Drtiči přehráli Orlovou a dál drží krok s vedoucími Bobry

středa 19.11.2008 | V. Urubek a J. Hochman

Poprvé od přestupu do Hodonína se ukázal Michal Holeš v Orlové jako hostující brankář. A premiéra to byla povedená. Drtiči po dvou nepřesvědčivých výkonech zabrali a z Orlové si po dvou brankách Juráska, jedné Čárského a Zábranského a výhře 4:1 vezou domů tři body. Nebýt čestného úspěchu domácích v 54. minutě, mohlo být "Houleho" úspěšné představení oslazeno o shut-out.

19.kolo, středa 19.11.2008
HC Orlová - SHK Hodonín  1:4  (0:1, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 54. Machálek (Potočný) - 18. Čárský (Hrtús), 27. Zábranský (Peš, Matušek), 32. Jurásek, 44. Jurásek (Pokorný, Čárský). Rozhodčí: Klapetek - Hanzlík, Rychlý. Vyloučení: 6:12 navíc Kraft (ORL) a Protivný (SHK) 5+OK, Grygar a Studený (oba ORL) 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 550. Střely na branku: 42:28. Průběh utkání: 0:4, 1:4.
HC Orlová: Šafránek (Kolář) - Dušek D., Chomič, Kudláček, Novák, Machálek, Samiec, Grygar, Goláb, Lukaštík, Kotásek, Blatoň, Studený, Mintěl, Dušek J., Vydra, Potočný, Kraft, Prokop
SHK Hodonín: Holeš (Hubačka) - Pokorný, Hučko, Komárek, Vejvar, Protivný, Podešva - Čárský, Jurásek, Hrtús - Peš, Zábranský, Matušek, Hoza, Rapant M., Barták

Opět po čase se místo podrobného komentáře k našemu utkání podíváme blíže na celé 19.kolo:

Začneme na ledě Velkého Meziříčí, kam zavítali novojičínští hráči. Pro v tabulce výše postavené hosty nebyl tento zápas vůbec jednoduchý, hned dvakrát museli srovnávat nepřiznivé skóre. Utkání za stavu 2:2 dospělo do prodloužení, ve kterém se žádný hráč neprosadil a následovaly nájezdy. V nich o druhém bodu na konto Nového Jičína rozhodl úspěšným nájezdem Martin Kabeláč. Konečný stav 2:3 sn.

V dalším utkání přivítali přerovští Zubři hokejisty Opavy. Slezané splnili úlohu favorita. Na jejich vedoucí branku ještě Přerov odpověděl gólem Ditricha, ale to bylo ze strany domácích na dlouho vše. Následovala šňůra tří gólů v síti Krejčího. Zubři již stihli pouze zkorigovat skóre Kolářem a jejich výsledková krize nadále trvá, klesli již na 11.místo. Konečný stav 2:4.

Hráči Žďáru nad Sázavou vyjeli na vsetínský led, aby změřili síly s místním VHK. A začátek jim vyšel nadmíru dobře, první třetinu vyhráli 2:0. Ve druhé části hry domácí předvedli nevídaný obrat a brankami Matuly, Štrauba a Mikeše zvrátili skóre na svoji stranu. Hosté ještě do druhé sirény srovnali. Ve třetí třetině hosté přidali a góly Plachého a Sobotky si zajistili zisk tří bodů. Za zmínku stojí také hattrick žďárského Jiřího Plachého. Konečný stav 3:5.

Další utkání odehráli Jestřábi z Prostějova proti Uničovu. Výsledky domácích mají jednoznačně stoupající tendenci a potvrdili to také teď. V polovině utkání svítil na výsledkové tabuli stav 4:0 pro domácí a bylo prakticky rozhodnuto. Jestřábi získali další tři body, Uničov rozdrtili 6:2.

Poslední celek Břeclavi přivítal na svém ledě Techniku Brno. První branku utkání vsítil brněnský Jelínek. O chvíli později bylo srovnáno, prosadil se Adam Kroupa. Toto byl však první a zároveň poslední gólový úspěch domácího mužstva a Technika dalšími čtyřmi góly utkání rozhodla. Dvakrát se trefil brněnský Jiří Sedláček. Domácí tak i po tomto kole zůstávají na poslední příčce tabulky. Konečný stav utkání 1:5.

Drtiči přijížděli na led Orlové s cílem bodovat. Pikantní bylo utkání pro Michala Holeše, který se vracel na dobře známý stadion. Hodonínští nenechali nikoho na pochybách kdo je v tomto utkání lepší a po gólech Čárského, Zábranského a dvakrát Juráska byl stav 0:4. Domácí již pouze snížili Machálkem v 54. minutě a pokazili tak Holešovi čisté konto. Konečný stav utkání 1:4.

Bobři z Valašského Meziříčí byli v duelu s Pelhřimovem jednoznačnými favority, ale v utkání se nečekaně nadřeli. Utkání bylo velmi vyrovnané. V sedmé minutě otevřel skóre pelhřimovský Tecl. V čase 25:00 vyrovnal Šebesta po asistenci Sochorka. Za stavu 1:1 utkání dospělo až do prodloužení, které sedmnáct vteřin po zahájení hry rozhodl kdo jiný, než Pavel Šebesta.

Poslední utkání tohoto kola se odehrálo na stadionu v Šumperku, kde se domácí Draci utkali se Šternberkem. Domácí začali velmi zhurta, góly ve druhé a čtvrté minutě. Tento brankostroj se však do konce utkání nezastavil. Hattrick vstřelil Martin Ambruz. Konečný stav utkání 9:1.

Drtiči se v příštím kole utkají právě s šumperskými Draky. Utkání začíná v neděli 23:11. v 17:00 na ZS TEZA.

1. SUM Šumperk 40 211:89 103
2. OPA Opava 40 146:132 68
3. HBR Havl. Brod 40 148:133 67
4. HOD Hodonín 40 148:140 65
5. VAL Val. Meziříčí 40 138:123 64
6. KOP Kopřivnice 40 125:122 58
7. ZNS Žďár n/S 40 138:152 52
8. NJI Nový Jičín 40 118:165 45