Drtiči otočili bitvu s Novým Jičínem. Na druhé místo je poslaly trefy Růžičky

čtvrtek 6.12.2018 | Redakce

Dvakrát to nezvládli, do třetice už to vyšlo. Hodonínští hokejisté ovládli důležitou bitvu s Novým Jičínem. I když v prostřední části v rozmezí dvaadvaceti sekund inkasovali dvě branky, nakonec v závěru neuvěřitelně povstali a středeční duel 23. kola druhé ligy otočili. Obrat řídil útočník Marek Růžička, který nejprve ve 47. minutě srovnal a pak v čase 50:21 napínavý duel definitivně rozsekl. Slovácký celek doma zvítězil 3:2 a posunul se právě před Ďábly v tabulce východní skupiny na druhé místo.

23.kolo, středa 5.12.2018
SHK Hodonín - HK Nový Jičín  3:2  (1:0, 0:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. Jurča (Matula, Růžička), 47. Růžička (Mikéska), 51. Růžička (Škutchan, Dresler) – 26. Lehečka (Hruška), 27. Slovák (Chvostek). Rozhodčí: Slavka – Hübl, Maloušek. Vyloučení: 5:7, navíc Hrachovský (Nový Jičín) 10 min OT. Využití: 1:1. Diváci: 834.
SHK Hodonín: Juríček (Štěpanovský) – Sedlák, Dresler, Šaršok, Fišera, Kellner, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Miklík – Charvát, Hložánek, Matějka, Leška, Finsterle, Škutchan, Růžička, Matula, Jurča
HK Nový Jičín: Hlaváč (V. Sonnek) – Adamík, Hruška, Hrachovský, Kališ, Gřešík, Tomeček – Kuba, Palička, Krupa, Pecha, Málek, Lehečka, Chvostek, Poruba, Zedník, Vaňo, J. Sonnek, Slovák

Drtiči vstoupili do utkání aktivně a v úvodní desetiminutovce si vytvořili pořádný tlak. I když domácí hráči několik vyložených šancí neproměnili, z úvodního náporu vytěžili vedoucí gól. V 8. minutě se prosadil kapitán Jurča.

Jihomoravané těsný náskok drželi až do 26. minuty. Krošček Hložánka potrestal Lehečka. Než se domácí otřepali, inkasovali podruhé. Brankáře Juríčka překonal Slovák.
Drtiči se ale nesložili zbraně a výsledek v závěrečné části otočili. K obratu zavelel útočník Růžička, jenž nejprve ve 47. minutě srovnal na 2:2 a následně soupeře dorazil druhou brankou.
Slovácký celek už těsný náskok nepustil a po výhře 3:2 bral tři body. Na výhru s Novým Jičínem se pokusí navázat v sobotním domácím zápase s Pelhřimovem.

Ivan Dornič (SHK iClinic Hodonín): „Opět jsme podali kolektivní výkon podpořený brankářem Juríčkem. Všichni táhli za jeden provaz. Vstup do zápasu nám vyšel. Prvních deset minut jsme měli velký tlak, vytvořili jsme si čtyři výborné gólové situace, ale žádnou z nich jsme neproměnili. I tak jsme byli stále při chuti. Pokračovali jsme ve velkém tlaku, ze kterého po pohledné kombinaci pramenil vedoucí gól. S první třetinou jsem byl spokojený, ale věděli jsme, že jsme z ní mohli vytěžit víc. Ve druhé třetině jsme po zbytečném faulu inkasovali v oslabení vyrovnávací gól. Vzápětí jsme po dalším střídání dostali druhý gól. Před námi však byla polovina zápasu. Chlapci se snažili, nepodařilo se ovšem do konce prostřední části vstřelit vyrovnávací gól. V závěrečné periodě jsme ovšem ukázali morální sílu kolektivu. Bojovali jsme jeden za druhého a pomáhali si. Snaha se vyplatila. V závěru jsme si vytvořili tlak a zápas otočili. Posledních deset minut jsme zvládli výborně. I při power-play jsme soupeři nedovolili dostat se do gólové šance. Jsme spokojení. Konečně jsme se dostali na druhé místo. Chceme se dál zlepšovat a dál bojovat o první příčku.“

22.9. | Hodonín - Nový Jičín | 3:4
24.10. | Nový Jičín - Hodonín | 4:3
5.12. | Hodonín - Nový Jičín | 3:2