Drtiči porazili Přerov a připisují si premiérové domácí tři body

středa 7.10.2009 | V. Urubek, Robert Krůza

Hodonín v tomto utkání již chtěl získat první letošní domácí tři body. Do zápasu však mohli vstoupit podobně špatně, jako proti Valašskému Meziříčí. Střele Hanáka se ale postavila do cesty spojnice. První třetina skončila nerozhodně 1:1. Drtiči nakročili k vítězství těsně za polovinou utkání, kdy dvěma brankami ve dvou minutách odskočili soupeři. Ve třetí třetině si SHK již výsledek spíše hlídal. Hodonín tak slaví premiérové tři body za vítězství 3:1.

7.kolo, středa 7.10.2009
SHK Hodonín - HC ZUBR Přerov  3:1  (1:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Hollý, 31. Korotvička (Pokorný), 33. Komárek (Jurásek, Peš) - 15. Hanák (Osina). Rozhodčí: Čech - Klein, Mlčoch. Vyloučení: 5:7, navíc Komárek a Pokorný (SHK) oba 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1347. Střely na branku: 45:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
SHK Hodonín: Holeš (Šurý) - Komárek, Podešva, Pokorný, Šťastný, Salajka, Flamík, Šimeček - Peš, Jurásek, Vrba - Hrtús, Korotvička, Hoza - Haring, Hollý, Vaškovič - Kuba, Šúrek
HC ZUBR Přerov: Tihlář (Okáč) - Pala, Novák, Halouska, Osina, Vlček, Pírek, Brázda, Kolář, Sprušil, Ditrich, Kočara, Hanák, Kotásek, Menšík, Kohůt, Žibrita, Kupec, Sedlář, Kundrátek, Staněk

Do zápasu vstoupili aktivněji hosté, hned v první minutě se mohli ujmout vedení. Kolář ale trefil jen spojnici. Odpovědět se snažil Vaškovič, jeho nájezd od mantinelu Tihlář pokryl. Další starosti měl přerovský brankář po střele Salajky. Holešovu pozornost zase vyzkoušel Pala. V 6. minutě držela Juráskova formace Přerov pod tlakem, ale finální střela byla zblokována. Michal Holeš musel řešit nepříjemnou střelu od modré čáry, která byla těsně před ním tečována. Aktivita Drtičů přinesla první faul přerovského hráče. Na trestnou lavici zamířil Kolář. Neposeděl si ale dlouho. Individuální schopnosti prokázal Martin Hollý - 1:0. Po dalším vyloučení Vlčka mohli Drtiči navýšit náskok, ale střela Hrtúse Tihlářovi příliš starostí nenadělala. V 15. minutě byl za faul na Sprušila vyloučen domácí Komárek na 2 minuty + 10 minut osobního trest. A Zubři trestali. Osina přesně našel na modré čáře Hanáka, který ujel obránci a přesnou střelou překonal Holeše - 1:1. Před koncem třetiny byl vyloučen ještě přerovský Ditrich, ale Drtiči faul nepotrestali. První třetina skončila výsledkem 1:1.

Přerov vstoupil velkou šancí do první třetiny, Drtiči zase do druhé. Hrtúsovu střelu vyrazil Tihlář jen k Hozovi, který měl obrovskou šanci skórovat. Střela však nebyla dostatečně důrazná a Tihlář se stihl přemístit. Další starosti měl gólman hostů s duem útočníků Hollý, Haring. Tlak Hodonína přerušilo vyloučení Vaškoviče. Zubři několikrát ohrozili Holeše, ale hodonínský strážce klece byl vždy pozorný. Následovalo vyloučení přerovského Staňka. Formace Zdeňka Juráska Zubrům velmi zatápěla, ale hostující obrana v čele s Tihlářem si pokaždé poradila. Souvislý tlak Drtičů vyústil ve dvě branky, které následovaly brzy po sobě. Nejprve po úniku podél mantinelu propálil Tihláře Korotvička, poté Komárek po Juráskově přihrávce nedal svou střelou přerovskému gólmanovi šanci. V 33. minutě platil stav 3:1. Pohodu domácím nepokazilo ani vyloučení Korotvičky, při kterém Zubři Holeše prakticky neohrozili. Po druhé třetině byl stav 3:1.

Třetí třetina začala sérií zakázaných uvolnění na obou stranách. V 45. minutě Zubři několikrát použili zákroku na hraně pravidel. Nakonec jich bylo až příliš a rozhodčí vyloučen Halousku. Díky výborným zákrokům brankáře Tihláře Drtiči tuto přesilovku nevyužili. V následné přesilovce po vyloučení Sedláře se Drtiči spíše než na útočení, soustředili na kontrolu puku v bezpečné vzdálenosti od Holeše. Ke konci zápasu si Hodonín situaci trochu zkomplikoval, ale vyloučení Šúrka ani Podešvy Zubři nevyužili. Tím jejich naděje na bodový zisk skončily. Drtiči zvítězili v poměru 3:1.