Drtiči porazili Techniku a drží se na druhém místě tabulky

neděle 12.10.2008 | Václav Urubek a Robert Krůza

Hodonínští Drtiči potvrdili svou papírovou roli favorita a v poměrně vyrovnaném utkání porazili hokejisty Techniky Brno. Zápas nabídl dostatek branek, pěkných zákroků gólmanů a k vidění bylo také několik šarvátek a strkanic. Za zmínku stojí také velmi solidní divácká návštěva na ZS TEZA.

9.kolo, neděle 12.10.2008
SHK Hodonín - HC Technika Brno  4:3  (1:1, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 11. Rapant M. (Podešva), 24. Hrtús (Jurásek), 27. Zábranský, 49. Zábranský (Šťastný, Peš) - 14. Jelínek (Habrovec, Mráz), 34. Jelínek, 60. Jelínek (Šebek, Mráz). Rozhodčí: Škrobák - Velinský, Wesley. Vyloučení: 12:8 - navíc Holeš a Peš (oba SHK) 10 minut. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1825. Střely na branku: 35:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.
SHK Hodonín: Holeš(Hubačka) - Pokorný, Hučko, Podešva, Šťastný, Vejvar, Protivný, Javorek - Čárský, Jurásek, Hrtús - Barták, Peš, Matušek - Hoza, Rapant M., Surový - Kýhos, Zábranský, Vaněček
HC Technika Brno: Nešták (Adamec) - Zapletal, Habrovec, Kučírek, Maksa, Kalafut, Úlehla, Mráz - Liška, Jelínek, Špok, Šebek, Korotvička, Odehnal, Benýsek, Neměc, Tobiáš, Matouš

Do utkání vstoupili lehce aktivněji hosté, ale nedokázali si najít dobroustřeleckou pozici. Odpověděl svou akcí Barták, kdy nahrával zpoza branky Podešvovi, který minul branku hostů. V následujících zhruba dvou minutách Technika doslova zamkla domácí a Holeš musel řešit několik ošemetných situací. Domácí mohli rázně odpovědět na začátku páté minuty, kdy Čárský dostal přihrávku mezi kruhy, sám před Nešťákem, ale neuspěl. Následně přišla první přesilová hra utkání, kterou dostali k dispozici hosté, vyloučen byl Protivný za držení protihráče. Hodonín v ní však hosty k ničemu nepustil a ještě stačil ohrožovat Nešťáka. V následujících minutách se hrálo především ve středním pásmu, ani jeden gólman nemusel zasahovat. V polovině úvodního dějství zahrozila vážněji Technika - David Šebek tvrdě vystřelil, ale Holeš byl na místě. Prakticky z protiútoku domácí poprvé rozvlnili síť za Nešťákem. Po závaru před jeho brankou našel Podešva přesnou přihrávkou Michala Rapanta, který přesnou střelou poslal Hodonín do vedení. Následovaly další střelecké pokusy domácích, pěkně stříleli Kýhos s Matuškem, ale gólman Techniky se překonat nenechal. V polovině třinácté minuty přišla přesilovka pro hosty, vyloučen byl Rapant za hru vysokou holí. Tuto přesilovku dokázala Technika v polovině trestu zužitkovat. Habrovec s Jelínkem způsobili velký zmatek před Holešem, kdy puk několikrát přejel přes brankoviště, až ho do sítě uklidil Petr Jelínek. Do konce třetiny se hrálo velmi vyrovnaně, ani jeden tým si nevytvářel vážnější příležitosti. Po první třetiny tedy stav 1:1.

