtyřech minutách druhé části. Vajgar měl k dispozici další početní výhodu, ve které si Robert Procházka vybruslil do mezikruží a propálil Peksu počtvrté. V následujících minutách byl v hlavní roli sudí Škach, který v prostřední části vyloučil celkem jedenáct hráčů na obou stranách a necitlivými výroky hru hodně rozháral.

Těsně před polovinou utkání se konečně dočkalo i více než dvanáct stovek domácích příznivců. Při buly v útočném pásmu zabojoval Korotvička, dostal se přes bránícího hráče, prodral puk k Martinu Špokovi, který se tváří v tvář Kubešovi nemýlil a napálil mu puk pod vyrážečku. O pár minut později měli domácí výhodu dvojnásobné početní převahy, ale kombinace po ose Hlavačka - Jurásek - Kocák skončila na prsou Kubeše.

Ke konci druhé dvacetiminutovky se začínal stupňovat tlak Drtičů, kteří nesložili zbraně a snažili se se zápasem pořád něco udělat. Dvě minuty před druhou sirénou pálil těsně mimo Komárek, o chvíli po něm měl Kubeš i trochu štěstí, když po Hlavačkově bombě dorážel jen pár centimetrů vedle levé tyče brankáře Vajgaru Jurásek.

Do posledního dějství vstupovali domácí s třígólovým mankem, které ale zmírnil už po čtyřech minutách Zdeněk Jurásek, který zpoza brány na několikátý pokus dostal puk za brankovou čáru a svou stou brankou v dresu SHK snížil na rozdíl dvou branek. Publikum po této trefě hnalo své hráče kupředu a nezabrzdilo je ani další oslabení, které Drtiči v pohodě ubránili.

Jediným zajímavým, ale hodně smolným momentem početní výhody Vajgaru, bylo nešťastné zranění hostujícího obránce Roberta Procházky, kterého zasáhl Kubešem vyražený puk do obličeje. Podle informací, které nám po zápase sdělil trenér Jihočechů, byl zkušený bek odvezen do hodonínské nemocnice s podezřením na zlomeninu lícní kosti.

Deset minut před koncem krásně přihrál Kocák na volného Zdeňka Juráska a nejlepší střelec soutěže svou druhou brankou v utkání snížil na rozdíl jediného gólu. O dvě minuty později byl na trestnou lavici vykázán hostující Dvořák a domácím se podařilo to, v co po polovině zápasu věřil jen málokdo. Komárovu bombu zastavila spojnice Kubešovy svatyně, ale puk se odrazil přímo na hůl Petra Peše, který pohotovou střelou srovnal na 4:4!

Jestliže domácí mužstvo bylo polito živou vodou, hostující hráči byli jako opaření. Dokonalý obrat visel ve vzduchu po dorážce Kocáka, kterou ale Kubeš s vypětím všech sil dokázal zlikvidovat. Hosté se bránili zuby nehty, ale do konce normální hrací doby už žádná branka nepadla a po krátké pauze se začalo prodloužení.

To začalo z obou stran hodně opatrně, ale po třech minutách bylo rozhodnuto. Pešova střela do sítě nedoputovala, ale puk se odrazil k nehlídanému Janu Korotvičkovi, před kterým zívala prázdná branka Vajgaru a střední útočník Drtičů svým gólem odstartoval vlnu oslav. Krásný zápas s neuvěřitelným závěrem, který ukázal morálku a nezdolnou bojovnost hodonínského SHK tedy skončil dvoubodovou výhrou Drtičů 5:4 v prodloužení.

Arnošt Šifl (asistent trenéra SHK Hodonín):
Věděli jsme, že Vajgar má kvalitní mužstvo, které určitě bude stoupat tabulkou, ale opět to byla stará obehraná písnička. Dostáváme strašně laciné branky. První dvě branky musí brankář chytit. Mužstvo pak bylo ve velkém útlumu a bylo to na vhození ručníku na led. Pak jsme se postupně zvedali, přišli šance, ale chyběl důraz. Přeházeli jsme lajny a mužstvo, hlavně v poslední třetině, ukázalo svou vnitřní sílu. Klukům musíme za bojovnost a nasazení poděkovat. Nesmíme si nechávat dávat takové laciné branky, ale na druhou stranu zápasy, které se povedou takhle otočit, můžou mužstvo jenom posílit.

Václav Kmoníček (hlavní trenér KLH Vajgar Jindřichův Hradec):
Věděli jsme, že v Hodoníně bude bouřlivá atmosféra a my jsme v úvodu zápasu hráli to, co jsme si před zápasem řekli. Zápas ale hodně pokazil rozhodčí, který často vylučoval hodně nesmyslně, nicméně za stavu 3:4 jsme měli nájezd, potom i za stavu 4:4, a myslím si, že kdyby se nám podařilo vstřelit branku, tak už bychom to dotáhli do vítězného konce. Hokej to byl dobrý, atmosféra byla dobrá, vezeme si bod z venku, a jsme samozřejmě trochu zklamaní, ale takový je hokej.