Drtiči přerušili sérii porážek. Doma po obětavém výkonu zdolali třetí Opavu, které se přiblížili na jediný bod

sobota 15.2.2020 | Redakce, Foto: Jiří Zaňát

H O D O N Í N - Povedlo se. Hodonínští hokejisté po třech porážkách znovu zabrali. Drtiči i bez hráčů zlínské juniorky ve 40. kole východní skupiny druhé ligy přemohli třetí Opavu 3:2 a sobotnímu soupeři se přiblížili na rozdíl jediného bodu. Triumf nad Slezanem gólově zařídili Janás, Polák a Mlynář. Hostům ze Slezska k bodům nepomohla vyrovnávací trefa Wolfa ani kontaktní branka stejného hostujícího hráče při závěrečné power-play. Slovácký celek v posledních třinácti sekundách už vedení nepustil, před vlastním publikem zvítězil poprvé od 25. ledna.

40.kolo, sobota 15.2.2020
SHK Hodonín - HC Slezan Opava  3:2  (0:0, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 31. Janás (Komínek), 49. Polák (Charvát), 57. Mlynář – 44. Wolf (Štindl, Zelenkov), 60. Wolf (Pawliczek). Rozhodčí: Škach – Maloušek, Pospíšil. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 762. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.
SHK Hodonín: Kubáň (Javůrek) – Slabý, Sedláček, Věžník, Ševčík, Horák – Pröschl, Krejčí, Jurča, Komínek, Charvát, Mlynář, Hložánek, Leška, Janás, Polák.
HC Slezan Opava: Daňa (Velička) – Šindelář, Zouhar, Chalupa, Zdeněk, Ficek, Chujac, Gabrhelík, Buršík, Rousek, Malina, Herman Kysučan, Cihlář, Pawliczek, Štindl, Zelenkov, Wolf, Gulda, Hendrych.

Domácí trenéři Konečný s Janásem měli starosti se složením sestavy, protože v sobotu neměli k dispozici zraněného útočníka Balána ani mladíky ze zlínské juniorky, takže do důležitého utkání šli pouze s pěti obránci a desíti útočníky.

Opava zahrozila hned v první minutě. Štindl měl před sebou prázdnou bránu, ale prudkou přihrávku nezpracoval, a tak bylo po velké šanci. V 7. minutě měl Hodonín po faulu Chujace k dispozici trestné střílení, ale Komínek svoji střelu nasměroval mimo branku.

V závěru první třetiny zahrozil ex-Drtiči Gabrhelík. Urostlý obránce ale přečíslení dvou na jednoho nezakončil ideálně.

V úvodu prostřední části si oba týmy zahrály přesilovku, čekání na gól ovšem dál pokračovalo.

Po návratu Jurči z trestné lavice se domácí hnali do přečíslení tři na jednoho, skvělým obranným zákrokem se ale blýskl jeden z vracejících se obránců Slezanu, který nadějnou příležitost Drtičů pohotově zmařil.

Bezbrankový stav vydržel na Zimním stadionu Václava Nedomanského více než polovinu utkání. V čase 30:42 ale Komínek chytře protečoval kotouč na unikajícího Janáse, který se proti gólmanovi Daňovi nemýlil.

Vzápětí mohl zvýšit vedení Hodonína Hložánek, který ale proti opavskému brankáři neuspěl.

Následně si Jihomoravané zahráli zkrácenou přesilovku pět na tři, hosté se ale ubránili.

Vstup do závěrečné periody ale patřil Opavě. Vyrovnání zařídil ve 44. minutě Wolf. Slezané mohli výsledek dokonce otočit, ale jeden z hostujících hráčů ve vyložené pozici mířil těsně vedle.

Drtičům za nerozhodného stavu 1:1 pomohla přesilové hra. Dvě sekundy před vypršení trestu brankáře Dani se prosadil Polák a slovácký celek znovu vedl.

Pak domácí hokejisté přečkali oslabení i šanci Zelenkova, aby v 57. minutě po zaváhání soupeřovy obrany potřetí udeřili. Opavského gólmana prostřelil Mlynář.

Hotovo ovšem zdaleka nebylo. Nejprve se nechal vyloučit Komínek a Slezan při power-play zápas zdramatizoval, když třináct sekund před koncem po šťastném odrazu snížil Wolf.

Drtiči už ale vedení uhájili, po výhře 3:2 se zase vrátili do hry o třetí místo tabulky.

Slovácký celek má nyní před sebou dva venkovní duely. Ve středu se Konečného parta představí na ledě posledních Moravských Budějovic, v páteční předehrávce pak vyzve Nový Jičín.

Michal Konečný (SHK Drtiči Hodonín): „Byl pro nás hrozně moc těžký zápas. Kluci se ale semkli a podali neskutečně bojovný výkon, který byl podpořený Andreasem Kubáněm. Jelikož nám chyběli někteří hráči, musel útočník Krejčí zaskočit na pozici obránce, ale zvládl to. Samozřejmě víme, že v tomto složení se nedá hrát pořád, ale zápas s Opavou jsme zvládli. Výhra je pro nás nesmírně důležitá. Podle mě jsme si ji zasloužili. Škoda inkasovaného gólu na 1:1. Potom jsme ale konečně využili nějaké šance a soupeři odskočili. Ke konci to z naší strany nebylo dobře zahrané, ale tři body máme, což je hlavní. Oproti středečnímu utkání byla na klucích vidět velká snaha. Škoda, že jsme si utkání zkomplikovali při power-play Opavy. Před obdrženou brankou jsme tam měli dvě situace, kdy jsme to měli dohrát do prázdné branky, místo toho jsme si dali nešťastný vlastní gól. V minulých zápasech jsme se trápili v koncovce, kluci z toho už byli nervózní. Věřím, že teď zase začneme předvádět o něco klidnější hru. Všechno ale směřujeme k play-off."

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): „Hodonín dneska chtěl víc a šel si za vítězstvím. Dvě třetiny jsem z naší strany postrádal takovou tu vůli vyhrát, srazily nás fatální chyby, domácí šli dvakrát sami na branku, což využili. Maty nemůže chytit všechno. Zklamala mě hra některých obránců. V kabině jsem jim to řekl, kluci ví, o koho jde."