Drtiči poprvé od prosince 2015 vyloupili porubský led! Vítěznou trefu zaznamenal v 56. minutě David Polesný

středa 22.2.2017 | Jan Hochman

Po dlouhých pěti zápasech se Drtiči dočkali. V důležitém posledním utkání základní části porazili silnou Porubu na jejím ledě 3:1 a zajistili si konečné čtvrté místo v tabulce východní skupiny 2. ligy. Skóre zápasu načal už na konci první minuty Matula, ale domácím se podařilo zásluhou Sztefka do přestávky srovnat. Nerozhodné skóre vydrželo až do závěru poslední třetiny, čtyři minuty před vypršením základní hrací doby dal rozdílovou branku David Polesný. O dvě minuty později pak dal definitivní tečku na dnešní vítězství Jakub Hajný. Drtiči díky této výhře začnou čtvrtfinálovou sérii s Opavou doma!

44.kolo, středa 22.2.2017
HC RT TORAX Poruba 2011 - SHK Hodonín  1:3  (1:1, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 11. Sztefek (Flašar, Slováček) - 1. Matula, 56. Polesný (Matula, Kadlec), 58. Hajný (Polesný, Charvát). Rozhodčí: Škach - Novák, Goňa. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 584. Střely na branku: 35:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň (33. Pútec) - Rudl, Dresler, Adamík, Puškár, Flašar (A), Bail, Peslar, Slavík - Ballner, Kafka, Piecha (A), Seidler, Kuťák, Orság, Jáchym, Slováček, Zachar (C), Sztefek, Vaňek, Tomčák. Trenér: Tomáš Sršeň.
SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) - Haloda M., Miklík, Kužílek, Pokorný (A), Polesný, Potekhin, Loginovsky, Weber - Jurča, Vaněk, Vrána - Kadlec, Peš (C), Matula - Hajný, Kuba (A), Charvát - Černohous, Hložánek, Venclík. Trenéři: Stanislav Beťko, Jan Prčík.

K poslednímu utkání základní části cestovali Drtiči už i s kapitánem Pešem v sestavě do ostravské Poruby. Baník v tomhle utkání hájil čtvrtou příčku před dotírající Opavou, která poslední duel sehrála v Šumperku a tak se o čtvrté místo rozhodlo na dálku.

Parádní vstup do zápasu měl Hodonín, když se už v padesáté vteřině trefil Dominik Matula, který využil hned prvního zaváhání porubské obrany. K první vážnější šanci Poruby se dostal Jáchym. Porubský útočník měl dostatek času i prostoru ke vstřelení branky, ale i přesto neuspěl. V osmé minutě puk nebezpečně poskakoval před Kubáněm.

Hodonínští útočníci se jej snažily dostat do sítě, ale ani jednomu se to nepovedlo. O chvíli později byl v dobré, ale složité situaci Vrána. Zády k brance trefil pouze beton Kubáně. V půli první třetiny dokázali domácí srovnat stav utkání. Michal Sztefek doklepl kotouč za Kotvana po střele Flašara. Před koncem první části nabídl domácím výhodu Hložánek, který usedl na trestnou lavici. Torax ovšem tuhle příležitost nevyužil.

I úvod druhé třetiny vyšel lépe Drtičům. Po dobré kombinaci nastřelil Baník pouze tyč domácí svatyně. O tři minuty později se do dobré příležitosti dostal Seidler. Jeho pokus sice Kotvan neudržel ve výstroji, ale puk se štěstím neskončil v brance, ale pouze za brankou. V polovině druhé periody dobrou orientaci předvedl Polesný a na modré čáře zachytil vyhození Poruby.

Následně se pokoušel o střelu, ale jeho střela neměla dostatečnou razanci, aby ohrozila Kubáně. V další akci se ocitli opět Drtiči. Venclík s Hložánkem dobře vykombinovali domácí obranu, ovšem s následnou střelou si na Kubáně nepřišli. Minutu a půl před koncem předvedl Kotvan parádní zákrok proti šanci Kuťáka a Hodonín mohl jít do šatny za nerozhodnutého stavu.

Třetí třetina začala opět vlažně a do první šance se dostal Jáchym, který se snažil tečovat puk před Kotvanem. Kotouč skončil mimo branku. V další části hry se hra přelévala ze strany na stranu a oba týmy doprovázela spousta nepřesností. Do vyložené šance se dostal osm minut před koncem základní hrací doby Peslar, který se ocitl sám před Kotvanem, ale v nejméně vhodný okamžik selhal a nepropasíroval puk za záda Kotvana.

O tři minuty později se mohli Drtiči radovat. Obrovského závaru před domácí brankou nejlépe využil David Polesný, který se nejlépe zorientoval a dal Baníku šanci na plný bodový zisk. Po brance Polesného se porubští hráči tlačili více před Kotvana a snažili se vstřelit vyrovnávající gól, ale byli to opět Drtiči, kteří se dokázali střelecky prosadit. Jakub Hajný se chopil puku a přesným bekhendovým pokusem pod horní tyčku překonal Pútece.

Roman Kotala (Poruba):
Opět jsme odehráli jeden z nepovedených zápasů, nebyla tam vidět žádná chuť po vítězství. I když to nebyl moc pohledný hokej, tak Hodonín si za vítězstvím šel více než my, což také potvrdil na konci utkání dvěma góly po našich hrubých chybách. Určitě chyběla i trochu motivace, nevím, jestli nás položilo také to, že jsme sehráli dva zápasy ve dvou dnech, nicméně natrénovaní jsme na to dostatečně, abychom tohle zvládli, navíc se nehrálo v kdovíjakém tempu. Nyní ale pociťujeme spíše zklamání, že kluci neměli žádnou chuť vyhrát. Ve čtvrtfinále nás čeká Nový Jičín, takže vůbec nic lehkého, nicméně tam si nebylo moc z čeho vybírat, protože i s Kopřivnicí jsme odehráli vyrovnané zápasy. Doufám ale, že čtyři vítězství urveme a hlavně, že to nebude dlouhá série, protože ta by nám vzala hodně sil do dalších bojů. Do soboty je ale potřeba se hlavně zvednout a začít hrát tak, jak tomu bývalo dříve. Pokud se vrátíme k důrazu, přesnosti, tak pak bychom problémy mít neměli, ale musíme to za každou cenu zlepšit.

Jeli jsme do Poruby s tím, že urveme alespoň dva body, takže jsem opravdu velmi rád, že máme nakonec tři, že jsme si to čtvrté místo uhráli sami a nemuseli se ohlížet na výsledek utkání v Šumperku. Kluci podali zodpovědný výkon, jelikož již před zápasem jsme si řekli , že chceme hrát tak, jako kdyby se již jednalo o zápas playoff. To znamená vyčkávání na chyby soupeře a využívat přečíslení. Nicméně byl to vyrovnaný zápas, výborně nás podržel gólman v rozhodujících chvílích a jsme rádi, že se štěstí v závěru přiklonilo k nám.

1. VAL Valašské Meziříčí 31 120:72 64
2. NJI Nový Jičín 30 92:99 56
3. OPA Opava 31 101:92 48
4. ZNS Žďár nad Sázavou 29 110:103 48
5. KMB Kometa Brno B 32 92:101 43
6. KOP Kopřivnice 32 101:100 41
7. VEL Velké Meziříčí 31 102:122 39
8. HOD Hodonín 30 84:113 30