Drtiči poprvé v sezoně podlehli Kopřivnici. I přes porážku 2:4 ale před Bobry uhájili čtvrté místo

sobota 8.2.2020 | Redakce, Foto: Foto: V. Václavková (dracisumperk.cz)

H O D O N Í N - Čtyřikrát v letošní sezoně povalili Kopřivnici, popáté už se ale radoval soupeř. Hodonínští hokejisté první zápas po desetidenní pauze nezvládli. Drtiči ve 38. kole východní skupiny druhé ligy prohráli i přes snaživý výkon na severu Moravy 2:4. Slováckému celku k důležitým bodům nepomohlo vedení 2:1 ani premiérová trefa zlínského mladíka Davida Kozubíka v dresu SHK. Jurča a spol. i přes sobotní prohru dál zůstávají na čtvrtém místě tabulky.

38.kolo, sobota 8.2.2020
HC TATRA Kopřivnice - SHK Hodonín  4:2  (1:2, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Gebauer (Bochnak), 27. Gebauer (Štěpánek, Mach J.), 38. Gebauer (Bochnak), 60. Suchý – 19. Mlynář (Janošek, Polák), 20. Kozubík (Lekeš, Horák). Rozhodčí: Šudoma – Bartek, Konvička. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 984. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.
HC TATRA Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Štěpánek, Krzak, Imrich, Bail, T. Fojtík, Stříž – Daron, Bochnak, Sluštík, J. Mach, Gebauer, Ollender, Hrubý, Suchý, F. Fojtík, Gola, M. Mach, Marek.
SHK Hodonín: Javůrek (Kubáň) – Horák, Janošek, Jaroněk, Miklík, Slabý, Ševčík, Věžník - Balán, Čejka, Hložánek, Charvát, Janás, Jurča, Komínek, Kozubík, Lekeš, Mlynář, Polák, Weintritt.

Hodonínští hokejisté nastoupili do utkání po desetidenní pauze. V brance SHK se tentokrát objevil mladík Javůrek, hostující trenér Konečný měl k dispozici i hráče zlínské juniorky, takže Drtiči hráli na čtyři kompletní útoky.

Začátek byl vyrovnaný, v úvodních deseti minutách zahrozily oba týmy, ale skóre se nezměnilo.

Drtiči pal po vyloučení mladíka Janoška přečkali první oslabení, ale krátce po vypršení trestu inkasovali první gól. Skóre v čase 12:46 otevřel domácí Gebauer.

Vzápětí si po nedovoleném zákroku Sluštíka zahráli přesilovku také hosté, ale Severomoravané se rovněž ubránili.

Drtičům patřil závěr první třetiny. Nejprve v 19. minutě Mlynář po akci Janoška a Poláka srovnal na 1:1, aby osmadvacet sekund před koncem první sirény završil obrat svým premiérovým gólem v dresu SHK Kozubík, jenž udeřil po spolupráci Horáka a Lekeše.

Kopřivnice ale v prostřední části skóre srovnala. Při hře pěti proti čtyřem se prosadil Gebauer a začínalo se od začátku. V polovině utkání hosty oslabil útočník Mlynář, který za zásah do oblasti hlavy nebo krku inkasoval trest na pět minut plus do konce utkání.

Jihomoravané ale těžké chvíle přečkali, navíc se pak nechal vyloučit i domácí Bail. Nerozhodný stav 2:2 vydržel až do 38. minuty, kdy podruhé v zápase skóroval Gebauer a Kopřivnice šla podruhé v utkání do vedení.

Drtiči se v závěrečné části vehementně snažili o vyrovnání. Měli přesilovky i šance, ale brankář Hromada svůj tým několika bravurními zákroky podržel. V závěru si trenér Konečný vyžádal oddechový čas a odvolal brankáře. Ani power-play ale vyrovnání nepřinesla.

Šance Hodonína na body definitivně uťal šest sekund před koncem domácí Suchý.

Slovácký celek tak podruhé za sebou vyšel bodově naprázdno, čtvrtou příčku ale drží dá. Hodonínští hokejisté nyní mají před sebou dva důležité domácí zápasy. Už ve středu se Jurča a spol. utkají se Žďárem nad Sázavou, v sobotu pak na Zimním stadionu Václava Nedomanského hostí Opavu.

Tibor Janás (asistent trenéra SHK Drtiči Hodonín): „V první řadě blahopřeji soupeři k dnešní výhře. My jsme měli možnost vyzkoušet čtyři nové hráče ze Zlína, kteří k nám mají vyřízené střídavé starty. Máme tak větší přehled a můžeme lépe porovnat výkonnost jednotlivých hráčů, které můžeme využít v závěru sezony směrem k play-off. Místo Kubáně dostal příležitost Javůrek. Bohužel výsledek utkání pro nás dopadl nepříznivě. Soupeř využil vše, co jsme mu po našich hrubých chybách nabídli. Bohužel utkání nedohráli dva centři, což bylo na naší útočné síle znát. Balán pro zranění a Mlynář kvůli osobnímu trestu do konce zápasu. Tím se nám ve dvou lajnách rozpadla útočná síla. Chyběl nám drajv, v útočném pásmu jsme nebyli dostatečně silní na puku a v útočném pásmu jsme se nedostávali do intenzivnějšího tlaku. Taky jsme nedokázali proměnit šance, které nám soupeř nabídl. Nyní máme před sebou dva domácí zápasy a musíme se v nich vrátit ke hře, která nás zdobila v předchozích utkáních. O skladbě mužstva směrem k play-off, pokud nedojdou zranění, máme svou představu, ale čeká nás ještě sedm zápasů v základní části, které chceme co nejlépe zvládnout.“

1. SUM Šumperk 39 206:89 100
2. HBR Havl. Brod 39 147:129 67
3. HOD Hodonín 38 143:134 62
4. OPA Opava 38 137:131 62
5. VAL Val. Meziříčí 38 133:116 61
6. KOP Kopřivnice 40 125:122 58
7. ZNS Žďár n/S 38 129:144 49
8. NJI Nový Jičín 38 112:154 45