Drtiči porazili Břeclav až po prodloužení

pondělí 17.11.2008 | Václav Urubek, R. Krůza

Opět se potvrdilo, že v derby zápasech neplatí papírové předpoklady. Utkání bylo velice vyrovnané. Ačkoli domácí vedli už 2:0 a 3:1, tak hosté vždy srovnali a utkání dospělo do prodloužení. V něm o druhém bodu pro hodonínské rozhodl svou trefou Protivný.

18.kolo, neděle 16.11.2008
SHK Hodonín - HC LVI Břeclav  4:3p  (2:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 10. Hrtús (Pokorný), 16. Rapant M. (Hučko), 39. Zábranský (Pokorný), 63. Protivný (Pokorný) - 24. Barák (Pazdera, Čikl), 42. Pazdera (Balát), 43. Strýček (Barák). Rozhodčí: Šiška - Goňa, Obadal. Vyloučení: 11:10. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2533. Střely na branku: 37:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3.
SHK Hodonín: Holeš (Hubačka) - Pokorný, Rapant J., Protivný, Vejvar, Podešva, Hučko, Ševela, - Čárský, Jurásek, Hrtús - Peš, Zábranksý, Kýhos - Hoza, Rapant M., Barták - Matušek
HC LVI Břeclav: Chvátal (Žůrek) - Otoupalík, Kroupa, Barák, Novák, Veselský, Popela, Pazdera, Šimeček, Laga, Konta, Hrůza, Kárný, Kurial, Čikl, Strýček, Balát, Burian, Kundela

První střelu utkání vypálil břeclavský Hrůza. O pět vteřin později přišlo také první vyloučení a to domácí Michal Hrtús. Domácí obrana ale hostům nepovolila žádnou větší šanci. V polovině čtvrté minuty vyzkoušel pozornost Chvátala svou střelou od mantinelu Jurásek, Chvátal byl připraven. Na začátku šesté minuty poprvé vážněji zahrozili hosté, Čikl pronikl před branku a Holeš jen se štěstím puk vytěsnil mimo tři tyče. Přesto měli i v následujících minutách hodonínští herně navrch. V čase 7:22 byl vyloučen hráč hostů Konta. Domácí v ní ale lehkovážně přistoupili k rozehrávce a málem za to byli gólově potrestáni. Hrůza zachytil přihrávku mířící na Peše a Holeš měl rozhodně co dělat, aby puk neskončil v síti. V čase 7:54 putoval domácí útočník Peš. V ní ale Holeš nemusel řešit velké šance hostů, naopak uhodilo na druhé straně. Pokorný získal puk a jen tak ho vyhodil obloučkem ze třetiny, puk však získal Hrtús a sám před brankou nedal Chvátalovi rychou střelou šanci. Vstřelený gól ještě umocnil herní převahu domácích, kteří stále ohrožovali Chvátala, v dobré pozici byl například Zábranský. V čase 15:20 Drtiči vstřelili druhou branku, střelu Bartáka nechytatelně tečoval Michal Rapant. O chvíli později měli šanci i břeclavští, ale Kárného střelu z mezikruží Holeš vyrazil. První třetina skončila za stavu 2:0.

Na konci dvacáté druhé minuty se přes obranu prodral s pukem Milan Čárský, ale na důraznou střelu mu již nestačily síly. O chvíli později přišlo vyloučení domácího Jakuba Vejvara. Hosté tuto výhodu gólově zužitkovali, Čikl vypálil z první od modré a před Holešem puk tečoval Barák. Hostům gól vlil nový optimismus do žil a byli na ledě aktivnější. Následovala série vyloučení na obou stranách. V čase 29:43 mohl další gól vsítit Rapant, ale střelu z mezikruží do branky nenasměroval. Následně putoval na trestnou lavici hráč Břeclavi Kroupa. V ní tvrdě vypálil od modré Protivný, ale Chvátal střelu viděl a pohodlně ji vyrazil. V rozmezí třicáté sedmé a třicáté osmé minuty byli vyloučeni na hostující straně Chvátal ( trest odpykal Veselský ) a Šimeček, na domácí straně Protivný a Hodonín hrál přesilovou hru čtyři na tři. Tato situace domácím svědčila, Pokorný našel Zábranského, ten si s pukem sjel do kruhu a přesnou střelou o tyč překonal Chvátala. Ještě do konce druhého dějství mohlo být skóre vyšší, hostující útočník si dlouho zahrával s pukem, ztratil ho a Břeclav mohla považovat za štěstí, že puk neskončil v její síti. Druhá třetina skončila za stavu 3:1 pro Hodonín.

Do třetí třetiny vstoupili jasně aktivněji hosté, Drtiči si zřejmě mysleli, že již bude pouze stačit udržovat výsledek. V čase 41:22 se puk dostal na modrou čáru, odkud ho do sítě poslal Pazdera, nutno dodat, že Holešovi nikdo nestínil. A to nebylo vše, o minutu později bylo srovnáno. V přesilové hře hosté dobře zakombinovali, od modré čáry vypálil Strýček do chumlu hráčů před brankou a puk byl opět v síti! Následně domácí hráli v proti třem hostům, ale nedokázali nic vymyslet. Po vypršení trestů Břeclav opět ovládla dění na ledě a Holeš se v brance domácích určitě nenudil. Hostům přišel bod z tohoto střetnutí určitě více vhod než domácím a tak se zakopali na vlastní modré čáře, hodonínští se snažili utkání rozhodnout, ale žádná šance se neujala. Utkání skončilo po šedesáti minutách 3:3.

Do prodloužení nastoupili z každé strany podle pravidel čtyři hráči, ale po minutě a půl hry byli vyloučeni domácí Hoza a hostující Hrůza a hrálo se tři na tři. Tento počet hráčů více vyhovoval Drtičům, Pokorný získal puk a okamžitě s ním vyrazil vpřed, v útočném pásmu ho poslal Protivnému, který prudkou střelou prostřelil Chvátala a rozhodl o druhém bodu na konto domácích.

Svatopluk Číhal (trenér Hodonína): Ztracený bod mě samozřejmě mrzí, když do druhé třetiny byl zápas odehrán dobře. Břeclav odehrála dobrý zápas. Hráli tak, že tady neměli co ztratit. Taky podle toho ten zápas vypadal. Ono je to těžké když sem přijede tým ze spodku tabulky – nehecovaný proti týmu, který je první, druhý a ještě k tomu před takovou kulisou, jakou máme doma. Oni nemají co ztratit a my musíme. V tom je ten rozdíl. Jsme teď trošičku v útlumu Břeclav si za svůj výkon nezasloužila odjet z prázdnou. Náš tým se musí dát jak se říká do kupy a zvednou hlavy. Máme teď sérii tří těžkých utkání před sebou, tak se na to budeme soustředit. Na Orlovou jedeme s tím, že nemáme co ztratit. Je přeci jenom v tabulce za námi a my půjdeme do zápasu se zabezpečenou obranou a na brejky. Musíme je přehrát.

1. SUM Šumperk 40 211:89 103
2. OPA Opava 40 146:132 68
3. HBR Havl. Brod 40 148:133 67
4. HOD Hodonín 40 148:140 65
5. VAL Val. Meziříčí 40 138:123 64
6. KOP Kopřivnice 40 125:122 58
7. ZNS Žďár n/S 40 138:152 52
8. NJI Nový Jičín 40 118:165 45