Drtiči otočili zápas na Technice a vezou si domů výhru 3:2

úterý 4.9.2012 | Redakce

Ještě na konci druhé části prohrávali Drtiči v Brně 2:0. Navíc prohospodařili dvě dvojnásobné přesilovky a skoro pět třetin nedokázali prostřelit brankáře Techniky. Těsně před druhou přestávkou ale snížil svou první brankou v dresu Drtičů Stejskal, na začátku poslední dvacetiminutovky srovnal Peš a skvělý obrat dokonal necelé tři minuty před koncem zápasu Vrba.

Příp., úterý 4.9.2012
HC Technika Brno - SHK Hodonín  2:3  (1:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 17. Matouš (Hnilička), 32. Rajnoha - 40. Stejskal (Sajdl, Kříž), 45. Peš (Červenka), 58. Vrba (Hanus, Kučera). Rozhodčí: Coufal - Lošťák, Linhart. Vyloučení: 10:5, Benýšek (TEC) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: neuvedeno. Střely na branku: 33:38. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
HC Technika Brno: Chvátal (Vrba) - Habrovec, Košecký, Strýček, Bilčík, Klimeš, Zapletal, Valeš - Matouš, Hnilička, Rajnoha, Česnek, Benýšek, Odehnal, Látal, Bělohlávek, Šedý
SHK Hodonín: Barus (Zavadil) - Skočovský, Randa, Polesný, Pokorný, Hanus, Šťastný - Sajdl, Kříž, Vrba - Peš, Stejskal, Smetana - Medřický, Kuba, Kučera - Červenka, Janota

Hodonínští odjeli k předposlednímu přípravnému utkání ve značně oslabené a improvizované sestavě. Na marodce jsou a ještě pár týdnů budou Svoboda s Miklíkem, k nim přibyl nově i Špok, nemoc opět postihla Fiedlera a chyběl i Matějka. Naopak poprvé po dlouhých třech letech se do dresu s logem SHK oblékl obránce Šťastný. Do branky Drtičů se postavil Filip Barus.

Otevřít skóre zápasu mohl už po dvou minutách Rajnoha, ale Barus byl na místě. V polovině první třetiny měli velkou příležitost na vstřelení branky hosté, ale více než minutovou přesilovku o dva muže Drtiči prohospodařili. V sedmnácté minutě tak přišel trest. Barus trochu podcenil odražený kotouč od zadního mantinelu, který Michal Matouš z velkého úhlu dokázal dostat do branky.

V závěru prvního dějství byl vyloučen Habrovec, kterého po minutě a půl druhé části následoval i Bilčík a Drtiči měli opět výhodu dvojnásobné přesilovky. Tentokrát trvala jen třináct vteřin, ale opět z ní „nezapršelo“. Chvíli po polovině zápasu šli domácí hráči do dvoubrankového vedení. Kamil Rajnoha až na třetí pokus dokázal procpat kotouč za Barusova záda.

Až v posledních vteřinách druhé dvacetiminutovky konečně prolomili Drtiči své letošní střelecké trápení v zápasech s Technikou. Po téměř sto minutách hry dokázal poprvé rozvlnit síť za Chvátalem po krásné kombinaci Sajdla s Křížem prvním přesným zásahem v dresu SHK Vladimír Stejskal.

Po pěti minutách hry v poslední třetině vymyslela dvojice Červenka - Petr Peš vyrovnání. Proti střele druhého jmenovaného byl domácí brankář krátký. Chvíli nato si dvojnásobnou přesilovku zahráli i domácí, ale naložili s ní úplně stejně, jako před nimi Drtiči. Když už to vypadalo, že utkání skončí nerozhodně, udeřili potřetí v řadě hosté.

172 vteřin před vypršením šedesáté minuty našel Hanus přesně Lukáše Vrbu a hodonínský junior střelou mezi betony poslal Drtiče do vedení. Domácí se snažili o srovnání. V poslední minutě dokonce při hře čtyři na čtyři odvolali brankáře a zkusili to v pěti, ale hosté už své vítězství uhájili.

Drtiči tedy dokázali jednak prolomit střelecké trápení proti velkému rivalovi, kterému navíc vrátili porážku ze začátku přípravného období. A to i přes to, že ještě ve čtyřicáté minutě prohrávali 2:0.

Kamera: Tomáš Kolacia, střih: Adam Krátký.

9.8. | Hodonín - Technika Brno | 0:3
4.9. | Technika Brno - Hodonín | 2:3
28.9. | Hodonín - Technika Brno | 6:4
6.11. | Technika Brno - Hodonín | 3:6
14.12. | Hodonín - Technika Brno | 1:4
1.2. | Technika Brno - Hodonín | 3:7