Drtiči otočili zápas v Brně a srovnali stav série na 1:1!

pondělí 25.3.2013 | Redakce

Když vedli na začátku druhé části Vysokoškoláci 2:0, vypadalo to s hosty hodně zle, ale dvě využité přesilovky Drtičů dostaly Hodonín zpět do hry. Do poslední třetiny se šlo za nerozhodnutého stavu 3:3. Závěrečné dějství ale Drtiči zvládli na jedničku, vstřelili tři branky, domácím nedovolili skórovat ani jednou a po výhře 6:3 se série stěhuje za stavu 1:1 opět do Hodonína!

FIN2, pondělí 25.3.2013
HC Technika Brno - SHK Hodonín  3:6  (1:0, 2:3, 0:3)
Branky a nahrávky: 16. Kozák (Bilčík, Česnek), 22. Česnek (Zapletal, Kozák), 39. Štindl (Brzobohatý) - 23. Kříž (Pokorný, Špok), 28. Špok (Kříž), 40. Jurásek, 42. Jurásek (Peš, Šťastný), 54. Charvát (Kříž, Špok), 56. Špok (Sajdl, Kříž). Rozhodčí: Doležal, Hejduk - Guth, Rittich. Vyloučení: 10:9, navíc Slavíček, Špok a Charvát (všichni HOD) 10 minut. Využití: 2:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 690. Střely na branku: 41:35. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:6.
HC Technika Brno: Novák (Chvátal) - Habrovec, Valeš, Klimeš, Štindl, Zapletal, Blažek, Kozák, Stehlík, Rajnoha, Bělohlávek, Matouš, Brzobohatý, Hnilička, Blaha, Benýšek, Česnek, Odehnal, Látal, Šedý, Bilčík
SHK Hodonín: Barus (Zavadil) - Pokorný, Skočovský, Šťastný, Směřička, Svoboda, Miklík, Kulyk - Charvát, Kříž, Špok - Peš, Jurásek, Stejskal - Sajdl, Slavíček, Kučera - Smetana, Kuba, Fiedler - Tomi

Druhé finále bylo bohatší nejen na branky, ale také na počet vyloučených. První přesilovky stihly oba týmy odehrát už během první desetiminutovky, v minutě patnácté dokonce dostali domácí první dvojnásobnou početní výhodu v zápase. Tu ještě obrana Drtičů v čele s golmanem Barusem ubránila, ale v klasické početní výhodě se v končící šestnácté minutě z dorážky trefil Jiří Kozák a Technika šla do vedení.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hostující borci, ale po pětasedmdesáti vteřinách se prosadili opět Brňané. V signalizované výhodě se potřetí ve finálové sérii trefil Jan Česnek a domácí byli na koni. Minutu na to ale fauloval Blažek, Drtiči přesilovku bleskurychle využili a Pavel Kříž snížil na rozdíl jedné branky. Tato branka hodonínské nakopla a Novák se měl v bráně co ohánět. Šťastný, Peš a chvíli po nich i Slavíček si na brněnském golmanovi ještě vylámali zuby.

V sedmadvacáté minutě fauloval Blažek a Drtiči ve hře pět na čtyři opět trestali. Kříž objel bránu, přihrál přesně Martinu Špokovi a bylo to 2:2! V polovině utkání se ve velké příležitosti objevil kapitán VSK Haborvec, ale Barus byl na místě. Čtyřiatřicátá minuta přinesla šanci hostí, Kučera řešil situaci dva na jednoho střelou, kterou však Novák chytil.

Na přelomu devětatřicáté minuty se v rozmezí patnácti vteřin měnilo skóre hned dvakrát. Nejprve ve hře čtyři na čtyři brněnský Petr Štindl ranou od modré vrátil svému týmu vedení, ale o čtvrt minuty později se domácí vrhli až moc do útoku a v začínající přesilovce zapomněli na Zdeňka Juráska, který svůj samostatný únik zakončil povedeným blafákem.

V úvodu třetí části hostí ubránili zbytek oslabení a po necelých dvou minutách šli poprvé v utkání do vedení. Peš vyslal na zteč Zdeňka Juráska, který si zpracoval těžký kotouč a následně šikovně prostrčil puk až za Nováka. Hosté pak ubránili dvě přesilovky Techniky, která čím dál víc otevírala zadní vrátka ve snaze vyrovnat. Sedm minut před koncem uprchl Sajdl, kterého jen za cenu faulu zastavil Zapletal, a početní výhodu měli naopak Drtiči.

Tu využil po kombinaci s kolegy z útoku Matěj Charvát ke vstřelení páté uklidňující branky. Když pak Technika pět a půl minuty před koncem zápasu špatně střídala a byla potrestána dvouminutovým trestem, bylo prakticky po nadějích Brňanů na vyrovnání. Definitivní tečku za zápasem udělal v šestapadesáté minutě Martin Špok, po krásné kombinaci se Sajdlem a Křížem.

Miroslav Barus (hlavní trenér SHK Hodonín):
Bylo to hodně podobné utkání, jako první finálový zápas. I když jsme prohrávali 2:0, tak jsme věřili, že když půjdeme dostatečně důrazně do brány, tak srovnáme a vyhrajeme. Důležitá byla určitě kontaktní branka na 2:1. Kluci si pak začali víc věřit a dostali jsme se více do hry a začali hrát směrem dopředu to, na co jsme byli zvyklí. Přestali jsme hrát po rozích, ale kombinací přes střední pásmo jsme se dostávali do předbrankového prostoru a do zakončení a najednou to bylo všechno jinak. Velký dík patří fanouškům, kteří nám opět vytvořili domácí prostředí a hodně nám k vítězství pomohli.

Autor videa: Pavel Hodes

16.8. | Hodonín - Technika Brno | 5:1
25.8. | Technika Brno - Hodonín | 5:1
19.9. | Technika Brno - Hodonín | 2:5
3.11. | Hodonín - Technika Brno | 1:2p
8.12. | Technika Brno - Hodonín | 3:2sn
26.1. | Hodonín - Technika Brno | 7:2
23.3. | Hodonín - Technika Brno | 3:4sn