Drtiči parádně otočili duel s Moravskými Budějovicemi. Výhru věnovali Leškovi staršímu, který oslavil sedmdesátku

čtvrtek 7.3.2019 | Redakce

Znovu se ukázalo, co v play-off znamená výhoda domácího prostředí. Hodonínští druholigoví hokejisté před vlastním publikem zvládli i druhý čtvrtfinálový duel a po výhře 4:2 se přiblížili vytouženému postupu do semifinále. Drtiči sice po dvaceti minutách prohrávali 0:1, ale v prostřední části výsledek třemi brankami v rozmezí čtyř minut otočili a náskok už výborným výkonem uhájili. Svěřenci trenérů Ivana Doniče a Aleše Flašara nyní mají dva pokusy na to, aby sérii s Moravskými Budějovicemi ukončili. První mečbol se Drtiči pokusí proměnit už v pátek, kdy je na Vysočině na programu čtvrtý duel.

ČF3, středa 6.3.2019
SHK Hodonín - HC Moravské Budějovice 2005  4:2  (0:1, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Finsterle (Benýšek), 24. Franek (Mikéska), 26. Růžička (Matula, Ševčík), 60. Jurča – 18. Krutiš (Mikeš, Rytnauer), 38. Juráň (Furch). Rozhodčí: Dufek – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 1216.
SHK Hodonín: Kubáň (Gajan) – Dresler, Šaršok, Fišera, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Miklík – Charvát, Leška, Finsterle, Škutchan, Benýšek, Růžička, Franek, Matula, Jurča
HC Moravské Budějovice 2005: Groh (Vacek) – Trnka, Kadela, Furch, Peroutka, Kabelka, Kliment, Pospíchal – F. Matějka, Lupač, Bulín, Juráň, Horký, Mlynář, Mikeš, Hačecký, Rytnauer, Hrala, Ferda, Heinrich, Krutiš

I třetí čtvrtfinálové střetnutí bylo vyrovnané. Oba týmy hrály důrazně a pozorně bránily, takže žádný ze soupeřů neměl výrazně navrch. I když třeba Hodonín zahrozil, všechny jeho pokusy v první třetině pochytal pozorný gólman Groh.

Hosté nevyužili přesilovou hru po vyloučení obránce Mikésky, Drtiči zase promarnili početní výhodu po nedovoleném zákroku Krutiše.

Bezbrankový stav vydržel sedmnáct minut. V závěru úvodní části se ale skóre poprvé změnilo. A do vedení šli hosté, když brankáře Kubáně překonal právě Krutiš, kterému asistovali Mikeš s Rytnauerem.

Jihomoravanům za nepříznivého stavu pomohla přestávka. Drtiči se v šatně zklidnili a po domluvě v kabině rozjeli na ledě nečekaný kolotoč. Výsledkem byly tři branky v hostující síti v rozmezí čtyř minut. K bleskovému obratu zavelel Finsterle. Uzdravený hodonínský útočník v čase 21:25 srovnal na 1:1. Domácí branka nakopla a vzápětí přidali další dvě rány. Nejprve poslal Drtiče do vedení kanonýr Franek, následně potřetí rozjásal zaplněné ochozy Růžička.

Za stavu 3:1 přišly tři vyloučení, ale žádný z týmů nedokázal hru pěti proti čtyřem zužitkovat.
Žihadla znovu udeřila až na konci prostřední části. Kontaktní branku zaznamenal Juráň, jenž po Furchově asistenci vykřesal pro hosty naději na zvrat ve středečním utkání.

Drtiči v závěrečné periodě hájili těsný náskok. Komplikaci přineslo vyloučení Finsterleho, ale domácí oslabení skvěle ubránili. Slovácký celek pak přečkal i faul kapitána Jurči. A byl to právě zkušený domácí útočník, který tři sekundy před koncem středečního zápasu pečetil triumf Drtičů 4:2 a přiblížil hodonínské hokejisty vytouženému postupu do semifinále play-off.

Drtiči středeční výhru věnovali bývalému hráči Petru Leškovi staršímu. Otec dvojnásobného extraligového šampiona totiž oslavil významné životní jubileum. Bylo mu sedmdesát let. „Do dalších let mu všichni přejeme hodně štěstí, zdraví a rodinné pohody,“ vzkázala šéfka SHK iClinic Hodonín Jana Gajošová.

Hodnocení předsedkyně klubu Jany Gajošové: „Zápas jsme si všichni užili. V první řadě chci poděkovat našim fanouškům, že v hojném počtu přišli na utkání a znovu vytvořili fantastickou atmosféru. Byli naším šestým hráčem. Zároveň chci ale poděkovat příznivcům Moravských Budějovic, kteří rovněž slušně podporovali svůj tým. Oba tábory na Zimním stadionu Václava Nedomanského vytvořily výtečnou kulisu. Takto by měla vypadat sportovní kultura na stadionech. Ocenit samozřejmě musím výkon našeho mužstva. Hráči se za nepříznivého stavu semkli a výsledek otočili, za což jim musím poděkovat. Zapomenout ale nesmím ani na soupeře. Všechny zápasy byly atraktivní, v sérii se hraje opravdový hokej. Nikdo si nic nedaruje, ale všechno je fér. I dnešní zákrok hostujícího gólmana Groha na našeho Marka Růžičku byl nešťastný. Viděla jsem to na vlastní oči a brankář Moravských Budějovic to opravdu neudělal úmyslně. V tomto se ho musím zastat. A teď už se těším na páteční zápas v Moravských Budějovicích, kde uděláme všechno proto, abychom si rozhodující vítězství odvezli domů.“

9.8. | M. Budějovice - Hodonín | 1:6
24.8. | Hodonín - M. Budějovice | 3:4sn
3.11. | Hodonín - M. Budějovice | 4:3p
5.1. | M. Budějovice - Hodonín | 6:3
2.3. | Hodonín - M. Budějovice | 3:1
4.3. | M. Budějovice - Hodonín | 4:2
6.3. | Hodonín - M. Budějovice | 4:2
8.3. | M. Budějovice - Hodonín | 2:1