Drtiči přetlačili Žďár. Vyrovnanou bitvu rozsekl v závěru Škutchan

neděle 13.1.2019 | Redakce

Zkušený kouč Aleš Flašar zažil v Hodoníně vítěznou premiéru. Drtiči pod vedením nově vytvořené trenérské dvojice zdolali Žďár nad Sázavou 3:2. Slovácký celek ve 31. Kole druhé ligy dvakrát vedl, ale soupeř z Vysočiny pokaždé skóre srovnal. Rozhodnutí přinesla trefa útočníka Adama Škutchana v 56. minutě. Jihomoravané se po těsném triumfu vyhoupli na druhé místo východní skupiny.

31.kolo, sobota 12.1.2019
SHK Hodonín - SKLH Žďár nad Sázavou  3:2  (1:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Matula (Růžička, Finsterle), 24. Finsterle (Růžička), 56. Škutchan (Charvát) – 19. Hort (Krupka), 39. Čermák (Wasserbauer). Rozhodčí: Slávka - Maloušek, Hübl. Vyloučení: 5:5, navíc Růžička (HOD) a Bureš (ZNS) 5 min. + OT do konce utkání a Kolda (ZNS) 10 min. nesportovní chování. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1146. Střely na branku: 35:26 (13:8, 10:10, 12:8). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
SHK Hodonín: Kubáň (Štěpanovský) – Sedlák, Šaršok, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Miklík – Charvát, Hložánek, Matějka, Leška, Finsterle, Škutchan, Benýšek, Růžička, Franek, Matula, Jurča
SKLH Žďár nad Sázavou: Loubal (Sláma) – Kolda, Koželuh, Lojek, Pleva, Hort, Peslar – Kovářů, Prokš, Kunstmüller, Bureš, Kadlec, Čermák, Krupka, Jícha, Kuřítko, Hasoň, Stehlík, Wasserbauer

Premiéru na hodonínské střídačce si v sobotním zápase odbyl známý trenér Aleš Flašar, který doplnil hlavního kouče Ivana Dorniče. Zkušené duo ale mělo po prvním třetině svým svěřencům co vytýkat.

Začátek utkání byl oboustranně opatrný bez vyložených šancí. Domácí nejprve přečkali oslabení po faulu Matějky a pak jim pomohlo vyloučení hostujícího Čermáka. Přesilovou hru zužitkoval Dominik Matula, který po souhře s Růžičkou a Finsterlem poslal Drtiče v 16. minutě do vedení.

Pak se ale znovu nechal vyloučit Matějka a Plameny skóre srovnali. Gólmana Kubáně překonal Hort a po dvaceti minutách to bylo nerozhodně 1:1.

Slováckému celku ale skvěle vyšel úvod druhé třetiny. V čase 23:10 se trefil Finsterle a Drtiči podruhé v zápase vedli. Hosté ale dokázali znovu odpovědět. V závěru prostřední části udeřil Čermák.

Konec druhé třetiny poznamenaly časté vyloučení. Po vzájemné potyčce obdrželi osobní trest do konce utkání domácí útočník Růžička a hostující Bureš.

Fauly a nedovolené zákroky brzdily hru i v závěrečné části. Vyrovnané střetnutí rozsekl v 56. minutě Škutchan. Hokejisté Žďáru nad Sázavou už nedokázali reagovat.

Drtiči v nervózním závěru těsné vedení uhájili a nakonec brali před vlastním publikem důležité tři body.

Hodonínští hokejisté po výhře 3:2 poskočili v tabulce východní skupiny na druhé místo, protože druhé Valašské Meziříčí doma překvapivě klopýtlo s Pískem. Drtiči mají ve středu volno. Příští sobotu se představí na ledě Tábora.

Ivan Dornič (SHK iClinic Hodonín): „Bylo to vydřené vítězství. Musím říct, že od začátku to bylo velmi vyrovnané střetnutí. Měli jsme víc držení puku a ve druhé třetině jsme dominovali. Bohužel jsme na konci třetin dostali nešťastné góly. O poslední přestávce jsme si řekli, aby tři body zůstali doma a fanoušci odcházeli domů spokojení, což se nakonec podařilo. Diváci se museli hokejem skvěle bavit. Opravdu se hrál atraktivní útočný hokej, který měl všechny atributy moderního světového hokeje. Všichni hráči útočili, bránili, pomáhali si. K vidění byly pohledné kombinace, tvrdé souboje, dokonce jedna šarvátka, ve které na body zvítězil náš Růžička. V závěru jsme měli enormní tlak, po kterém jsme vstřelili vítězný třetí gól. Soupeři jsme na konci střetnutí nepovolili ani power-play. Těsný výsledek jsme ubránili a ubojovali. Jsme spokojení, budeme pracovat dál.“

Radek Haman (asistent trenéra SKLH Žďár nad Sázavou): „Dnes musím před kluky smeknout. Sice se prohrálo, ale pro mě to bylo utkání na úrovni play off se vším všudy. Po zraněních v průběhu zápasu, jsme dvacet minut hráli na čtyři a zbytek zápasu na pět beků, takže to kluci doslova odhrabali. Kluci v útoku prakticky to samé. Musím říci parádní práce. Máme tam některé dobré poznatky, třeba dvě minuty před koncem vyloučení, při kterém Wasserbauer odhodí stotřicetikilového obtloustlého Benýška. K rozhodčímu se vyjadřovat nebudu. Každopádně si myslím, že to byl minimálně remízový zápas. To že to potom spadlo pět minut před koncem na naši stranu, to se prostě stane, ale klobouk dolů před kluky."

1. SUM Šumperk 38 151:90 77
2. HOD Hodonín 38 180:120 76
3. VAL Val. Meziříčí 38 146:113 74
4. KOP Kopřivnice 38 137:132 61
5. OPA Opava 38 133:123 54
6. NJI Nový Jičín 38 109:136 49
7. ORL Orlová 38 116:175 33