Drtiči podlehli Valašskému Meziříčí 2:3 po nájezdech

sobota 8.1.2011 | Redakce

Drtiči mohli po první třetině, kterou vyhráli na střely 20:5, klidně vést o čtyři branky. Místo toho ihned po nástupu do druhé části inkasovali a navíc po dalších čtyřech minutách opět inkasovali. Drtiči do konce druhé časti stihli Korotvičkou a Salajkou srovnat a nerozhodný stav vydržel až do konce 60. minuty. Rozhodnout nakonec musely až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější hosté, kteří si tak odváží na Valašsko dva body.

30.kolo, sobota 8.1.2011
SHK Hodonín - HC Bobři Val. Meziříčí  2:3sn  (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 36. Komárek (Vaškovič, Barták), 40. Salajka (Korotvička) - 21. Varga D. (Bacul L., Bacul R.), 25. Varga D. (Bacul L., Vašut), rozhodující nájezd Bacul R.. Rozhodčí: Humpolíček - Černý, Kříž. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1350. Střely na branku: 35:28. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
SHK Hodonín: Peksa (Rajčák) - Miklík, Salajka, Pokorný, Komárek, Šindelář, Beňa, Podešva - Peš, Jurásek, Rehuš - Barták, Vaškovič, Korotvička - Hoza, Tomášek, Špok - Bauer, Zelinka, Penák.
HC Bobři Val. Meziříčí: Krumpoch (Mocek) - Blažek, Bokroš, Musil, Martiník, Matějný, Bacul L., Varga Mi., Palík, Růčka, Tatarčík, Varga Ma., Varga D., Dvořák, Vašut, Winchester, Matušík, Bacul R., Balga.

Zápas Drtičů s Bobry začal velkou převahou domácího mužstva. Hodonínští hokejisté byli celou úvodní třetinu jasně lepší. Jedna šance střídala druhou, ale útočníci SHK si pokaždé vylámali zuby na bezchybném Krumpochovi. A když už byl brankář Bobrů překonám pomohla mu konstrukce jeho branky. Drtiči svého soupeře v první čáti jasně přestříleli - poměr střel byl dvacet ku pěti, ale i tak, skončila první dvacetiminutovka bez branek.

Na začátku druhé třetiny se opět potvrdilo, jak je hokej nevyzpytatlný. Po pouhých 14ti vteřinách padla branka, ale do domácí branky. David Vagra zcela sám před Peksou nezaváhal a poslal hosty do vedení. Aby toho nebylo málo, po dalších pěti minutách zvyšoval už na dvoubrankový rozdíl opět David Varga.

Drtiči se trápili, naštěstí jim pomohla přesná přesilovková trefa Lukáše Komárka. Nakonec se ještě před druhou přestávkou domácí hráči dočkali i vyrovnání. A to ve vlastním oslabení. Golman Bobrů vyjel pro puk do rohu, kde jej o něj ale obral Korotvička, který našel na modré zcela volného Jozefa Salajku, který neměl problém trefit úplně opuštěno klec Valmezu.

Poslední třetina přinesla z obou stran opatrný hokej. Oba celky si byly vědomy toho, že body z dnešního utkání jsou pro další vývoj soutěže hodně důležité. Drtiči mohli přesto strhnout vedení na svou stranu, ale puk z Komárkovy hole za brankovou čáru nedoskákal a na řadu tak přišlo pětiminutové prodloužení. Ani to ale vítěze neurčilo a proto došlo i na trestná střílení.

První jeli hosté a Vašut proměnil. Za Drtiče jel Vaškovič, ale blafák mu nevyšel. Dalšího Bobra Matějného Peksa vychytal, leč ani Juráskovi se Krumpocha přelstít nepodařilo, jeho střele v cestě stála levá tyč. Rozhodnutí padlo z hole Robina Bacula, jehož střela prošla Peksovou výstrojí až za brankovou čáru a rozhodla o dvoubodovém zisku pro Bobry.

Autor: Pavel Hodes

Svatopluk Číhal (trenér SHK Hodonín): Dnes to bylo hodně špatné. Vlastně rozhodla první třetina, kdy jsme měli počet střel 20 ku 5, ale nedokázali jsme vstřelit branku. Připomínalo mi to zápas ve Valmezu, kdy jsme také měli tlak v první třetině a pak nám tam nasázeli pět branek. Bohužel, někteří hráči, když jim to nejde, tak se prostě nekousnou. Dnes se bohužel vůbec nedokázali prosadit útočníci. Pak navíc přišla opět špatná druhá třetina. Tak jako vždycky - špatný nástup, dvě inkasované branky... Pak jsme sice se štěstím dokázali srovnat a dalo by se říct, že na to, co jsme dnes předvedli, je ten bod je dobrý.

Roman Sedlák (trenér HC Bobři Valašské Meziříčí): Jsme rádi, že to pro nás dopadlo dobře. Myslím, že zápasu remíza a bod pro oba týmy odpovídají. Šance měli domácí i my a remíza je spravedlivá na obě strany a nájezdy - to už je loterie. Za vítězství jsme samozřejmě velmi rádi, protože jsme tak stále ve hře o play-off. Dva body jsme dnes doslova vydřeli. Doufám, že nás to nakopne do dalších zápasů ve skupině a že po novém roce budeme předvádět mnohem lepší výkony. Pokusíme se porvat o tu osmičku, myslím, že už i v šatně se atmosféra uklidnila.

30.10. | Val. Meziříčí - Hodonín | 6:5sn
8.1. | Hodonín - Val. Meziříčí | 2:3sn
22.1. | Hodonín - Val. Meziříčí | 11:4
9.2. | Val. Meziříčí - Hodonín | 3:2