Drtiči po dvou porážkách zabrali. Z Valašského Meziříčí vezou dva body. Útočník Čejka se trefil hned při premiéře

sobota 16.11.2019 | Redakce

H O D O N Í N - Tohle byla premiéra jako hrom! Jednadvacetiletý útočník Jakub Čejka, který v týdnu přišel do Hodonína na hostování z Komety Brno, se při své premiéře v dresu Drtičů blýskl gólem a proměněným samostatným nájezdem. Slovácký celek hlavně díky skvělé produktivitě mladého hokejisty v 18. kole druhé ligy přemohl domácí Valašské Meziříčí 2:1 a v tabulce východní skupiny se posunul před Opavu na čtvrté místo. Na třetí Bobry Drtiči ztrácejí už jenom dva body.

18.kolo, sobota 16.11.2019
HC Bobři Val. Meziříčí - SHK Hodonín  1:2sn  (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 46. Vaněk (Seidler, Dvořák) – 27. Čejka (Matula, Charvát), rozhodující nájezd Komínek. Samostatné nájezdy: Krejčí nedal, Dvořák nedal, Bulín nedal, Pořický nedal, Čejka 0:1, Romančík nedal, Komínek 0:2, Andris 1:2, Matula nedal, Klímek nedal. Rozhodčí: Blaha – Hranoš, Bartoň. Vyloučení: 1:5. Bez využití. Diváci: 305. Střely na branku: 41:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1.
HC Bobři Val. Meziříčí: Slovák (Sachr) – Ďurkáč, Běhal, Žák, Ondračka, Kamas, Baroš, Weintritt, Holiš – Seidler, Dvořák, Vaněk – Andris, Romančík, Martiník – Pořický, Daněk, Paťava – Kuchařík, Klímek.
SHK Hodonín: Kubáň (Javůrek) – Věžník, Ševčík, Sedláček, Slabý, Miklík, Horák – Pröschl, Komínek, Matula, Čejka, Mlynář, Krejčí, Charvát, Bulín, Hložánek, Leška, Janás, Polák.

Hodonínští hokejisté přijeli do Valašského Meziříčí bez zraněného kapitána Jurči, zato se dvěma nováčky. Zatímco útočník Patrik Bulín si na premiéru v oranžo-modrém dresu musí ještě počkat, další nové akvizice SHK, Jakub Čejka, si v sobotu připsal první start za Drtiče.

Brankáři Kubáňovi kryl záda ze střídačky Jan Javůrek. Gólman hodonínské juniorky, který před začátkem letošní sezony přišel na Slovácko z jihlavské Dukly, vypomůže druholigovému týmu formou střídavých startů z SHKm.

Jihomoravané začali na Valašsku slušně a hned ve 3. minutě si vypracovali velkou příležitost. Útočník Mlynář se individuální akcí proháčkoval až před domácího brankáře Slováka, bekhendem ale trefil pouze tyč.

Bobři mohli jít do vedení po vyloučení Horáka, ale přesilovou hru nevyužili.

Ve zbytku první třetiny několikrát zhrozily oba týmy, skóre se ale v úvodních dvaceti minutách nezměnilo.

Drtičům patřil i vstup do druhé třetiny, ale velkou šanci nevyužili. Slovácký celek pak přečkal druhé oslabení a ve 27. minutě udeřil. Po zaváhání domácích při přechodu útočné třetiny se dostali hosté do přečíslení a Čejka po přesném pasu Matuly dostal i s pomocí tyče puk za Slováka a premiérovým gólem v SHK otevřel skóre vyrovnaného sobotního zápasu.

Hodonínští hokejisté byli po vedoucí brance hodně aktivní a dál rivala přehrávali. Poslední minuty prostřední části ale patřil Bobrům, kterým pomohlo také vyloučení hostujícího beka Věžníka. Valaši soupeře v další početní výhodě zmáčkli, gólman Kubáň ale skvělými zákroky parťáky před sebou podržel.

