Drtiči přehráli David Servis 5:2. Dva góly vstřelili útočníci Finsterle s Matulou

sobota 26.1.2019 | Redakce

Nezvládli sice začátek, když od třetí minuty prohrávali, ale výsledek ještě v úvodní části otočili a zbytek sobotního zápasu dohráli v naprosté pohodě. Hodonínští hokejisté potvrdili ve 34. kole druhé ligy roli favorita. Drtiči v domácím prostředí přehráli David Servis České Budějovice 5:2 a získali povinné tři body. Na třetí triumf v řadě se dvěma brankami podíleli útočníci Lukáš Finsterle a Dominik Matula. Jednou se trefil také obránce Jan Dresler.

34.kolo, sobota 26.1.2019
SHK Hodonín - HC David servis České Budějovice  5:2  (3:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Finsterle (Jurča, Dresler), 11. Finsterle (Jurča), 16. Matula (Franek, Růžička), 22. Dresler, 41. Matula (Franek) – 3. Schmidmayer (Škopek), 30. Bárta (Kříž, Šulčík). Rozhodčí: Reich – Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1010.
SHK Hodonín: Kubáň (Štěpanovský) – Dresler, Šaršok, Fišera, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Miklík – Charvát, Hložánek, Matějka, Leška, Finsterle, Škutchan, Růžička, Franek, Matula, Jurča
HC David servis České Budějovice: Němec (Marek) – Dudáček, Ferebauer, Radoš, Škopek, Kříž, Schmidmayer, Rolínek, Ja. Bárta, Šulčík, Trummer, Tejko, Kronus, Ji. Bárta, Vak

Drtiči šli za domácí výhrou od začátku utkání. Problémem byla ale rychlá inkasovaná branka. Už ve 3. minutě se opřel do puku hostující Schmidmayer a bylo to 0:1.

Zaskočení domácí ale dlouho nesmutnili. Hodonínští hokejisté po obdržené brance přidali na obrátkách a výsledek brzy otočili. Vyrovnání obstaral Finsterle, který vzápětí po Jurčově přihrávce završil bleskový obrat.

Divoký úvod přibrzdily zbytečné fauly. Pak přišly čtyři vyloučení v krátkém sledu a rozjetí Drtiči své vedení ještě navýšili. Dvojnásobnou početní výhodu zužitkoval Dominik Matula. Jemuž asistovali Franek s Růžičkou.

V přesilové hře domácí hokejisté skórovali i po změně stran. Na začátku prostřední části se trefil obránce Dresler a bylo to 4:1.

Následně byl ale podruhé v zápase vyloučen řízný domácí bek Fišera a Jihočeši se vrátili zpět do utkání. Brankáře Kubáně překonal Jan Bárta.

Drtičům ale skvěle vyšel i nástup do třetí periody. V čase 40:22 dostal kotouč za hostujícího brankáře Němce hodonínský kanonýr Matula a bylo to zase o tři branky.

Zbytek utkání už Jihomoravané v klidu dohráli. I když domácí mohli nakonec vyhrát ještě vyšším rozdílem, další vyložené šance neproměnili. Hosté se snažili, až do konce rušného střetnutí bojovali, ale na Slovácku nakonec neuspěli.

Hodonínští hokejisté se po výhře 5:2 udrželi na třetím místě tabulky východní skupiny. Na vedoucí Šumperk dál ztrácejí devět bodů, ale mají zápas k dobru. Nyní tým vedený trenéry Dorničem a Flašarem čekají dva venkovní zápas v řadě. Ve středu se Drtiči představí na ledě Orlové, sobotu pak zajíždějí na pelhřimovský led.

Ivan Dornič (SHK iCLinic Hodonín): „Za výsledek i tři body jsem rád, ale vítězství se vůbec nerodilo lehce. Začali jsme velmi dobře a vytvořili si dvě tutovky, které jsme bohužel neproměnili. Soupeř nám naopak z tečované střely dal vedoucí gól. Výbornou pasáží sedmi minut jsme ale skóre otočili na 3:1. V tu chvíli jsme však nabili dojmu, že to půjde lehce, ale spletli jsme se. Dělali jsme zbytečné chyby a České Budějovice se najednou začaly dostávat do šancí. Nám se ještě podařilo odskočit na 4:1. Znovu jsme ale hráli lehkovážně. Soupeř byl naopak velmi dotěrný a využíval každou naši nepřesnou rozehrávku a zaváhání. Měl spoustu gólových příležitostí, které zneškodnil výborný gólman Kubáň. Za stavu 4:2 jsme si řekli, že musíme zlepšit pohyb, bruslení a začít lépe kombinovat. Dvě třetiny jsme totiž sólovali a hráli až příliš individuálně. Hned z úvodního střídání ve třetí třetině jsme dali gól na 5:2. Zbytek utkání jsme kontrolovali. Přesto jsme se dopustili zbytečných faulů. Soupeře jsme vlastní nedisciplinovaností dostávali do šanci. Brankář Kubáň ovšem napravil všechny chyby spoluhráčů v poli. Příště se musíme poučit z vlastních chyb a hlavně se neuspokojit z přesvědčivého vítězství.“

1. SUM Šumperk 2 9:4 6
2. HBR Havl. Brod 2 11:3 5
3. VAL Val. Meziříčí 2 12:4 4
4. HOD Hodonín 1 8:6 3
5. OPA Opava 2 9:9 3
6. NJI Nový Jičín 2 7:12 3
7. KOP Kopřivnice 2 9:13 0
8. ZNS Žďár n/S 1 1:5 0