Drtiči porazili Orlovou, do play-off jdou z druhého místa

neděle 7.3.2010 | Jan Hochman, Robert Krůza

Hodonínští hokejisté za sebou mají základní část. V sobotu v podvečer ji zakončili výhrou proti čtvrtému celku dlouhodobé tabulky z Orlové. Oranjes na svého soupeře vlétli jako uragán a po pár promarněných šancích zasadili Orlům smrtící direkt hned v úvodní části, kterou díky trefám Haringa, Korotvičky a Vrby vyhráli 3:0. Poté , co začátku druhé třetiny zvyšoval Vrba, tempo hry trochu opadlo a do hry se dostali i hráči Orlové. Nakonec ale domácí zvítězili 5:3 a skončili po dlouhodobé části na druhé příčce.

43.kolo, sobota 6.3.2010
SHK Hodonín - HC Orlová  5:3  (3:0, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Haring (Vaškovič, Komárek), 13. Korotvička, 18. Vrba (Peš), 21. Vrba, 58. Hollý (Špok) - 27. Vydra (Rozum), 34. Stránský (Najdek, Škatula), 60. Valchař (Najdek). Rozhodčí: Škach - Hejda, Velinský. Vyloučení: 8:6, navíc Studený (ORL) 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 3:0. Diváci: 1505. Střely na branku: 26:22. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2, 5:3.
SHK Hodonín: Tuček (Šrámek) - Salajka, Flamík, Koktan, Kaláb, Klimeš, Komárek, Šimeček, Podešva - Peš, Jurásek, Vrba - Kubica, Hollý, Špok - Vaškovič, Korotvička, Haring - Kuba, Hoza, Sajdl.
HC Orlová: Unzeitig (Kolář) - Urbánek, Mintěl, Grygar, Škatula, Rozum, Hegegy, Vydra, Stránský, Studený, Samiec, Valchař, Golab, Kotásek, Najdek, Sznapka.

Poslední zápas z povinných 44 kol základní části začali aktivněji domácí hokejisté a již po několika vteřinách se do nadějné možnosti tlačil Vrba, chvíli po něm střílel i Hollý. Následně pálili i Vaškovič a Jurásek, ale branka přišla až z hole Jozefa Haringa, který neuspěchal střelu, položil si golmana Unzeitiga a s přehledem skóroval - 1:0. I nadále byli domácí hráči jasně aktivnějším týmem a do dalších příležitostí se dostali postupně Korotvička a Peš. Až v polovině první části zahrozili i hosté, ale Najdek na Tučka nevyzrál. Ve dvanácté minutě byla vyloučena nová akvizice v obraně - Jan Koktan - který přišel z Třebíče posílit obranné řady společně s Tomášem Kalábem. V přesilovce hostí, ale udeřili domácí, to když Jan Korotvička vybojoval na modré čáře puk a střelou z hranice kruhů vymetl pravý horní růžek orlovské branky - 2:0. A do konce první dvacetiminutovky se situace opakovala ještě jednou. Tentokráte seděl na trestné lavici Salajka, ale Peš s Tomášem Vrbou ujeli a i když první střela druhého jmenovaného v síti neskončila, na dorážku už golman hostí nedosáhl - 3:0.

Vstup do druhé třetiny měli domácí raketový a již po čtrnácti vteřinách hry svou druhou trefou v zápase zvyšoval Tomáš Vrba - 4:0. V šestadvacáté minutě domácí hráčská lavice špatně střídala a hosté v přesilové hře po střele Rozuma a gólové teči Karla Vydry snížili - 4:1. V následujících minutách se střídaly možnosti na obou stranách, ale golmani své týmy drželi. Po polovině utkání se hosté dočkali další branky, když se Najdekova střela odrazila od zadního mantinelu a zcela volný Vít Stránský pohodlně zametl puk do brány - 4:2. Do konce druhé části mohl završit hat-trick Vrba, ale Unzeitig byl proti a po druhé třetině tak byl stav 4:2 pro Drtiče.

Závěrečná pasáž hry se dohrávala víceméně v poklidném tempu. Orlové už nešlo vůbec o nic a Hodonínu dvoubrankový náskok naprosto stačil a moc akcí tak poslední třetina nepřinesla. O aktivitě střelců svědčí i počet střel, kterých vyslali hráči obou mužstev pouze 12. Jedna z nich, deset minut před koncem z hole Salajky, skončila po odrazu od zadního mantinelu na horní síťce Unzeitigovy brány, ale hostující brankář byl pozorný a za záda ji nepustil. V následujících momentech se hra odehrávala převážně ve středním pásu a větší vzruch přinesl až samý závěr střetnutí. V 57. minutě byl vyloučen domácí Klimeš a hodonínští díky úniku dvojice Špok a Martin Hollý zaznamenali již třetí branku ve vlastním oslabení v dnešním zápase - 5:2. Tečku za utkáním posledního kola základní části druholigové skupiny udělal 11 vteřin před koncem hostující Radim Valchař, který dorazil střelu Najdeka - 5:3.

Tomáš Kaláb (obránce Hodonín)
Jsme tady skvělá parta. Dnešní zápas se mi hodnotí dobře. Ze začátku jsme Orlovou přehrávali, dali jsme rychlé góly, ale pak jsme bohužel ve druhé třetině začali trošku bláznit a oni nám s toho dali ty góly. Ve třetí třetině jsme si řekli v kabině, že musíme hrát od zadu a tak jsme to v klidu dohráli. Můj příchod sem se zrodil, když mi volal pan Dočekal a zeptal se mě, jestli bych nechtěl jít do Hodonína až to v Třebíči dohrajeme. Souhlasil jsem a rozhodl se si sezonu prodloužit. Myslím si, že tady ten mančaft na postup má, je kvalitní a na to aby se ta první liga tady udělala ten mančaft je. Když bych se vrátil k sérii Třebíče s Hradcem, tak jen tolik, že Hradec před tím dlouho nehrál a my byli rozehraní proti Vrchlabí. Zápasy byly vyrovnané, ty první dva tři a my se dostali v sérii do vedení, ale paradoxně proti vysoké výhře 10:3 doma se série otočila ve prospěch Hradce a pak už nám scházely síly. Hokej v Třebíči je proti této soutěži rychlejší, hraje se víc do těla a tady je přeci jenom víc času na rozehrávku, ale zas tak velký rozdíl to není. Je to spíš o rychlosti a vyspělosti hráčů.

Josef Ziemba (trenér Orlová)
Nehráli jsme zase tak špatně, bohužel nám nevyšla úvodní třetina, ve které jsme inkasovali po individuálních chybách. Zápas ale celkově splnil očekávání, protože víme že v Hodoníně se vždy těžko hraje. S výkonem svého týmu jsem spokojen, chtěli jsme zápas odehrát bez zranění a to se nám povedlo. Navíc jsme dnes čekali větší nářez. Skončila jedna fáze sezony a ve středu začíná druhá. Teď máme jediný cíl, dobře se připravit na play off.

1. NJI Nový Jičín 23 66:72 45
2. VAL Valašské Meziříčí 20 79:44 40
3. ZNS Žďár nad Sázavou 18 69:58 36
4. OPA Opava 21 61:58 30
5. VEL Velké Meziříčí 21 70:80 29
6. KMB Kometa Brno B 22 66:68 28
7. KOP Kopřivnice 21 69:69 26
8. HOD Hodonín 20 50:81 15