Drtiči po výborném výkonu vezou cenné tři body z Kolína

neděle 9.10.2011 | Redakce

Dalším soupeřem hodonínských hokejistů byl vedoucí Kolín. Drtiči vstoupili do zápasu výborně a ve 14. minutě vedli po gólech Kocáka a Korotvičky 0:2. Domácí se pokoušeli dostat zpět do zápasu, ale když se ve druhé třetině v rozmezí tří minut trefili Jozef Salajka a Petr Peš, bylo o vítězství Hodonína takřka rozhodnuto. Utkání vyšlo brankáři hostů Marku Peksovi, který si připsal první vychytanou nulu v letošní sezoně. Drtiči se posunuli na druhou příčku tabulky.

9.kolo, neděle 9.10.2011
TJ SC Kolín - SHK Hodonín  0:4  (0:2, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Kocák (Jurásek), 14. Korotvička (Špok, Hoza), 29. Salajka, 32. Peš (Kocák). Rozhodčí: Pražák - Mertl, Slavík. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 785. Střely na branku: 25:34. Průběh utkání: 0:4.
TJ SC Kolín: Brázdil (32. Blažek) - Nedbal, Procházka, Barták, Pácal - Kubát, Cerk, Skokan - Morkes, Pospíšil, Mejzr - Ježek, Hloušek, Čtvrtečka - Pecka, Javůrek, Kapička.
SHK Hodonín: Peksa (Šenk) - Salajka, Miklík, Barták, Svoboda, Pokorný, Gróf - Peš, Jurásek, Kocák - Sajdl, Hollý, Rehuš - Hoza, Korotvička, Špok - Fiedler, Tomi, Charvát.

Drtiči odcestovali do Kolína bez obránce Komárka, k dispozici nebyla ani nová posila Hlavačka a proto se do druhé obranné dvojice ke Svobodovi postavil opět útočník Barták. Velmi slušně zaplněné tribuny, na kterých oranžovo-modrým fandilo i asi 40 hodonínských fanoušků, viděly v prvních minutách hodně opatrný a vyrovnaný hokej.

Vyrovnaný stav platil až do začátku desáté minuty, ve které Jurásek našel krásným pasem přes celé kluziště na útočné modré Petera Kocáka, který z levého kruhu vymetl všechny pavučiny v pravé šibenici Brázdilovy klece. O čtyři minuty později se hosté radovali podruhé, když se Jan Korotvička nejlépe zorientoval v nepřehledné situaci před brankou domácích a uklidil puk do stejného místa, jako jeho spoluhráč o chvíli před ním.

Ve druhé části nejprve obě mužstva nevyužila své přesilové hry, následně v osmadvacáté minutě putoval na lavici hanby další domácí hráč Mejzr a Drtičům se povedlo početní výhodu na třetí pokus využít. Gól to byl ale hodně kuriozní. Jozef Salajka vypálil na Brázdila, puk trefil domácího obránce Nedbala do zad a zapadl do domácí klece.

Dvě minuty po polovině utkání pak ujela dvojice Peter Kocák - Petr Peš, střelec první branky SHK se tentokrát proměnil v nahrávače, druhý jmenovaný zakončil výborně vyřešené přečíslení na výbornou a vyhnal kolínskou jedničku Brázdila z brány. Na jeho místo se postavil Blažek a i když musel, stejně jako Peksa na druhé straně, řešit několik složitých situací, víc branek už utkání mezi Kolínem a Hodonínem nepřineslo.

Drtiči se tak mohli po vítězství 4:0 a výborném taktickém výkonu radovat se svými fanušky z dalšího tříbodového zisku. Marek Peksa udržel poprvé v letošním ročníku čisté konto a připsal si 25 úspěšných zákroků.

Stanislav Bednář (hlavní trenér TJ SC Kolín):
Hodonín byl pro nás silný soupeř. Hrajeme už dlouho jen na čtyři beky a dnes to už bylo cítit. Neměli jsme ani to pověstné štěstí, puky se odrážely k soupěři, ale kluci bojovali a nevypustili to ani za stavu 0:4. Máme v mužstvu spoustu juniorů a hrajeme to, na co máme. Soupěř byl ale kvalitní, hlavně v osobních soubojích, což nám, díky tomu, že jsme vyčerpaní, bralo hodně sil. Hodonín dal krásné góly, my jsme si dali jeden sami, ale i to se někdy stává. Naše výkony a postavení v tabulce jsou nad naše očekávání a jsme za to rádi.

Arnošt Šifl (asistent trenéra SHK Hodonín):
Na včerejším tréninku jsme se zaměřili na narušování rozehrávky soupeře ve středním pásmu. Kluci dnešní zápas zvládli po taktické stránce na výbornou. Nezbavovali se zbytečně puků, podpořeno to bylo výborným bruslením a taky dobrým výkonem brankáře. Díky této hře jsme se dostávali do přečíslení a šancí, ze kterých nakonec padaly i branky. Vždycky se nám hraje líp proti soupeři, který chce hrát hokej. Musíme se ale naučit hrát i s těmi mančafty, které, hlavně u nás, urputně brání.

1. VAL Valašské Meziříčí 34 134:78 70
2. NJI Nový Jičín 31 94:102 56
3. OPA Opava 33 106:95 51
4. ZNS Žďár nad Sázavou 32 113:118 49
5. KMB Kometa Brno B 33 94:102 45
6. VEL Velké Meziříčí 33 106:130 42
7. KOP Kopřivnice 32 101:100 41
8. HOD Hodonín 32 92:115 36