Drtiči porazili Techniku po nájezdech a vezou 2 body

sobota 29.1.2011 | Václav Urubek

V Brně bylo k vidění utkání s možná až nečekaně vyrovnaným průběhem. Ačkoliv domácí již nemají šanci na play-off, hráli s vysokým nasazením a 3x nad Hodonínem vedli. Prodloužení Drtičům přinesla vyrovnávací branka Salajky. Jelikož se v prodloužení nic nestalo, přišly na řadu nájezdy. V nich rozhodující trefu zaznamenal Zdeněk Jurásek a zajistil tak Hodonínu druhý bod.

36.kolo, sobota 29.1.2011
HC Technika Brno - SHK Hodonín  4:5sn  (2:1, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Benýšek (Lysoň), 18. Strýček (Odehnal), 28. Úlehla (Benýšek, Strýček), 42. Odehnal (Brzobohatý) - 11. Šindelář (Kuba), 40. Rehuš (Šindelář), 41. Jurásek (Peš), 46. Salajka (Peš), rozhodující nájezd Jurásek. Rozhodčí: Chlaň - Potůček, Zídek . Vyloučení: 12:10, navíc Nesrsta (TEC) 10 minut, Pokorný a Kuba (oba HOD) 10 minut. Využití: 3:3. V oslabení: 0:1. Diváci: neznámo. Střely na branku: 24:46. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:5.
HC Technika Brno: Novák (Jirkův) - Habrovec, Košecký, Strýček, Lysoň, Hájek, Žalud, Úlehla - Mráz, Bělohlávek, Česnek, Brzobohatý, Benýšek, Odehnal, Jelínek, Nesrsta, Šedý, Šrámek.
SHK Hodonín: Peksa (Rajčák) - Flamík, Salajka, Pokorný, Miklík, Šindelář, Beňa, Podešva - Peš, Jurásek, Rehuš - Hollý, Barták, Průdek - Hoza, Tomášek, Kuba - Zelinka.

Další infarktový zápas mají za sebou hodonínští hokejisté. Tradičně je v Brně čekalo domácí prostření, které jim připravily dobré dvě stovky věrných příznivců SHK, bohužel, dalším pravidlem zápasů v brněnských Halách dětí a mládeže je infarktový průběh a k prasknutí napnuté nervy v ochozech.

Drtičům se moc nepovedl vstup do utkání. Domácí Technika měla v prvních minutách jasně více ze hry, z čehož také vyplynula první branka utkání. Deset vteřin před polovinou první třetiny vystřelil v přesilové hře ze skrumáže před hodonínskou klecí Karel Benýšek a puk z jeho hole prošel Peksovi mezi betony až do sítě.

Prakticky ihned po buly byl vyloučen domácí Nesrsta a Drtičům se toto vyloučení podařilo po třiadvaceti vteřinách od Benýškova využít. Od modré se přesně k tyči Novákovy svatyně trefil Jiří Šindelář, který tak zaznamenal první trefu v dresu Drtičů a vyrovnal na 1:1. Po srovnávací brance se hra vyrovnala, Drtiči začali více střílet, ale do vedení se dostal opět domácí tým.

Do konce první části chyběly necelé tři minuty, když z mezikruží vypálil Pavel Strýček. Na jeho střelu Peksa sice zareagoval, dokonce si na ni i sáhl, ale v cestě do sítě mu nezabránil. Domácí tedy vyhráli první dějství 2:1, i když na střely vyhráli hosté 12:7.

Druhá část přinesla podobný průběh, jako ta první. Drtiči častěji stříleli, ale v cestě jim stál dvacetiletý golman Novák. Ten se chvílemi měl co ohánět, ale občas i s trochou štěstí držel svůj tým. Hra byla od počátku kouskována častými vyloučeními, což kvalitě hokeje vůbec nepřidalo. Ba naopak. Už v první dvacetiminutovce předváděl hlavní sudí Chlaň prapodivné verdikty. A ve druhé části své „umění“ ještě zdokonaloval.

Tresty rozdával jako na běžícím pásu a v polovině utkání obsahoval zápis již jedenáct dvouminutových trestů. Ani ve druhé polovině z tohoto metru neslevil a nakonec rozdal celkem dvaadvacet nižších a navíc i tři osobní desetiminutové tresty. Kdyby nebylo necitlivých a nejednou i nesmyslných vyloučení, mohlo mít derby mezi Technikou a Hodonínem větší spád.

Hosté se snažili o druhý vyrovnávací gól, ale neproměnili ani ty největší šance a proto přišel zákonitý trest. V osmadvacáté minutě, a opět v přesilové hře, vypálil od modré čáry Tomáš Úlehla, Peksa měl zakrytý výhled a puk z hole třiadvacetiletého obránce Techniky zastavila až síť hodonínské branky. Dvoubrankové vedení hosty do kolen nesrazilo, naopak se konečně dostali do hry.

