Drtiči poprvé v sezoně nedali gól. I když Bobry potrápili, neproměnili šance a domů se vracejí s prázdnou

sobota 16.10.2021 | Redakce

H O D O N Í N - Hodonínští druholigoví hokejisté dál zůstávají na třech bodech. Nic na tom nezměnil ani sobotní zápas 8. kola východní skupiny ve Valašském Meziříčí. Drtiči sice favorizované Bobry dvě třetiny zápasu trápili, střelecky se ale na rozdíl od tradičního soupeře nedokázali prosadit, a tak se domů vrací s prázdnou. Jihomoravané prohráli 0:3 a dál čekají na druhou letošní výhru. Valaši naopak opěvují střelce branek Vávru, Křivohlávka a Apolenáře. Trenér Plšek v utkání prostřídal oba brankáře.

8.kolo, sobota 16.10.2021
HC Bobři Val. Meziříčí - SHK Hodonín  3:0  (1:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 16. Vávra (Podešva, Goiš), 45. Křivohlávek (Vosátko, Martiník), 46. Apolenář (Vávra, Podešva). Rozhodčí: Škach – Bubela, Mikšík. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 206. Střely na branku: 31:20. Průběh utkání: 3:0.
HC Bobři Val. Meziříčí: Sachr (21. Slovák) – Ďurkáč, Báchor, Martiník, Vosátko, Holiš, Kamas, Weintritt – Goiš, Vávra, Podešva – Apolenář, Křivohlávek, Finsterle – Kozubík, Andris, Kuchařík – Stodůlka, Vavřík, Urbanec.
SHK Hodonín: Kubáň (Martinčík) – Tomáš Dřímal, Hefka, Miklík, Hohl, Gabrhelík, Sedláček, Fišera, Krejčí – Janás, Komínek, Dobša, Tadeáš Dřímal, Marek, Balán, Rozsahegyi, Růžička, Giatsintov, Romančík, Podlaha, Janeček.

Drtiči přijeli do Valašského Meziříčí i s prostějovským obráncem Krejčím a s velkým odhodláním odčinit předcházející nezdary.

První třetina byla svižná i zajímavá, hra se přelévala z jedné strany na druhou. Hosté šli hned v úvodu střetnutí po vyloučení Janáse do čtyř, ale oslabení přečkali. Pak také několikrát zahrozili, ale brankáři Sachr s Kubáněm se činili.

Na první gól diváci čekali až do 16. minuty, kdy spolupráci Podešvy a Goiše zakončil Vávra, jenž potvrdil svou roli lídra kanadského bodování domácího týmu.

Trenér Bobrů Plšek po první třetině vystřídal gólmany, Sachra nahradil Slovák. Více práce měl ale na druhé straně Kubáň, který neudržel střelu Andrise, ale dorážející Kuchařík ani natřikrát nedokázal propasírovat kotouč za záda hostujícího gólmana.

Drtiči nepříjemnou chvíli přečkali, pak soupeře zmáčkli, ale v zakončení nebyli přesní a nevyužili ani přesilovou hru. Vzápětí si v početní výhodě zahráli i domácí, skóre se ale nezměnilo.

Prostřední periodu poznamenala řada vyloučení, která hru zbytečně rozkouskovala.

Jihomoravané mohli skóre srovnat v úvodu třetí třetiny, ale faul ex-Drtiče Finsterleho nepotrestali a ve 45. minutě podruhé inkasovali- Křivohlávek při přečíslení dvou hráčů na jednoho hledal Martiníka, ale přihrávku zblokoval hodonínský bek. Puk se však šťastně odrazil od hostujícího hráče zpátky k domácímu útočníkovi, který kotouč uklidil za bezmocně se přesunujícího brankáře Kubáně.

Vzápětí Bobři udeřili potřetí. Skvělé práce Vávry využil Apolenář, jenž nikým nebráněný v předbrankovém prostoru poslal nechytatelně kotouč za brankáře Kubáně.

Hodonínští hokejisté se snažili závěr utkání zdramatizovat, ale na pozorného gólmana Slováka si nepřišli, a tak vyšli nejen bodově, ale i střelecky naprázdno.

Drtiči se vlastním fanouškům představí zase ve středu, kdy na Zimním stadionu Václava Nedomanského vyzvou od osmnácti hodin Žďár nad Sázavou.

Lukáš Plšek (HC Bobři Valašské Meziříčí): „Na dnešní zápas jsme se hlavně v hlavách připravovali celý týden. Dnes jsme ten zápas měli od začátku do konce pod kontrolou, možná jsme si mohli víc pomoct v přesilovkách. Ale i za cenu čtyř zraněných hráčů jsme to dnes dotáhli do vítězného konce, bereme tři body a jsme rádi, že se konečně v tabulce posouváme na pozice zaručující play-off."

Tibor Janás (SHK Drtiči Hodonín) „Výsledek 3:0 hovoří za vše. Bez vstřeleného gólu nemůžeme uspět. Do šancí se dostaneme, ale přetavit je v gól nedokážeme. V zakončení máme problém. Je to samozřejmě hodně o psychice každého hráče. K tomu se přidá, jak už to tak bývá, i zranění klíčových hráčů. Dnes nedohrál Růžička, navíc to vypadá na dlouhodobé zranění. Valašské Meziříčí má zkušený tým, ale šance na bodový zisk trval dvě třetiny. V té třetí nám domácí odskočili na 3:0 a o osudu utkání bylo rozhodnuto.“

16.10. | Val. Meziříčí - Hodonín | 3:0
10.11. | Hodonín - Val. Meziříčí | 2:7
13.11. | Hodonín - Val. Meziříčí | 3:2