Drtiči prohráli s Bobry, zůstávají na třetím místě

sobota 6.2.2010 | Václav Urubek

Utkání ve Valašském Meziříčí přineslo výborný hokej, skvělé zákroky brankářů i pěkné góly. Čili vše, co si divák žádá. Hodonínští šli do vedení, ale Bobři skóre otočili. Kubica sice vyrovnal, ale v přesilovce poslal domácí do vedení Brunec a Bobři vedení udrželi až do konce.

36.kolo, sobota 6.2.2010
HC Bobři Val. Meziříčí - SHK Hodonín  3:2  (0:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 22. Bokroš (Sochorek, Ovšák), 31. Růčka (Blažek), 50. Brunec (Kovář) - 15. Kuba (Špok), 41. Kubica (Salajka). Rozhodčí: Smeták - Tuizal, Řezáč. Vyloučení: 3:8, navíc Blažek (VAL) 10 minut, Dvořák P. (VAL) 5+OK, Korotvička (HOD) 5+OK, Flamík (HOD) 5+TH. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 30:39. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
HC Bobři Val. Meziříčí: Krumpoch (Popovič) - Blažek, Bokroš, Brunec, Dvořák O., Dvořák P., Dědek, Kovář, Krisl, Matějný, Mlynář, Ovšák, Palík, Růčka, Sochorek, Šebesta, Tatarčík, Varga D., Vašut, Vnenk.
SHK Hodonín: Tuček (Šrámek) - Flamík, Salajka, Pokorný, Podešva, Klimeš, Komárek, Šimeček, Rapant J. - Peš, Jurásek, Kubica - Haring, Korotivčka, Vaškovič - Špok, Hollý, Kuba - Hoza, Sajdl, Šudoma.

Do utkání vstoupili mírně aktivněji hosté, Kubicovu střelu Krumpoch pokryl. O chvíli později byl vyloučen Korotvička, ale Bobři Tučka příliš neohrozili, starosti měl hodonínský gólman pouze se střelou Vnenka. Po vyloučení Ovšáka dostali přesilovou hru k dispozici také Drtiči. A Krumpoch si na nedostatek práce stěžovat nemohl, ale se všemi střelami si poradil. V 15. minutě otevřeli hosté skóre, zaváhání domácí obrany potrestal gólem Kuba - 0:1. V poslední vteřině prvního dějství dostal Korotvička dvouminutový trest za hákování a další dvouminutový trest inkasovala lavička hostů za protesty. Po první třetině byl stav 0:1.

Nabídnutou šanci Bobři využili. Přesilovkové kombinaci dal gólovou tečku Bokroš - 1:1. Hra i nadále pokračovala ve vysokém tempu a oba brankáři byli v neustálé pohotovosti. Svůj samostatný nájezd nedotáhl do gólového konce Martin Hollý, na druhé straně se proti šancím Bobrů vyznamenal Michal Tuček. V 29. minutě putoval na trestnou lavici Jurásek a domácí trestali. Růčkou tečovaný kotouč skončil až za zády Tučka - 2:1. V posledních 10ti minutách druhé třetiny se začaly mnnožit ostřejší zákroky na obou stranách. Domácí Blažek inkasoval trest 2 + 10 minut. Tři minuty před koncem byl vyloučen na dvě minuty také Vnenk, ale hodonínští přesilovku nevyužili. Také proto byl po druhé třetině stav 2:1.

Hned v úvodu třetí třetiny Drtiči srovnali skóre. Kubica svou střelou překonal Krumpocha - 2:2. V 46. minutě Tuček skvěle vychytal Šebestu, který byl před ním úplně sám. O chvíli později šel na trestnou lavici Špok a Bobři šli znovu do vedení. Tučka propálil Brunec - 3:2. Hodonínští dali všechny síly do útoku, ale k vyrovnání to nevedlo a když byl v poslední minutě vyloučen Korotvička do konce zápasu a Flamík inkasoval trest ve hře, bylo jasné, že body zůstanou na Valašsku.

19.9. | Hodonín - Val. Meziříčí | 2:4
7.11. | Val. Meziříčí - Hodonín | 5:4
19.12. | Hodonín - Val. Meziříčí | 4:3
6.2. | Val. Meziříčí - Hodonín | 3:2
1.4. | Val. Meziříčí - Hodonín | 3:2
3.4. | Hodonín - Val. Meziříčí | 2:5
5.4. | Val. Meziříčí - Hodonín | 7:5