Zkušený brankář inkasoval až ve 47. minutě. Vyrovnání Bobrů přišlo po nenápadné akci. Seidler si nejprve vybruslil před brankáře Kubáně zpoza branky, ale neuspěl. Gólová byla až dorážka Rostislava Vaňka do odkryté branky.

Valachy vstřelená branka nakopla. Domácí výrazně ožili a dál se tlačili do zakončení.

Drtiči ale mohli v závěru strhnout vedení na svoji stranu. Nedorozumění brankáře Slováka a domácí obrany ale nepotrestali, gólman Valašského Meziříčí své zaváhání napravil a zaklapl betony včas.

Jihomoravané si až v 56. minutě zahráli první přesilovou hru. Nedovolený zákrok bývalého spoluhráče Romančíka ale nepotrestali. I když hosté soupeře mačkali, z tlaku vedoucí branky nevytěžili.

Deset sekund před koncem byl za nedovolené bránění vyloučen hostující útočník Čejka. Kouč Bobrů Weintritt si vyžádal oddechový čas, Drtiči si ale bod nenechali vzít.

Vyrovnaný zápas tak po šedesáti minutách dospěl až do prodloužení. V něm hráli domácí téměř dvě minuty přesilovku čtyři proti třem, ale hosté se ubránili.

V čase 64:10 mohl duel definitivně rozseknout hostující Matula. Kapitán Hodonína ale trestné střílení neproměnil, když jeho střela nemohla pozorného Slováka ohrozit.

Hosté ze Slovácka byli nakonec šťastnější, když brankami posily Čejky a Komínka opanovali samostatné nájezdy. Drtiči se po výhře 2:1 dostali před Opavu na čtvrté místo tabulky, na třetí Bobry ztrácí jenom dva body.

Hodonínští hokejisté mají ve středu volno. Třetí pětinu základní části odstartují příští sobotu na ledě Kopřivnice.

Lukáš Plšek (asistent trenéra HC Bobři Valašské Meziříčí): „Hodnocení můžeme zkopírovat z posledních tří zápasů. Koncovka, koncovka, koncovka. Nemůžeme upřít snahu nebo nasazení, herní projev je dobrý. Za poslední dva zápasy máme dohromady 80 střel, ze kterých jsme dali 2 góly. Dnes bych vyzdvihl výkon Jirky Slováka, protože když se Hodonín vymanil ze třetiny, tak byl nebezpečný a vše od nich smrdělo gólem. Ve středu nás čeká další bitva my chceme uspět."

Michal Konečný (SHK Drtiči Hodonín): „První třetina byla z naší strany špatná, taková ustrašená. Ale díky skvělému Kubáňovi jsme ji přežili bez inkasované branky. Od druhé třetiny jsme ale začali hrát parádní hokej. Měli jsme vést vyšším rozdílem, protože jsme měli vyložené šance. Bohužel jsme dali jenom jeden gól, což se nám vymstilo, když Valašské Meziříčí to takovém náhodné brance srovnalo na 1:1. Před kluky ale musím smeknout, jak v prodloužení ubránilo dlouhé oslabení tří proti čtyřem. Z hráčů na střídačce jsem cítil velké odhodlání, bylo úžasné, jak se neskutečně semkli. K výhře nám pomohl Kuba Čejka. Lepší premiéru si snad ani nemohl přát. Věřím, že nám pomůže i v dalších zápasech. Celý tým byl šťastný z toho, že těžký zápas zvládl. Valašské Meziříčí opravdu není lehký soupeř. Znovu se ale ukázalo, že se v této soutěži dá hrát s každým. Jenom musíme mít štěstí, nasazení a hrát svůj hokej. Věřím, že úspěšní budeme i v dalších zápasech. I když po dvou porážkách tady byla panika, herní stránka nebyla vůbec špatná.“

1. SUM Šumperk 30 149:70 78
2. HBR Havl. Brod 29 116:93 55
3. HOD Hodonín 29 116:106 49
4. OPA Opava 29 108:93 48
5. VAL Val. Meziříčí 29 103:90 45
6. NJI Nový Jičín 30 93:124 39
7. KOP Kopřivnice 30 97:98 38
8. ZNS Žďár n/S 29 95:119 32