Drtiči svého soupeře ve druhé polovině prostřední části tlačili, ale tak jako v předešlých momentech si všichni oranžovo-modří střelci lámali zuby na dobře chytajícím Novákovi. V poslední minutě druhé dvacetiminutovky našel Flamík výbornou křižnou přihrávkou Branislava Rehuše, křídlo prvního útoku SHK si sice položilo Nováka na zem, nepodařilo se mu ale seřídit mířidla.

Své zaváhání ale po pár vteřinách naštěstí dokázal senický rodák napravit. Jak by řekli na Slovensku: před brankou byla „trma-vrma“, ve které se nejlépe zorientoval právě hodonínský hráč s číslem 11, jenž si dobře vybruslil a 43 vteřin před koncem druhé třetiny vstřelil důležitý snižující gól. A jak jinak, než v přesilovce. Do třetí třetiny tak Hodonín nastupoval s jednobrankovým mankem a také oslaben o jednoho muže v poli, protože Rehuš byl chvíli po své brance vykázán na dvě minuty.

Ačkoliv pouze ve čtyřech, dokázali hosté po necelé minutě srovnat. Už potřetí se v letošní sezoně dokázal ve vlastním oslabení prosadit Zdeněk Jurásek. Radost většiny publika z vyrovnávací trefy ale brzy utichla. Necelou půlminutu totiž Technice trvalo, aby se zase dostala do vedení - v dnešním zápase už potřetí. To když Vlastimil Odehnal dorazil Brzobohatého střelu - jak jinak, než v přesilovce.

Hodonínští byli v těchto fázích, i přes inkasovanou branku lepším týmem a domácí mužstvo bylo pod velkým tlakem. V pětačtyřicáté minutě musel Habrovec zatáhnout za záchrannou brzdu nedovoleným způsobem a Drtiči přesilovkou hru opět brzy využili. Po osmadvaceti vteřinách se mohl domácí kapitán vydat z trestné lavice, protože Nováka propálil svou sedmou brankou v sezoně obránce Jozef Salajka. Prakticky v zápětí byli v rychlém sledu za sebou vyloučení domácí Bělohlávek a Hájek a Hodonín měl téměř dvouminutovou přesilovku o dva hráče.

S ní ale Drtiči naložili hodně špatně a kromě Rehušova zblokovaného pokusu si žádné vyložené šance nepřipravili. Hosté propásli velkou šanci na zvrat a když na druhé straně pět minut před vypršením normální hrací doby zvonila po střele jednoho z domácích borců jen levá Peksova tyč, přišlo na řadu prodloužení. V tom Drtiči hráli minutu a 58 vteřin přesilovku 4 na 3, ale ani tentokráte se proti bránící trojici domácích nedokázali hodonínští prosadit a rozhodnout musely až samostatné nájezdy.

Jako první se rozjel hodonínský Rehuš, ale na Nováka si nepřišel, stejně jako na druhé straně nevyzrál na Peksu Strýček. Druhou sérii načal výborný exekutor trestných střílení Zdeněk Jurásek, který opět přesvědčil o svých kvalitách, když vymetl pavučiny z horního růžku brněnské klece. Srovnat krok mohl Bělohlávek, ale ani on recept na hodonínskou jedničku nenašel. Zato Martin Hollý svůj blafák provedl bezchybně a Drtiči se mohli po jeho brance radovat ze zisku druhého bonusového bodu.

Roman Kaňkovský (hlavní trenér VSK Technika Brno): Vzhledem k vývoji utkání jeden získaný bod můžeme brát jako ztrátu. Ale na druhou stranu, je asi ten výsledek spravedlivý. Nastoupili opět v mladé sestavě, hráli za nás i obránci z juniorky Úvozu. Musím ocenit, že starší hráči těm mladým pomohli a dokázali je povzbudit. Trápí mě, že jsme letos odehráli spoustu prodloužení a v naprosté většině jsme v nastaveném čase prohráli.

Svatopluk Číhal (hlavní trenér SHK Hodonín): Dnešní utkání bylo v podstatě stejné jako to, co jsme odehráli s Technikou doma. Začátek pro nás vypadal jako vždycky slibně, pak ale přišlo vyloučení po kterém jsme dostali gól. Domácí nám potom odskočili na 3:1 a bylo hodně důležité, že se nám v poslední minutě druhé třetiny podařilo vstřelit kontaktní branku. Prohrávali jsme o dvě branky, domácí hráli dobře, bojovali, takže nakonec musíme být za ty dva body rádi.

13.10. | Hodonín - Technika Brno | 7:5
8.12. | Technika Brno - Hodonín | 5:7
12.1. | Hodonín - Technika Brno | 3:2p
29.1. | Technika Brno - Hodonín | 4:5sn