Technika vstoupila do druhé dvacetiminutovky velkou šancí, kdy si do rozhozené hodonínské obrany najel s pukem Martin Špok, jeho nájezd však Michal Holeš zvládl. Na začátku dvacáté třetí minuty přišlo vyloučení hostujícího Kalafuta za hru vysokou holí. Tu dokázali domácí využít. Jurásek si s pukem počkal na příhodnou chvíli a pak přesně přihrál před branku Michalu Hrtúsovi, který bez problémů přehodil ležícího Pavla Nešťáka. V této části utkání byli domácí jednoznačně lepší a hokejisté Techniky byli pod velkým tlakem. Hned tři minuty po druhém gólu zvyšoval již na 3:1 Martin Zábranský, když si po střele Pokorného od modré čáry našel odražený puk a poslal jej do sítě. O půl minuty později byl vyloučen hráč hostů Liška a Hodonín měl další šanci ke skórování. V této přesilovce měli domácí velkou šanci, když po přihrávce Bartáka nedokázal protlačit puk za ležícího Nešťáka Petr Peš. Hned z protiútoku ale Korotvička dokázal, že pro hosty ještě není všem dnům konec, zbavil se obránce a nebezpečně vypálil, Holeš ale v současné době chytá ve velké pohodě. V třicáté druhé minutě stojí za zmínku samostatná akce Petra Peše, který se protlačil přes obránce, na přesnější a hlavně důraznější střelu mu ale už nezbývaly síly. O chvíli později dostal hráč hostů Liška tvrdý úder u mantinelu a musel z utkání odstoupit. Hned z následné útočné akce hosté snížili. Jelínek předvedl samostatnou akci a tvrdou střelou překonal Holeše. Toto utkání bylo také velmi nervózní. Sudí si několikrát volal oba kapitány a žádal zklidnění emocí hráčů obou mužstev. Poslední pěknou akci druhé třetiny předvedli hosté, po kombinaci přihrávek vypálil Zapletal, Michal Holeš tentokrát trochu se štěstím kryl. V posledních dvou minutách byly k vidění ještě tři vyloučení. Za domácí si šel sednout Čárský, v tom stejném čase brněnský Habrovec. A dvě vteřiny před sirénou byl vyloučen Jan Korotvička za nedovolené bránění. Po druhé třetiny svítil na tabuli stav 3:2.

Jelikož byl hned na začátku poslední třetiny faulován hostující Špok, následovala málo vídaná hra tři na tři. Ta svědčila více domácím, kteří vyprodukovali pěknou kombinaci, kterou zakončil Šťastný, avšak Nešťák byl pozorný. O tři minuty později se po přihrávce Zapletala ocitl v dobré pozici David Šebek, ale svou střelu nasměroval jen do Holeše. Následně byl pro posunutí branky potrestán dvěma minutami Pavel Nešťák. Domácí v ní dostali hosty pod velký tlak, jehož vyústěním byl čtvrtý gól Hodonína. Peš přihrál Šťastnému, ten od modré čáry tvrdě vypálil a puk mimo dosah Nešťáka tečoval Martin Zábranský. Technika po inkasovaném gólu zabrala a hnala se za snížením. Holeš byl zasypán střelami, ale se všemi si poradil. Devět minut před koncem byl vyloučen Jurásek, což znamenalo slibnou šanci pro hosty. Přesilovku však nedokázali využít, naopak mohlo být rozhodnuto na druhé straně, když se před Nešťákem ocitl nikým nebráněn Michal Rapant, svou šanci však zahodil. Pět minut před koncem tlak Techniky gradoval a Holeš měl v brance Hodonína opravdu co dělat. V čase 57:02 se v lehké potyčce ocitli Peš a Korotvička. Rozhodčí udělil Pešovi 2+10 minut za hrubost, Korotvička dostal dvě minuty za stejný prohřešek. Dvě minuty před koncem byl za domácí vyloučen ještě Pokorný a o minutu později Technika sáhla ke hře bez brankáře. A tento risk se jim vyplatil. Snížení stavu obstaral Petr Jelínek po asistencích Šebka a Mráze. Domácí se ale nenechali rozhodit a dovedli utkání do vítězného konce. Konečný stav utkání 4:3.

Svatopluk Číhal (trenér Hodonína): Začali jsme na čtyři trojky, kdy to nebylo špatné, ale byli jsme často vyloučeni a na třetí třetinu jsme to stáhli na tři trojky a bylo to trošku víc v tempu. Bohužel, ale poslední minuty odehráváme jak se říká o prsa, kdy se soupeř dotlačí o gól. Myslím, že to dnes bylo na obou stranách odbojované utkání nevybočující ze vzájemných předchozích duelů. Martin Zábranský dal dva góly, ale bylo to dílo všech našich hráčů. Michal Holeš taky dnes podržel a je v něm jistota.

Michal Hoza (hráč Hodonína): Začali jsme na čtyři lajny, ale nějak se to táhlo, tak to trenéři stáhli na tři lajny a to už mělo rytmus, ve kterém jsme měli větší tlak a z toho jsme vlastně vytěžili. Ve třetí třetině jsme byli lepší. Musím říct, že i mé zranění se lepší a už je to, dá se říct, bez bolesti. Dobře zachytal Míša Holeš a solidní utkání odehrál i Rapik (Michal Rapant) a jsem rád, že s nimi hraji. No a samozřejmě nesmím zapomenout poděkovat našim skvělým fanouškům, kteří nás burcují a jsou naším šestým hráčem. Díky jim.

12.10. | Hodonín - Technika Brno | 4:3
7.12. | Technika Brno - Hodonín | 4:3
25.1. | Hodonín - Technika Brno | 7:1
22.2. | Technika Brno - Hodonín | 1:5